neden izolasyon yok?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

neden izolasyon yok?

İleti alwaysloser » 15 Haz 2007, 23:53

sürekli kendime soruyorum favorit forman model araçlarda izolasyon yok nedenyapılmamış gerekmi görülmemiş bunun cevabını bilen varsa paylaşabilirmi msjlarınızı bekliyorum

www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti scorpion 2 » 16 Haz 2007, 03:48

kardeş valla favoriti sırf bu yüzden satmayı düşünüyorum favo aynı klasmandaki deiğer araçlara fark atar bunu biliyroum ama motor sesinin gelmesi ve rahatsız etmesi beni arabadan soğutuyo anlamıyorum bunu neden skoda düşünmemiş  beni çok rahatsız ediyo ve bu yüzden sanıyorum yakın bi zamanda favoyla yolumuz ayrılacak ........
scorpion 2
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 16 Haz 2007, 12:39

İzolasyon veya diğer "niye yok" dediklerimizi Favorit' e koymuş olsalar fiyatı bu kadar ucuz olamazdı. Tamamen maliyeti düşük tutma kaygısıyla yapılmış.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti AV-2006 » 16 Haz 2007, 13:04

[quote="alwaysloser"]sürekli kendime soruyorum favorit forman model araçlarda izolasyon yok nedenyapılmamış gerekmi görülmemiş bunun cevabını bilen varsa paylaşabilirmi msjlarınızı bekliyorum[/QUOTE]

Maliyet.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti alwaysloser » 16 Haz 2007, 14:30

abi1500dediğinde ses başlıyo hayır ben alışıyor gibiyim ama binenler bilmiyo niye bağırıyo diyo favodan dandik arabalaeda bile izolasyon var yaaa

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti iris_mavi » 29 Eyl 2007, 18:37

Ya galiba bunun sebebi favo soğuk ülke arabası altında yeteri kadar izolasyon var çürümeye karşı yol sesini o yüzden fazla yansıtmıyo içeri ancak dediğim gibi soğuk ülke aracı olduğundan motorun ısısından yararlanmak için izolasyon yoktur motorda diye düşünüyorum ?!?!?!
iris_mavi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 29 Eyl 2007, 18:50

alwaysloser eğer çok ses geliyosa araca izalasyon yaptırtabilirsin çokta para tutmaz ben yaptırtmayı düşünüyorum zaten sadece aracına 1 hafta binemezsin o kadar ama sonrası mükemmel ve izolasyon dediğim şeyde bildiğimiz çatılara döşenen siyah şeyden ben sordum bana dediler önce bu kabaran köpükler varya ondan tabanına olduğu gibi dökülüyomuş o köpük 1 gün bekliyomuş kabarması için sonra onu bir güzel traşlıyolarmış sonra o köpüğün üstüne o dediğim siyah izolasyon malzemesini yapıştırıyolarmış ve sonuç mükemmel içerde tek bir ses yok motorada aynı şekilde uygulanıyomuş akü falan sökülüp motorun arka kısmı aynen demin anlattığım gibi yapılıyomuş sonra oraya boya vuruyolarmış kaput içinde aynı şey geçerli sadece kaputta boya yok onun yerine bu yeni model araçlarda bulunan carbon fiber bir tabaka koyuyolarmış halıfleks görünümlü bişeymiş parasıda 300 ytl bana göre uygun ama sizi bilememHug
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 29 Eyl 2007, 23:43

bencede denildiği gibi maliyetten kaçılmış. zaten çekoslovak mantığı ile 90 lı yıllarda üretilmiş bir otomobil.

Nedir mantığı; sağlam olacak, içi sıcak olacak, basınca gidecek. Gerisi hiiç önemli değil. konforu, performansı, ergonomisi, işlevselliği, estetiği... 

Zaten bu yüzden ekonomik.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ihsan » 30 Eyl 2007, 00:07

aracın altında zaten yeterınce izalasyon var ama motorunda izalasyon zayıf
mesela benım oku ve sılecek motorunu kapatan gerek motor gornumu gerekse izole icin cok iyi. o parca eskımıstı parcacılara sordugumda artık uretılmıyo dedıler pıyasada yok dedıler .

araba pazarında da baktıgımda hıc vır aracta o parcayı goremedım

sıze bu parcanın remını bır sonrakı hafta sonu  yollarım sımı foto makınem  yanımda yok

Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti Medcezir » 21 Mar 2008, 10:58

[quote="silverlinemania"]alwaysloser eğer çok ses geliyosa araca izalasyon yaptırtabilirsin çokta para tutmaz ben yaptırtmayı düşünüyorum zaten sadece aracına 1 hafta binemezsin o kadar ama sonrası mükemmel ve izolasyon dediğim şeyde bildiğimiz çatılara döşenen siyah şeyden ben sordum bana dediler önce bu kabaran köpükler varya ondan tabanına olduğu gibi dökülüyomuş o köpük 1 gün bekliyomuş kabarması için sonra onu bir güzel traşlıyolarmış sonra o köpüğün üstüne o dediğim siyah izolasyon malzemesini yapıştırıyolarmış ve sonuç mükemmel içerde tek bir ses yok motorada aynı şekilde uygulanıyomuş akü falan sökülüp motorun arka kısmı aynen demin anlattığım gibi yapılıyomuş sonra oraya boya vuruyolarmış kaput içinde aynı şey geçerli sadece kaputta boya yok onun yerine bu yeni model araçlarda bulunan carbon fiber bir tabaka koyuyolarmış halıfleks görünümlü bişeymiş parasıda 300 ytl bana göre uygun ama sizi bilememHug[/QUOTE]

BU UYGULAMAYI KİM YAPIYOR ANŞATTIGIN SEY COK HOSUMA GİTTİ YARDIMCI OLURMUSUN??
Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 21 Mar 2008, 11:50

[quote="sainz"]İzolasyon veya diğer "niye yok" dediklerimizi Favorit' e koymuş olsalar fiyatı bu kadar ucuz olamazdı. Tamamen maliyeti düşük tutma kaygısıyla yapılmış. [/QUOTE]

Katılıyorum..Bir zamanlar arabaların düşük versiyon olanlarında sağda dikiz aynası yoktu düşünün artık..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti formenci » 21 Mar 2008, 16:06

vallahi bendeki formandada izalasyon yok ama gerekte duymuyorum çünkü aracımdan bir ses gelmiyor sanki araç çalışmıyormuş gibi yağ gibi akıyor yolda
formenci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 21 Mar 2008, 23:35

o nsl oluyo ya bu arabaların kronik sorunudur izolasyon siz hangi yağı kullanıyosunuz

alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skofavo » 22 Mar 2008, 11:08

yaptıranlarda çok iyi sonuç alamıyor haberiniz olsun.
skofavo
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir