senet le satış

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

senet le satış

İleti syossett » 07 Ekm 2010, 00:37

Selam arkadaşlar sahıbınden com da satışa cıkarttıgım favo mu ankaradan bır arkadas (internet cafe sahibi) almak ıstıyor yalnız 2000 pesin, 750* 4 taksıt ... Yanı 750 lıralık 4 adet senet vereyım dıyor. Senet ile satısın bır sakıncası varmı ? Neler tavsıye edersınız . Aydınlatıranız sevınırım. Saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti efboacestc » 07 Ekm 2010, 01:24

adama güveniyorsan ver

ama ben olsam vermezdim senetle araba
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti sonerx » 07 Ekm 2010, 05:51

aşırı güveniyorsan ver aksi halde seneti mahkemeden sonuçlandırmak 3-4 yılını alır...!!!
Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

İleti xex » 07 Ekm 2010, 09:42

Öncelikle bu zamanda çek ve senet olayı çok sakattır.

Paranla rezil olursun diyebilirim.İnternet kafe geleceği olmayan devamlı işyeri sahiplerinin el değiştirdiği bir sektör...

Sonradan satmasaydım dememen için....

Tercih senin....
Kullanıcı avatarı
xex
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Oktay Var
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2005 Opel Astra 1.6 Elegance

İleti delidolu » 07 Ekm 2010, 10:11

Bul karayı, al parayı misal...
Ver arabayı, al parayı; gerisi boşş.
Senet-sepetle uğraşıp durduk yerde başına iş almak, uykusuz geceler geçirmek, vaktim çok avukattı mahkemeydi uğraşmak senin için problem değilse sözüm yok. Haa illaki satmak istiyorsun ancak alıcı bulma konusunda sıkıntın varsa ve bu fırsatı da kaçırmak istemiyorsan baştan konuş ben paranın tamamını alana kadar aracın satışını vermem, ne zaman paranın tamamını ödersin o zaman gider noterde devir işlerini yaparız. Bu arada ben vazgeçtim vs dersen de verdiğin parayı aracı kullanmanın yerine sayarım ve geri vermem... Bak o zaman ne cevap veriyor :D

Not: Bu olay harici örnek vermek istiyorum, senet olayı en güzel kazık atma yöntemidir. Adam aracı alıyorum der, bi miktar kapora bırakır, ruhsatı da istemez, alır arabayı 3-5 gün kullanır, sonra da başkasına satar, bu sırada devir işleri ile uğraşmadığı ve satış da 2. kişiye yapıldığı için ilk alıcı hem satıcıdan hem de 2. alıcıdan daha karlı olur. Yani malınızı kendi malı gibi satar, biz avucumuzu yalarken o işin kaymağını yer... İş bu sebeple düsturum der ki: Ver parayı-al arabayı; gerisi boş, gerisi yalan...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti Henien » 07 Ekm 2010, 10:17

Senetleri kefil olarak bir de memur veya doğru düzgün bir yerde çalışan iş garantili bir ücretliye imzalatabiliyorsa, kefil olacak kişinin maaşında haciz olmadığını da bilebiliyorsan satabilirsin.

Ama her zaman en temizi para bir yana anahtar bir yana. Sakın ola arabayı teslim edip devri borç bitince yapalım gibi bir işe girmeyesin. Aracın karışacağı muhtemel bir kazada malik olarak sana da sorumluluk düşer. Hele ki ölümlü bir kaza olursa.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti delidolu » 07 Ekm 2010, 10:20

[quote="Henien"]Senetleri kefil olarak bir de memur veya doğru düzgün bir yerde çalışan iş garantili bir ücretliye imzalatabiliyorsa, kefil olacak kişinin maaşında haciz olmadığını da bilebiliyorsan satabilirsin.

Ama her zaman en temizi para bir yana anahtar bir yana. Sakın ola arabayı teslim edip devri borç bitince yapalım gibi bir işe girmeyesin. Aracın karışacağı muhtemel bir kazada malik olarak sana da sorumluluk düşer. Hele ki ölümlü bir kaza olursa.[/quote]

+ bi milyon, ne güzel özetlemiş arkadaş.. o kadar laf ettim ama vurucu söz hanienden geldi...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti syossett » 07 Ekm 2010, 11:21

Harikasınız dostlarım... sat-mı-yoo-rummm 500 eksiğine veririm senetle satmam.. Çok tesekkurler...
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Arabanız: Favorit

İleti Henien » 07 Ekm 2010, 13:17

delidolu yazdı:
Henien yazdı:Senetleri kefil olarak bir de memur veya doğru düzgün bir yerde çalışan iş garantili bir ücretliye imzalatabiliyorsa, kefil olacak kişinin maaşında haciz olmadığını da bilebiliyorsan satabilirsin.

Ama her zaman en temizi para bir yana anahtar bir yana. Sakın ola arabayı teslim edip devri borç bitince yapalım gibi bir işe girmeyesin. Aracın karışacağı muhtemel bir kazada malik olarak sana da sorumluluk düşer. Hele ki ölümlü bir kaza olursa.[/quote]

+ bi milyon, ne güzel özetlemiş arkadaş.. o kadar laf ettim ama vurucu söz hanienden geldi...

Teşekkür ederim efenim. Meslek hastalığı işte, her türlü dolandırıcılık işine aklımız çalışıyor :)))
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir