Yeni üye, yeni kullanıcı ve ilk izlenimler..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeni üye, yeni kullanıcı ve ilk izlenimler..

İleti isaacx006 » 16 Haz 2007, 16:50

1990 model bir skoda aldım geçen sene aralık ayında.. 4,500 YTL.. İlk bindiğim araba oldu; ilk aşkım gibi:)) çok sevdim arabayı..
izlenimlerim şöyle:

1. araç arkadan çok şık.. çok hoş.. ama önden bakılınca bir eziklik bir masumiyet ifadesi var. o da genç biri oalrak beni düşündürüyor:))

2. araç benzinli şu an. henüz lpg ye geçmedim. tüketimi iyi.. şehir içi -dışı karışık kullanımda 6Lt/100 km performansı var yaklaşık.. ama benzinin 3 Ytl olduğu bi ortamda hangi araca ekonomik diyebiliriz o ayrı..

3. İlk aracım olduğundan acemilik nedeniyle elimde yıprandı biraz.. 88.000 km de araba.. ama kötü kullanımla baskı balatayı biritmişim.. 85 YTl baskı balataya 50 YTL de işçiliğe vererek araçtaki inanılmaz performans farkını gördüm..

Bujileri, fren balatalarını, yağını, yağ filtresini, hava filtresini değiştirdim, el frenini (el freni yarı çekik 20 km yol yapınca:))  arka merkezi yaptırdım.. 135 YTL  toplam masraf))

artık devirinde kullanıyorum aracımı ve harika sonuçlar gerçekten. kullananlara tavsiyem bu araçla 100 km üzerine çıkılmaması. ben zaten 65 kiloyum ankarada konya yolunda 120 ile giderken havalancakmışım hissi geldi.. hemen hızı düşürdüm tabi..

4. İlk kazamı yaptım (şöförlüğümün birinci ayında). geri giderken aynayı duvara sürterek kırdım.. 35 YTL toplam masraf. yedek parçası gayet makul.. yeni arablarla kıyaslanmayacak kadar tabiki..

5. Araca pioneer ses sistemi taktırdım.. 350 YTL..:)

6. Geçen hafta aracaya 6 kişi doluşup (50 kg bagaj da var) kızılcahamama pikniğe gittik.. 250 km yol yaptık.. bana mısın demedi.. yokuşlarda asla performans kaybı görmedim..  arkadaşlar sıkışık gitme dışında herhangi bir şikayette bulunmadı:))

7. Aracın boyası biraz solmuş.. yakında boya da düşünüyorum.. bazı örnekler gördüm.. tamponları da boyayıp metal bir çizgi aracı harika yapıyor.. arka camın üst ve alt tarafına takılan siyah şeyler var.. (adını hatırlayamadım şimdi) onlar da sportif bi hava katıyolar..

8. araçtaki tek problemim rölantide.. ilk çalışmada gayet iyi.. 850-900 devir sabit.. ama yol gidip de kırmızıda durunca 500-600 devire iniyo. araba hafif titremeye başlıyo bu düşük rolantide..  stop etcek die kokuyorum. bu yüzden ara gaz veriyorum devamlı..

şimdilik bu kadar arkadaşlar.. yeni izlenimleri sizlerle paylaşacağım..

isaacx006
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 16 Haz 2007, 20:57

hayırlı olsun
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti irfant » 16 Haz 2007, 23:37

Aramıza hoşgeldin!
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti mygokhan » 16 Haz 2007, 23:50

hoşgeldiniz..favoritler sağlam araçtır.kasaları çok sağlamdır..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti isaacx006 » 19 Haz 2007, 01:44

teşekkürler:))
isaacx006
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti root1907 » 19 Haz 2007, 19:49

valla eline sağlık bendede var favo 94 lx harbiden dediğin gibi güzel araba ya ilk arabam diil gerçi bu ilk arabam şahindi 2000 yılında o zamanlar lpg yeni yeni piyasaya çıkıyordu o yüzden pahalıydı bayağı taktırmamıştım çok yakıyordu 1 sene kullandım ve saatım  sonra brodway aldım 95 model 1.4 motor süper bir araçtı gerçekten gerçi konfor denen birşey yoktu arabada ama çok sağlam arabaydı onunla ben dağ tepe bayır tırmandım banamısın demiyordu, sonra o araçla askere gitmeme yakın büyük bir kaza geçirdim bana birşey olmadı ama araç pert oldu verdik sanayide adamın birine gitti öle kasko falanda yoktu parayıda arabayıda çöpe attık yani, şimdi daha yeni 5 ay önce aldım bu favoyu ben yine reno alıcaktım ark biri önerdi bana çok az yakıyor falan diye hemde spor güzel araba falan dediler o yüzden tercih ettim vede gerçekten çok tatlı bir araç kullandıkça zevk almaya başladım ama işte bu ara canım sıkkın yağ yakıyor favom düşünüyorum napsam diye :)
root1907
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti engin_pasha » 19 Haz 2007, 19:52

Hoşgelmişsin...
engin_pasha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delisofor » 21 Haz 2007, 15:46

ne iyi etmissinde favorit almıssın renoya para verilmez.yag yakmasının sebebi sekmanlardan dolayi bendede ayni sorun vardi ama sekmanları degistirdim sorun kalmadi yanlız fiyati biraz tuzlu gelir e olsun o kadarda motor iniyo kompleWink
delisofor
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir