Yaş 50 yi geçince :)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yaş 50 yi geçince :)

İleti syossett » 23 Ekm 2010, 22:14

Arkadaşlar .. artık yaşlandıkmı diyeyımne dıyeyım bılemıyorum ama son zamanlarda nadiren de olsa farları acık unutuyorum. En son bu akşam bauhause gıttım yıne açık unutmuşum kapatmayı :( .. Tabi zaten eski olan aku tısss... Malesef yardımsever bırılerıne de rastlayamayınca takvıyeden de cayıp, ulen nasıl olsa bu aku bı kışı cıkarmaz deyıp 125 lıraya mutlu aku alıp taktım.. Ama korkuyorum yıne acık unuturum dıye . Acaba farları kontaga baglatmak mumkunmu , mumkunse kaça patlar. Tum forumdaşlara güzel bir pazar diliyorum...

Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti C@GL@R » 23 Ekm 2010, 22:22

yaşla alakası yk hocam arada bende unutuyorum fabianın parkları yanıyor komşular söyluyor eski arabada kontoga bağlıydı alışamadık gitti :) kontaga bağlatın en iyisi bu
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti AV-2006 » 23 Ekm 2010, 22:29

İyide Skoda farları açık unutsan bile yakmaz.(stoplar hariç) O da aküyü kısa sürede bitirmez.yani yaşla alakası yok.Siz daha gençsiniz.50 ne ki?.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Arabanız: fabia

İleti xMEGANx » 23 Ekm 2010, 22:29

hiç gerek yok :D peugeot 307 alın farlar açık olursa sürücü kapısı açılınca uyarı sesi çıkartıyor uzun süre eğer kapatmazsanız farları araç 10 dk sonra otomatik olarak araçtaki gerekli yerleri kapatıyor (far,teyip )
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti hakanerdogan » 23 Ekm 2010, 22:29

Bir elektrikçi çok kolayca bağlayabilir, oldukça basit bir işlem, ben sonradan takılan sis lambalarımı bi elektrikçi arkadaş ile o şekilde bağlamıştım, fazla sürmez ;)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti tezerozen » 23 Ekm 2010, 22:34

xMEGANx yazdı:hiç gerek yok :D peugeot 307 alın farlar açık olursa sürücü kapısı açılınca uyarı sesi çıkartıyor uzun süre eğer kapatmazsanız farları araç 10 dk sonra otomatik olarak araçtaki gerekli yerleri kapatıyor (far,teyip )

evet 15 dk dörtlüleri açık bırakın sonra araba economy moda geçsin :) arabayı çalıştırmadan camları bile açamayın.Ve araba çalışmıyorken çakmaktan telefon bile şarz edemeyin :) (207 için konuşuyorum)
2001 Octavia Elegance Combi
tezerozen
CLASSIC
CLASSIC

İleti syossett » 23 Ekm 2010, 22:40

Dostum ne pejo 307 si?? ben akuyu bile 10 ay vadelı aldım . Yanı aku alacak durum bıle yokken sen 307 diyosun :D Ve, sevgili dostum AV-2006 harikasın.. kendimi baya genc hissetmeme neden oldu iltifatın :D ama maleef skodalarda ( 1990 model) far dugmelesı basılı ıse, kontagı kapatsan bile acık kalıyor. Öle pejo 307 ler gibi şoföre uleeeyn farlar acık kaldı demiyor yada kendisi 10 dakıka sonra kapanmıyor. Yahu benim bis de bile kontagı kapatınca farlar sonerdı :( neyse kı kolayca ıslem yapılıyormus marafı da azmıs...
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti xMEGANx » 23 Ekm 2010, 23:42

tezerozen yazdı:
xMEGANx yazdı:hiç gerek yok :D peugeot 307 alın farlar açık olursa sürücü kapısı açılınca uyarı sesi çıkartıyor uzun süre eğer kapatmazsanız farları araç 10 dk sonra otomatik olarak araçtaki gerekli yerleri kapatıyor (far,teyip )

evet 15 dk dörtlüleri açık bırakın sonra araba economy moda geçsin :) arabayı çalıştırmadan camları bile açamayın.Ve araba çalışmıyorken çakmaktan telefon bile şarz edemeyin :) (207 için konuşuyorum)

valla ben 1 senedir 307 kullanıyorum söylediklerinizin hiçbirini yaşamadım. 4 leri yakmakla economy modun alakası yok ayrıca economy mod olmazsa dakka başı akü değiştirirsiniz madem o kadar paranız var limuzin almak lazım ozaman =)
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti tezerozen » 23 Ekm 2010, 23:59

xMEGANx yazdı:
tezerozen yazdı:

valla ben 1 senedir 307 kullanıyorum söylediklerinizin hiçbirini yaşamadım. 4 leri yakmakla economy modun alakası yok ayrıca economy mod olmazsa dakka başı akü değiştirirsiniz madem o kadar paranız var limuzin almak lazım ozaman =)

Yoo limuzin değil octi alsam yetiyor :) .2001 model araba hala 2. aküsünü kullanıyor...
2001 Octavia Elegance Combi
tezerozen
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 24 Ekm 2010, 00:59

mutlaka bi yolu vardır. ben birinde parkaları açık bırakmışım (ark. söyledi senin ışıklar dün gece yanıyordu diye), sabaha kadar akü bitmiştir vs derken bi de baktım belli bi süre sonra araç aküyü korumak adına parkları da kapatmış, sabah oldu herşey yolunda... unutmakla, yaşla alakası yok emin olun... hadi sizinkisi yaştan, bizler sizin çocuğunuz yaşlardayız, bizlere ne oluyor da unutuyoruz :) gençsiniz daha genç,, hem skoda kullananlar yaşlanmıyormuş, skoda kullanım kitapçıyı sayfa 1a... ne diyim... ;)
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hakanerdogan » 24 Ekm 2010, 01:01

delidolu yazdı: bizler sizin çocuğunuz yaşlardayız, bizlere ne oluyor da unutuyoruz :)

Yapma bunu, yapma bunu.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Tanımasam bilmesem neye :D :D
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti delidolu » 24 Ekm 2010, 01:06

hakanerdogan yazdı:
delidolu yazdı: bizler sizin çocuğunuz yaşlardayız, bizlere ne oluyor da unutuyoruz :)

Yapma bunu, yapma bunu.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Tanımasam bilmesem neye :D :D

Yaş 50 yi geçince :) olduğuna göre abimiz min 51 yaşında demektir.. benimiside yolun yarısı malum 35...
şimdi hesap makinası ile hesapladım fark 16...
eskiler bizler gibi 25lerinde evlenme lüksüne sahip değildi.. bu nedenle 20 li yaşlarda evlendiğini kabul ediyorum. eğer çocuğu varsa ilk çocuğu nerden baksan şu an 31 felan yaşında olmalı, nerdeyse benim akranım sayılır... şimdi hakanım aradaki 4 yılımı başıma kakıyon... hem sen küçük değil miisin bakim, saat 2 olmuş hala ayaktasın...:D
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti syossett » 24 Ekm 2010, 02:06

anıldın dostum ) ben 27 yaşımda evlendim.. 30 unda baba oldum ve oğluşum şu an 21 yaşında unıversıte 3 de okuyor. Bu arada yaşımda yanılmadın tebrıkler.. Yalnız açtığım konu bir anda octi, pejo ya dönüştü ama olsun maksat muhabbet ... En kısa zamanda yenı akumu korumak ve uzun sure kullanmak adına farları kontaga baglatmam gerek... Napalım bizim pejomuz yok ki, dalgın anımızda ulen farları acık bıraktın diye biib ...lesin... Herkesin arabası kendine mersedes... Arabamı sevıyorum gözümü kırpmadan turkıye turuna cıkacak kadarda guvenıyorum... yalnız bu aralar işim gereği ( emekli yim ve tadilat işleri yapıyorum ) favomu satmak zorundayım :( sezon onu işler azaldığı için ağırdan alıyorum.. Bakalım hayırlısı alıcı olursa eğer bir expres yada sw renault almayı dusunuyorum. 1992 de ehlıyet aldım 18 yıllık şoförüm hesapladım bu favom benım 14. arabam ( yalnız, yurt dışında ki kullandığım arabaları saymıyorum gercı onlar kıralık yada eş dost arabaları ıdı ) en yenı arabam 2000 yılında 1998 uno idi. Bir aralar bis merakı vardı bende 3 tane bisim oldu . Diğerleri tofaş kuş serisi, renault 5 - 12 , subaru idi iki kez favom oldu ıkısı de 1990 model ve ınanın en sorunsuz, ekonomık , işçilik ve yedek parca avantajı olan ıkı arabam da favo idi. İlk favom beyaz ıdı ve 1996 dan 2000 yılına kadar sürdüm. Bir tatıl yapayım dedıgımde 3-4000 km yol yapar eve donerdım tık demezdi. Bu favomu da 1.5 senedir sürüyorum Allaha şükür sorunsuz ... birbirimizi seviyoruz.:) Yalnız gecen hafta bı huysuzluk yaptı, debriyaj telini kopardı . Ustamı aradım cekıcı ıle gelmesı lazım dedı ama saolsun sebahattın usta kendı derneklerınden cekıcı yolladı or-an dan şaşmaa 50 lıra alıyorlar ankaranın her yerınde tek fiyat tee golbasına kadar..Ankaralı dostların bilgisine ) Yanı debrıyaj telı = 15 cekıcı = 50 ıscılık =40 total 105 tl odedim feda olsun . Bu arada felıcıaların debrıyaj telının favolara oranla cok daha kolay degısıldıgını ogrendım zıra favolarda westınghous u sokmek gerek ustam baya ugrastı aldıgı para helal olsun. Neden favo dersenız, ya ne bilem , tipine hastayım favoların bir de hatchback sevdası var bende kullanımı kolay , bisiklet gibi ... :) Bir de şu memlekette benzinin pahallılıgı olmasa , tüple sürmek zorunda kalmasak ne guzel olur .. daha az sorun cıkar favolarda.. Yurt dışına gıdıyorum, bir depo benzin 25-30 dolara dolarken benım memleketımde bu fıyat 100 dolar a cıkıyor. Aşırı ucurum var arada ... İki ucu moklu degnek.. tuple suruyorun orta yada uzun vadede orun oluyor.. benzınle suruyorsun para yetişmiyo ...Allah sonumuzu hayretsın.. Yenı yılın ılk zamlarından urkuyorum zira her sene ocak ayının ılk gununde bombarduman başlar. Neyse gevezelıgım tuttu , gerek babamın vefatında bana başsağlığı dıleyen dostlarıma, gerek se actıgım her konuda bana yardımcı olan forumdaşlarıma guzel bır pazar diliyorum , esenkalın..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKODA 135 » 24 Ekm 2010, 08:28

syossett yazdı:Arkadaşlar .. artık yaşlandıkmı diyeyımne dıyeyım bılemıyorum ama son zamanlarda nadiren de olsa farları acık unutuyorum. En son bu akşam bauhause gıttım yıne açık unutmuşum kapatmayı :( .. Tabi zaten eski olan aku tısss... Malesef yardımsever bırılerıne de rastlayamayınca takvıyeden de cayıp, ulen nasıl olsa bu aku bı kışı cıkarmaz deyıp 125 lıraya mutlu aku alıp taktım.. Ama korkuyorum yıne acık unuturum dıye . Acaba farları kontaga baglatmak mumkunmu , mumkunse kaça patlar. Tum forumdaşlara güzel bir pazar diliyorum...

Asım Erdoğan bey Ben 50 olmadım ama yaklaştım, yaş 41..:) Bu duruma bir çare var! Hem de çok ucuz....

Daha önceki arabamda da benzer olaylar yaşamıştım. Bu sorunu alış-veriş merkezleri ve hastane otoparkları gibi yerlerde çok insan yaşıyor. Kaç insana bagajımda taşıdığım "Aktarma Kablosu" ile yardım ettim.

Ben çakmaklığın oraya veya uygun bir yere küçük ve güzel görünen fakat açık kalınca göze çarpan bir ışık için lamba yaptık. Göstergelerde far açık kaldığı özellikle gündüzleri belli olmuyor. Fakat dışarı çıkarken bu lambayı yanıyor görünce hemen farları kapatıyordum...:D
Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

İleti hdoner » 24 Ekm 2010, 09:51

Ohooo farı açık unutmakmı unutkanlı ben geçen arabanın camını açık unutmuşum :D teyp cüzdan hep arabada neyseki bir şey olmadı geçende camı az açık unutmuşum bide yağmur :? neyseki bişi olmadı.Olay şu bence attan iner gibi arabadan inmeyeceksin arkadaş :!: Stop ettikten sonra sağa sola bi bakıp inmek gerek diye düşünüyorum
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti BURAK MYSTERİO » 24 Ekm 2010, 11:36

takma abi ben 17 yaşında olduğum halde bizim favonun farları açık unumuşum komşu gelip söledi nasıl utnadım anlatamam :D

SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)
Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: BURAK YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)

İleti hakanerdogan » 25 Ekm 2010, 19:21

Mesajlar 3'erli 5'erli tamam yav kızmayın :lol:
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Favocu » 27 Ekm 2010, 06:50

Asım bey sanırsam oto elektrikçiye giderseniz kontağa bağlarlar, bende bağlatmayı düşünüyorum. Şimdiye kadar 3 4 kez açık unuttum. 3 sefer aküde eski olduğundan galiba aküm 1 - 2 saat içinde tamamen boşaldı.:) Boşalınca şimdiye kadar hiç takviye yapmadım itekleyerek çalıştırma konusunda uzmanlaşmaya başladım.:) En son bir ay kadar önce bir alışverişmerkezinin önünde açık unuttum, hemen inip 3 metre ittirip arabaya hareket ederken atlayıp 2 metre içinde artık çalıştırıp işi 5 metrede bititirmeye başladım :) Benimde aküm eskidi yenisini alırsam eskisini bağajda taşıyıp gerektiğinde takviye yapmayı düşünüyorum. Benimde sürekli bu kontağa bağlama işi aklımda çok zor birşey olmasa gerek.
Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Favorit 135 L

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir