Satılık araba fotolarına kanmayın.!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Satılık araba fotolarına kanmayın.!!!

İleti 45sardes » 12 Kas 2010, 23:59

İki gün önce çıktım , 12.11.2010 saat 23:40 eve yeni giriş yaptım.
Antalyadaki satılık favorit ilanını inceleyip satıcı ilen görüştüm.Üç sefer aradım konuştuk.Gidiş geliş 1250 km. Anlaştım arabayı ilandan görüp fotolardaki ve anlattığına inanarak gittim.Krediyi çektim işten izin aldım 250Tl de masraf yaptım.VE ne görelim araba yanımıza yanaşır yanaşmaz bittim ben sağ kapı boyaları bitmiş bazı yerlerden atmış ve buralara fısfıs boya ilen kabak gibi rutuş yapmış.kapılar düşük arabanın alt tabanı tarlada gezmiş heralde darbe doluydu.15 dakika durdu radyatör bir avuç su damlatmış.velhasıl çok üzüldüm insanlara güven sıfır oldu bende neye yanayım kredi çekmememi, iki arkadaş 250 tl masrafımız oldu onamı, 43 saat uykusuz otobüte yorulduk, işten kaldık dağa ne diyeyim ben.Bu hazin tecrübemi sizlerle paylaşmak istedim arkadaşlar sakın sizde aynı tongaya düşmeyin isterim. :( :( :(
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 9981/detay

Kullanıcı avatarı
45sardes
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan kahraman
Nereden: Manisa
Arabanız: FAVORİT

İleti unipol » 13 Kas 2010, 00:22

sap kapıların rutuşları fotolardan çok net belli oluyor. dikkatinizden kaçmış sanırım
unipol
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ibrahim
Nereden: Şanlıurfa
Arabanız: 2008 Fabia 1.4 TDI 80 hp

İleti syossett » 13 Kas 2010, 01:24

Dostum haklısın .. o nedenle bence yakın cevreden başka bır yerden oto almamalı. Kimse arabasını kotulemez ama ornegın benım arabam satıyor olsa ıdım ve manısadan gelecegınzı bılsem her seyı acık acık soyler, arabamı allayıp pullamazdım.Benım arabam da fotolarda pırıl pırıl gorunuyor ama gercekte goze carpan yer yer rotus var yıne de dıger aksamlara laf soyletmem. Benım arabamı satın alacak kısılere eger ankarada ıse gelıp ıyıce bakmalarını , uzakta ıseler her seyı durustce soyluyorum. Yıne de uzuldum onca masraf yapmanıza bir musıbet, bin nasihata bedel mıs. hayırlı bayramlar...
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti felicia_3437 » 13 Kas 2010, 01:53

gecmiş olsun
keşke orda tanıdıhınız bırılerı olsaydı
araca bakıp sıze az bır bılgı vermek namına
ıst falan olursa ılgılenırım
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti balarest » 13 Kas 2010, 07:22

sız sahısdan bahsedıyorsunuz. bır ay once dod(dogus oto) arac gordum tel ıle konustuk aracın degısenı kazası yok denıldı. boyası temız hıc bır eksıgı yok dedıler kalktık 800 km gıttık araba haşat sol camurluk ıkı tampon boya ıstıyor allah yuzumuze baktıda ıkı gunun sonundA ISTEDIGIMIZ GIBI BIR ARAC BULDUK
balarest
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti felicia_3437 » 13 Kas 2010, 09:14

selcukbaglar yazdı:sız sahısdan bahsedıyorsunuz. bır ay once dod(dogus oto) arac gordum tel ıle konustuk aracın degısenı kazası yok denıldı. boyası temız hıc bır eksıgı yok dedıler kalktık 800 km gıttık araba haşat sol camurluk ıkı tampon boya ıstıyor allah yuzumuze baktıda ıkı gunun sonundA ISTEDIGIMIZ GIBI BIR ARAC BULDUK

galerı ler bu işte daha uzman zıra ınsan kandır makta
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti asdfghjk » 13 Kas 2010, 13:10

Sende onları gördükten sonra hani ilanda boyasızdı, orjinaldi, kusuru yoktu dedikten sonra tüm masraflarını almadın mı veya karşı çıktıysa da bir güzel dövmedin mi onu orada ? Tam ver odunu dedikleri cinsten satıcı...
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti SKODA 135 » 13 Kas 2010, 17:58

Aynı olay benimde başıma geldi, Konya Karatay esnaflarından bir tanesi ile, full olrjinal kesinlikle hiç çürük yok diye anlata anlata bitiremediği Forman için anlaştık ve birkaç gün sonra buluşmak için sözleştik.

Fakat ben anında otobüse atladım ve sabah Karatay arabacılar sitesine indim. Galeriyi buldum ve hiç kendimi tanıtmadan başka biriymiş gibi gittim...:D

Adamlar durumu çakmadılar, arabayı ise yalanlarla bana satacaklarmış. Arabada sorun vardı ve benim geleceğim güne yetiştirmek için acele acele çürükler macunlanmış bir telaş.....:D Adamlar yalancıymış meğer... Sonra kolay gelsin dedim ve ayrıldım.
Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

İleti mustklc » 13 Kas 2010, 18:07

SKODA 135 yazdı:Aynı olay benimde başıma geldi, Konya Karatay esnaflarından bir tanesi ile, full olrjinal kesinlikle hiç çürük yok diye anlata anlata bitiremediği Forman için anlaştık ve birkaç gün sonra buluşmak için sözleştik.

Fakat ben anında otobüse atladım ve sabah Karatay arabacılar sitesine indim. Galeriyi buldum ve hiç kendimi tanıtmadan başka biriymiş gibi gittim...:D

Adamlar durumu çakmadılar, arabayı ise yalanlarla bana satacaklarmış. Arabada sorun vardı ve benim geleceğim güne yetiştirmek için acele acele çürükler macunlanmış bir telaş.....:D Adamlar yalancıymış meğer... Sonra kolay gelsin dedim ve ayrıldım.

iyi fikir, suç üstü yaptın yani.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti 45sardes » 13 Kas 2010, 18:43

syossett yazdı:Dostum haklısın .. o nedenle bence yakın cevreden başka bır yerden oto almamalı. Kimse arabasını kotulemez ama ornegın benım arabam satıyor olsa ıdım ve manısadan gelecegınzı bılsem her seyı acık acık soyler, arabamı allayıp pullamazdım.Benım arabam da fotolarda pırıl pırıl gorunuyor ama gercekte goze carpan yer yer rotus var yıne de dıger aksamlara laf soyletmem. Benım arabamı satın alacak kısılere eger ankarada ıse gelıp ıyıce bakmalarını , uzakta ıseler her seyı durustce soyluyorum. Yıne de uzuldum onca masraf yapmanıza bir musıbet, bin nasihata bedel mıs. hayırlı bayramlar...
teşekkür ederim sanada hayırlı bayramlar. :) :) :)
Kullanıcı avatarı
45sardes
CLASSIC
CLASSIC

İleti 45sardes » 13 Kas 2010, 18:45

felicia_3437 yazdı:gecmiş olsun
keşke orda tanıdıhınız bırılerı olsaydı
araca bakıp sıze az bır bılgı vermek namına
ıst falan olursa ılgılenırım
Çok teşekkür ederim sağolasın bende manisadan memnuniyetle tüm arkadaşlara iş çıktıktan sonra yardıma hazırım. :idea:
Kullanıcı avatarı
45sardes
CLASSIC
CLASSIC

İleti 45sardes » 13 Kas 2010, 18:47

selcukbaglar yazdı:sız sahısdan bahsedıyorsunuz. bır ay once dod(dogus oto) arac gordum tel ıle konustuk aracın degısenı kazası yok denıldı. boyası temız hıc bır eksıgı yok dedıler kalktık 800 km gıttık araba haşat sol camurluk ıkı tampon boya ıstıyor allah yuzumuze baktıda ıkı gunun sonundA ISTEDIGIMIZ GIBI BIR ARAC BULDUK
Senin adına sevindim.Allah gönlüne göre vermiş.İşallah banada güzel bir araba nasip olur.
Kullanıcı avatarı
45sardes
CLASSIC
CLASSIC

İleti agros » 13 Kas 2010, 18:49

öncelikle geçmiş olsun. fotolarda araba o kadar iyi durmuyor zaten yorgun duruyor. aracın sagındaki acemi rutuslar da kabak gibi belli oluyor ama gözden kaçmış demekki. göz görmek istedigi gibi görüyor bazen. Allah tan satın alıpta problemle karşılaşmamışsınız. yorgunluk ve hayal kırıklığı yanınıza kar kalmış.
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti 45sardes » 13 Kas 2010, 18:49

SKODA 135 yazdı:Aynı olay benimde başıma geldi, Konya Karatay esnaflarından bir tanesi ile, full olrjinal kesinlikle hiç çürük yok diye anlata anlata bitiremediği Forman için anlaştık ve birkaç gün sonra buluşmak için sözleştik.

Tebrikler kötülüğe karşı iyi müdafa.
Kullanıcı avatarı
45sardes
CLASSIC
CLASSIC

İleti 45sardes » 13 Kas 2010, 19:04

agros yazdı:öncelikle geçmiş olsun. fotolarda araba o kadar iyi durmuyor zaten yorgun duruyor. aracın sagındaki acemi rutuslar da kabak gibi belli oluyor ama gözden kaçmış demekki. göz görmek istedigi gibi görüyor bazen. Allah tan satın alıpta problemle karşılaşmamışsınız. yorgunluk ve hayal kırıklığı yanınıza kar kalmış.
Aynen söylediğin gibi sonuç yorgunluk ve hayal kırıklığı oldu.
Kullanıcı avatarı
45sardes
CLASSIC
CLASSIC

İleti 45sardes » 13 Kas 2010, 19:28

talhadogdu yazdı:Sende onları gördükten sonra hani ilanda boyasızdı, orjinaldi, kusuru yoktu dedikten sonra tüm masraflarını almadın mı veya karşı çıktıysa da bir güzel dövmedin mi onu orada ? Tam ver odunu dedikleri cinsten satıcı...
Yok be kardeşim elimde ilanın tüm çıktılarıgösterdim buna bak arabaya bak dedim dünya yol geldik ne olacak diyom değişen yok diyor hala bana sinirden bittik yaa tüğ diyorum.ne deyim.
Kullanıcı avatarı
45sardes
CLASSIC
CLASSIC

İleti Henien » 13 Kas 2010, 21:32

Belki biraz uçuk olacak ama bu tür bir duruma düşen kişi bu sahtekar hakkında dolandırcılıktan suç duyurusunda bulunsa ne olur acaba? Tabi dilekçeye eklenecek somut kanıtlar lazım; ilan olabilir, msn yazışmaları olabilir. Yapılan masraflara ilşikin fatura dökümleri de konulmalıdır. Yani bir dava veya ceza çıkmaz biliyorum da, savcı çağırsa bir ifadesini alsa o bile yeter. En azından bir dahakine o kadar cesur olmazlar.

Sonra her ne kadar bir çokları kendilerini üstün bir ırk gibi görse de savcı ve hakimler de bizim gibi insan. ( valla öyleler, ben bir kaç tane tanıyorum :) ) Belki böyle bir durum onların da başına gelmiştir, basıverirler cezayı belli mi olur!

Suç duyurusunda bulunma ile kaybedecek bir şey yok. Bir masrafı yok. Sadece iki satır dilekçe, meramını düzgün anlatma, biraz da kanıt.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti asdfghjk » 13 Kas 2010, 22:18

Ya benim anlamadığım şey, bu satıcının hiç mi vicdanı yok ? Ulan adam kaç gününü yolda geçirmiş, masraf yapmış, işinden olmuş... En azından pardon hata bende deyip ulaşım masrafını karşılasana. Bir de inkar ediyormuş... Allah ıslah etsin ne diyeyim... En önemlisi de boşuna çektiğiniz kredi olmuş...
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir