Ruhsatımı alamıyorum yardım edin.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ruhsatımı alamıyorum yardım edin.

İleti hakand » 09 Ekm 2010, 12:50

Geçenlerde lpg taktırdıktan sonra muayeneye gittim ve muayeneden geçtim.Fakat benim ruhsatımdaki motor numarası eksik yazıyordu ve şase numarasındaki bir harf hatalıydı.Muayene uzmanı EK-1 belgesine doğrusunu yazdı ve muayeneden geçirdi.Eminyet müdürlüğüne belgeleri verdim ve ertesi gün ruhsatı almaya gittim.Fakat oradaki görevli memur bizim kayıtarımızdaki şase ve motor numarası senin ruhsatında yazanla aynı.Muayene uzmanı bunun uzun halini yazmış o yüzden red cevabı geldi,git arabanın satıldığı yerden arabanın faturasını al getir dedi.fakat araba eski ve satılan yer kapanmış.şimdi ben ne yapacam anlamadımki?bi yardımcı olun benzer durum başına gelen varmı yaw? :(

hakand
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti yonetici » 09 Ekm 2010, 14:21

İşinizi bir muameciye yaptırmak sorununuzu çözebilir. Ruhsattaki kayıtları düzeltmeye çalışmaktansa muayene için kullanılan EK-1 vs. evraklarının trafik şubedeki kayıtlarla aynı olmasını sağlamak daha kolay olabilir. Devletle uğraşmaktansa özel sektör tarafından işletilen araç muayene istasyonları bu konuda daha makul davranabilir diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti psco » 09 Ekm 2010, 16:32

Allah yardımcın olsun devlet dairesine işin düşmüş yandın
Kullanıcı avatarı
psco
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Erkan Ciğerlioğlu
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia combi ambiante

İleti SKODA 135 » 09 Ekm 2010, 16:39

Emir kardeşimin de yazdığı gibi sen bir takipçi ile görüş arkadaşım. Anlamadığım nokta iki yıl önce Lada arabamı TÜV'den muayene ettirdim ve sorunsuz geçtim. Adam motor ve şasi numarasına bakmadan "Okunamıyor hafif kusur" verdi. Adama gösterdim buradaki etikette iki numarada yazıyor dedim, önemli değil dedi...

Ayrıca EK-1 zaten düzeltme evrakıdır ve trafik buna göre yeni ruhsatı yapar ama?...Nasıl iş anlamadım.
Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

İleti C@GL@R » 09 Ekm 2010, 18:19

benzeri bir durum benim başıma geldi aracı satarken ruhsatta motor şase no eksikti satışı veremedik araç ankara plakalıydı ankara emniyetten düzelttik sistemde doğrusu çıktı o şekilde çözdük umarım halledersiniz kısa zamanda..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti Balıkcı » 09 Ekm 2010, 18:24

Merhabalar;

Geçen hafta yaşadığım olay, satın alınan yerden belge almak işin en kolay kısmı.

Zaten İstanbul'dasınız herhalde, Yüce Auto'ya gidiyorsunuz ve aracın "ŞASE" numarasını vererek, "Trafiğe Uygunluk" belgesinin bir örneğini alıyorsunuz. Bizzat giderseniz hemen alabilirsiniz sanırım. Ben Ankara'dan faks çekerek 2 günde hallettim, belgeyi kargo ile yolladılar bana.

O belge ile de (trafik tescilde istedikleri) trafikte işinizi halledersiniz. Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
Balıkcı
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serdar
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia Combi 1.3 LX

İleti Balıkcı » 09 Ekm 2010, 18:26

Aşağıdaki linkte anlatmıştım yaşadıklarımı, bir göz atın isterseniz:

viewtopic.php?f=13&t=21737
Kullanıcı avatarı
Balıkcı