MOTOR GÜRÜLTÜLÜ ÇALIŞIYO

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

MOTOR GÜRÜLTÜLÜ ÇALIŞIYO

İleti bluetaxi » 07 Ekm 2010, 07:42

İyi günler benim 93 model favorit blackline modeli aracım var.Egzantrik zincirini değiştirdim , baskı balatayı değiştirdim, subop ayarlarını yaptırdım ama araba rölantide daha çok belli ediyo dizel araba gibi çalışıyo.Çalışırken hır hır eder gibi ses geliyo bunun sebebi nedir.Sente ayarında mı sorun var,suboplardamıveya başka bir yerindemi bilmiyorum.araç tüplü ilk marştada biraz zor alıyo,tüp takan arkadaşlar aracı bilgisyara bağladı ateşlemede sorun var dedi.Aceba zor çalışmasının ve motorun gürültülü çalışmasının sebebi ortak mı.Yardımcı olursanız sevinirim.

bluetaxi
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: tayfun ırmak
Nereden: Sivas
Arabanız: Favorit/Blackline

İleti hakand » 07 Ekm 2010, 22:08

aynı sorun bendede var.motorun üflüyor.motor üflerken yağ kapağını gevşetiyor ve ses yapıyor.motorun üflemesi demek motorun ömürünün son baharını yaşıyor olması demek.rektefiye lazım.
hakand
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti alwaysloser » 08 Ekm 2010, 09:32

hep söylerim denemekte fayda var

devirdaiime bağlı kayışı sökün ve tekrar çalıştırın bakalım o ses gelmeye devam edecekmi belkide devirdaim in bilyeleri dağılmıştır benn de de vardı o şekilde denedik yeni bilye taktık halloldu

bide subab ayarına baktırın
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti canfezzz » 09 Ekm 2010, 09:18

Kardeş eğer arabanın çekişi iyi ise devirdaim kayışı olayını dene gine ses ve gürültülü çalışıyosa sente ihtimali olabilir şuan benim arabamda öle çalışıyor ama çarşamba yaptıracam benimkinde sente var...Kompresör saatinde baktık maşşallah 150 diyo...Ama bundada sorun yoksa motor bitmek üzeredir sana kolay gele...
---BaŞKeNTLi---
Kullanıcı avatarı
canfezzz
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Muhammed yılmaz
Nereden: Ankara
Arabanız: 94 Favorit lx

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir