HARARET + MASRAF

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

HARARET + MASRAF

İleti favoritim » 27 Mar 2006, 01:50

Arkadaşlar 1992 model Skoda Favorit'i 6 ay kadar önce 5100 ytl'ye aldım. Aracı aldıktan sonra 4000 ytl masraf yaptım. Hararet sorunundan dolayı conta yaktı, silindir üst kapağı değişti. Hala şehir içinde hararet yapıyor. Ayrıca elektirik aksamında birçok sorun çıktı. Sigorta kutusu, şarj dinomosu ve kablolar değişti. Birde üzerine ufak bir kaza yaptık sağ çamurluk değişti. Öndüzeni toplattık, direksiyon mii kopmuş dediler sadece bir körük tutuyormuş. Mili yaptırdık. rot başları takozlar değişti, ön tarafta sürücü ve yolcu ayak altında iki çatlak vardı onları yaptırdık. BRC gaz taktırdık, çok şükür ondan çok memnun kaldım. Yakıt 125-135 arasına düştü (Daha önce 350 bin liraydı) Arabam la çocuğum ve eşim gidip geliyoruz. En sonunda arabam tam toplandı diyorduk ki ön alttan langur lungur ses gelmeye başladı. Araba her kalkışta az da olsa alttan bir gerilme sesi veriyor. Ayrıca direksiyonu tam sağ yaptığımda trak diye takılarak dönüyor.  Bugün OTO pazarına gittim araba 4000 YTL bile etmedi. Aslında araba genel olarak - karoseri vb... sağlam ama belkide benim şanssızlığımdır. Skoda servisinden hiç memnun değilim arabam eski olduğundan yeterince ilgilenmedikleri gibi fahiş fiyatlar uyguluyorlar.Ve sıkı durun şimdi arabayı satıp Fabia almayı düşünüyorum... Sizinle dertlerimi paylaşmak istedim.

favoritim
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti favoritim » 29 Mar 2006, 16:00

Sevgili arkadaşlar;

Arabamın hararet sorununa bir çözüm bulmuş gibiyim. Fan müşirinin daha düşük derecede devreye girenini taktım şimdilik artık eskisi kadar yükselmiyor. Ancak 10 milyonluk bu çözümünde yetersiz kalabileceğini söylüyorlar. Dediklerine göre termostadıda daha düşük sıcaklıkta devt,reye gireninden bulmam lazımmış. Yoksa Muşir bozulabilirmiş.

Ön taraftan gelen gerilme sesi 2 şeye bağlı olarak geliyormuş:

1. motor salıncaklarının bağlantısının olduğu sol şasi'de çatlak oluşmuş (ufak ama önemsiz değil)

2. Sağ amortisörün şasiye bağlandığı yerdeki saçta 2 punto kopmuş.

Ayrıca direksiyon kutusununda değişmesi gerekiyormuş...!!!

Ben bu arabayı ne yapacağım yollar bozuk olabilir, hatalı kullanıyor olabilirim. Ama hiç esaslı bir kaza geçirilmemiş bir otomobil, üstelik çekoslavak malı olduğundan sağlam olduğunu düşündüğüm (yolllar ve şoförler benzeyebilir) otomobil beni çok üzdü. Niye şaside çatlak oluşur 50 yıllık arabalar gibi ya bu arabayı kaskosunu da yaptırmadan yakacam ya da balyozla parçalayacağım...

favoritim
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 30 Mar 2006, 20:20

Otomobil konusunda bazen şanssızlıklar insanın peşini bırakmıyor. Aldığım bütün 2.El araçlarda banada hep masraf çıkmıştır. İnsanlar arabalarını satmaya genelde kışın karar veriyor fakat sezonun başlaması için okulların kapanmasını bekliyorlar bundan dolayı aylarca nasıl olsa satıcam diye bakım yapılmıyor ve hor kullanılıyor. Aracınızdaki sorunlarda siz alınca ortaya çıkan değil birkaç ay önceden başlayan fakat eski sahibi tarafından geçiştirilen problemlerdir. 4000 YTL gibi bir masraf favorit için bayağı fazla olmuş bu saatten sonrada kalkıp satmanız büyük bir zarar olur. Aracınızı bulunduğunuz yerdeki başka ustalarada gösterip onlarında fikrini alırsanız iyi olur. Skoda servisi olması şart değil söylediğiniz arızalardan bir Tofaş ustası bile anlar.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti favoritim » 02 Nis 2006, 00:51

Sevgili Arkadaşlar;

Perşembe günü ani bir kararla arabayı arkadaşıma 3,5 milyara verdim. 500 milyon üzerine koydum, 4 milyar peşin 390*60 ay taksitle beyaz bir fabia 1,2 klasik modelini aldım. Şu anda araba evin önünde ve huzurluyum. Otomobil çoook farklı.

İlginize teşekkür ederim.

Saygılarımla

favoritim
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 02 Nis 2006, 18:36

Yeni arabanızı güle güle kullanmanız dilerim
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti ileli-61 » 02 Nis 2006, 18:58

SENDE 1,2 KERVANINA KATILDIN.ŞİMDİ DAHA SORUN YAŞAMAŞSIN İNŞALLAH.HAYIRLI OLSUN SANADA KARDEŞ.
ileli-61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hmr38 » 08 Nis 2006, 00:24

allah kaza bela vermesin inşallah.güle güle kullanın....

hmr38
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti favoritim » 11 May 2006, 18:50

Tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum Allah sizlere daha iyilerini nasib eder İnşallah...

Saygılar

favoritim
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti erdal » 12 May 2006, 14:30

ALMIŞ OLDUĞUNUZ ARAÇ BANA GÖRE ON NUMARA.BENDE 2005 MODEL 1,2 CLASİCC MODELİ VAR SİZE NİYE 1,2 ALDIN BUNUN MOTORU UFAK ,BU  ARABA CEKMEZ ,COK YAKAR VS. GİBİ OLUMSUZ YORUMLAR YAPANLAR OLUCAK ARACIN MOTORUNDAN DOLAYI, ATALARIMIZIN SÖYLEMİŞ OLDUĞU BİRKAÇ ÖZLÜ SÖZ VARDIR MEYVA VEREN AĞAÇ TAŞLANIR.İLK BAŞLARDA BUNLAR BENİM MORALIMI FENA BOZDU,BU ARAC SEHİRDİSİ YOLCULUKLARDA ÖZELLİKLE COK EKONOMİK 90-100 KM HIZLA GİDERSENİZ TÜKETİMDE FABRİKA VERİLERİN ALTINA BİLE İNDİĞİNE ŞAHİT OLACAKSINIZ.BANA GÖRE TAM EKONOMİ İÇİN ÜRETILMİŞ BİR ARAÇ.

ALLAH KAZASIZ BİNMEK NASİP ETSİN.

erdal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alper » 12 Ekm 2006, 18:57

hayırlı olsun
alper
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 12 Ekm 2006, 22:12

hatırlısı olsun kazasız belasız....Smile
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti poyraz » 13 Ekm 2006, 01:41

aslında aynı kaderi paylaşıyoruz ben yetkili bi serviste çalışıyorum az çok arabalardan anlarım babamla biğün araba konusunda tartıştık aynı günün akşamı bi favorit bulmuş galeride 5000 ytl verip alıp gelmiş bi hafta önce motor yandı idare edecek şekilde yaptırdık 350 ytl iki gün önce otobana çıkmaya 200 metre kala sol salıncak koptu zor topladım hala yaptırmadım aldığı galeri geri almıyormuş motor rektefiye istiyo 1000 ytl ön takım komple çürük ne kadara mal ulur bilmiyorum diğer sorunları heyecanla bekliyorum

poyraz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 13 Ekm 2006, 02:03

malüm anladığım kadarıyla bakımsız kalmış hiç bulaşmadan satın bence onun arkası kesilmez ...
benim favarit 92 modeldi bi başladı aks,rot,kapı fitilleri,conta.vb yaptırdım ve sattım felicia aldım kurtuldum ..

bakımsızına denk geldinmi ne model marka olursa olsun illet ediyo adamı...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Audi A3

İleti bükeyhan » 03 Kas 2006, 02:08

güle güle kullan hayırlı olsunLOL
bükeyhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Halikarnasos » 03 Kas 2006, 13:27

Approvezararın neresinden dönersen kardır,bence iyi yapmışsın.kazasız belasız huzurla kullanmanı dilerim...
Halikarnasos
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 06 Kas 2006, 22:04

Thumbs%20Up
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC