Yağmurlu havalarda tekleme ...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yağmurlu havalarda tekleme ...

İleti syossett » 14 Ekm 2010, 21:20

Selam, herkese hayırlı akşamlar dilerim. Arkadaşlar benim lpg sıfır takıldı , iki ay önce taktırdım cok memnunum fakat bu yağmurlar başlayınca calısıyor ama bir süre gaz yemıyor tekleme gibi yapıyor baya gaz pedalına bastıktan sonra , normale dönüyor. Evim yokuş yola cıkarken mecburen yokus yukarı gitmem gerekiyor kuru havada calıstırıp 1. vitese takıp gidiyordum ama yağmurlu havada ılk calıstırmada uzun sure sonra yola koyulabılıyorum . Sizce bu durunda favomun bır sure gaz yememesı ve teklemesı vede ayagımı gazdan cektıgımde stop etmesı nedendır? Saygılarımla...

Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti mirmak » 14 Ekm 2010, 22:32

Aynı şey benimde başıma geldi. Yağmurlu havalarda arabayı çalıştırmak bir problemdi. Tam adını bilmiyorum (beyin olabilir) bobinin yanındaki bir elektronik parçayı değiştirdi ve problem ortadan kalktı. El emeği dahil 40 TL almıştı. Elektronik parça olduğu için zamanla havadaki rutubetten bile etkilendiğini söylemişti.
mirmak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti syossett » 14 Ekm 2010, 23:55

Dostum sizin lpg kac yıllık bılemıyorum ama benımkı sıfır takıldı henuz ıkı aylık .. Acaba bunun garantısı varmı ?
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skodaizm » 15 Ekm 2010, 00:09

Su yüzünden kısa devre problemi vardır. Ama doğru düzgün bir LPG cihazında nem ile ilgili bir problem olmaması gerekir. Montajda bir problem olmalı. Yoksa bu teklemeyi yapmaz.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti syossett » 15 Ekm 2010, 00:28

Evet dostum su yada aşırı nem yuzunden olmalı . Zira ısınınca her sey eskıhale dönuyor.
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti gogo969 » 15 Ekm 2010, 07:50

syossett yazdı:Dostum sizin lpg kac yıllık bılemıyorum ama benımkı sıfır takıldı henuz ıkı aylık .. Acaba bunun garantısı varmı ?

valla bizim şirkette kullanıcı hatalarına bile garanti verdiğimiz olduğuna göre...Gidip elle müdahele ettinmi yok,dıştan başka bir yetkisiz kişi müdahele ettimi lpg aksamına yok valla hocam çatır çatır garantiden yaptırırsınız...yazık günah o kadar para vermişsiniz birde üstüne 50-100 artık ne mebla olur onuda verecek değilsiniz yapsınlar...
gogo969
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ak
Arabanız: Octavia GLX-i GT / BRC fast

İleti diseqc » 15 Ekm 2010, 09:01

karbüratörlü lpg sistemleri regülatör halk diliyle lpg beyni tabak gibi yuvarlar büyük olan parça o parça depodan gelen soğuk sıvı gazı motorun suyundan aldığı sıcaklık ile reyaksiyona sokrak gazı buhar haline getiriyor ve gaz halde emme manifolduna gönderiyor havalar soğudukça bu işlemi yapması biraz vakit alıyor çünkü arabanın suyu henüz ısınmadğından sıvı gaz tam anlamıyla gaz haline dönüşemiyor ve araba çok zengin bir karışım halinde ateşlemeye çalışıyor ama yeterince oksijen olmadığında gazın büyük kısmı eksozdan atılıyor bundan dolayıda eksoz gazı koklandığında gaz kokusunu alabilirsiniz.eğer bu durum çok uzun sürüyorsa sıcak su hortum bağlantıları kontrol edilsin ve iyi bir gaz ayarı yapılsın. devir daimi su seviyesi de kontrol ettirin.
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti hetepe » 15 Ekm 2010, 09:34

syossett yazdı:Selam, herkese hayırlı akşamlar dilerim. Arkadaşlar benim lpg sıfır takıldı , iki ay önce taktırdım cok memnunum fakat bu yağmurlar başlayınca calısıyor ama bir süre gaz yemıyor tekleme gibi yapıyor baya gaz pedalına bastıktan sonra , normale dönüyor. Evim yokuş yola cıkarken mecburen yokus yukarı gitmem gerekiyor kuru havada calıstırıp 1. vitese takıp gidiyordum ama yağmurlu havada ılk calıstırmada uzun sure sonra yola koyulabılıyorum . Sizce bu durunda favomun bır sure gaz yememesı ve teklemesı vede ayagımı gazdan cektıgımde stop etmesı nedendır? Saygılarımla...

Bence sizin sorununuz tamamen gaz ayarından, biraz açtırırsanız düzeldiğini göreceksiniz.Havalar soğuduğundan sıcakta yapılan gaz ayarı, soğukta az geldiğinden tekleme yaptırır.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti syossett » 15 Ekm 2010, 21:48

Yorum ve tavsıyelerınıze cok tesekkurler arkadaslar sağolun ...
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir