Favorit'im İçin Yardım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorit'im İçin Yardım

İleti SKODA 135 » 09 Ekm 2010, 16:09

Bu gün 25 km civarında yol yaptım ve şunu farkettim. Araç sadece o gün ilk çalıştırılınca (10-15 dakika) bu şekilde buhar ve su atıyor. Normal ısısını alınca bu durum kesiliyor. Yolda giderken buhar ve su atma olayı kalkıyor. Bir hafta kadar gözlemleyip son durumu benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşlarla paylaşacağım.

Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

İleti frostbite19 » 09 Ekm 2010, 19:06

Vidyoyu izledim de, baya çok su atıyor ya. .

Aynı sorularla ilgili sana verdiğim linklerde de ve onlardan başka bikaç yerde de motor ısınınca kesileceği, ilk çalıştırmada yaptığı falan söyleniyordu. Seninki de aynı demek.
Bence sorunun yok gibi ama sen bakmaya devam et tabi emin olmak için. . .

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti emreankara » 11 Ekm 2010, 08:03

Allah yardımcın olsun dostum benim aracım 1990 model 136L aldığımda senin hesap kız gibi araba aldım diye seviniyordum ama adam gibi ustasına denk gelene kadar en az 10 kere conta yaktım.. ve ankarada güven skoda sebahattin ustaya götürdüm en son adam açtı pistonlara falana filana el attı 500 lira gitti ama araba da yaklaşık 1,5 senedir tık yok süper. yani işini bilen bi ustaya götürmezsen işin zor parçalanır durursun dandik ustalara selametle

bu arada su atması normal değil 1 ay kadar bi süre içerisinde yine yakarsın contayı haberin olsun
emreankara
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti SKODA 135 » 11 Ekm 2010, 11:20

Evet arkadaşım haklısın fakat, şu an bir süre gözlem yapmaktan başka çarem yok. Yağ çubuğuna, su eksiltip eksiltmediğine ve yağ kapağına bakıp duruyorum ama şu an herşey normal. İnşallah bir şey çıkmaz....

Ankarada Güven Skoda'ya yaptırdım yazmışsın bu kişi Skoda ustası mı? İşyeri nerde? Belki ihtiyaç olur gibisinden....
Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir