ARABA GÜMMM:((

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARABA GÜMMM:((

İleti root1907 » 19 Haz 2007, 14:15

Arkadaşlar aracımla bu hafta sonu bayağı bir yol yaptım yani akşama kadar aracın motoru hiç durmadı diye bilirim ama sonra aracımı gittiğim yerde park ettim ve bir motoru açım hava alsın dedim havada sıcak malum yag teline bir bakım dedim ne var ne yok ama birde baktım ne görim yağ yok araçta 1 hafta önce yağ değişti halbuki ama aracın karterin dibinde yağ kalmış az bişiy aracım yağ yakıyor anlıyacağınız bu sorunu birtek motor yenilettiğin zaman düzeliyor diye biliyorum ben başka bir alternatifi olan varmı. 

root1907
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 19 Haz 2007, 14:52

Yağ koyalı 3-4 bin km yi henüz geçmeden seviye oldukça azalmışsa dediğiniz gibi yağ yakıyordur yada karterde bir delik olabilir. Yağ yakıyorsa motor rektifiyesinden başka bir çözüm yok gibi gözüküyor. Battı balık yan gider düşüncesi ile http://www.hepsiburada.com/productdetai ... =otm092020 gibi bir ürünü rektifiyeye kalkışmadan önce denemeye değer.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti favoritrally » 19 Haz 2007, 15:13

1 haftada yağı bitirirse egzozdan çok fazla duman atması gerekirdi böyle bişey dikkatini çektimi yada başka bir yerinden kaçıyor olmasın. Belki piston segmanları aynı hizaya geldi bu durumdada aracın yağı çabuk biter eğer segmanlar bitikse komple motor yenilemeden sadece segman değiştirerek te sorun halledilir.

Segmanlar aynı hizaya gelirse kompresyon düşer araç aşırı yağ yakar

yada segamnalar aşınmıştır değiştirilerekte sorun giderilir

segmanlar

favoritrally
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti root1907 » 19 Haz 2007, 19:35

egsozdan öle duman falan çıkmıyor valla normal yani ben şey düşündüm aracım lpg li ve benzinle pek çalıştırmıyorum lpg kuru çalışıyor biliyorsunuz birde hava koşulları sıcak olunca acaba motor yağı kendi kendinemi tüketiyor lpg nin iyi çalışması açısından böle birşey olabilirmi acaba yani benzinle denesem düzelirmi biraz saçma ama anlamıyorum motordan varsayım sadece:)
root1907
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 19 Haz 2007, 20:37

[quote="root1907"]egsozdan öle duman falan çıkmıyor valla normal yani ben şey düşündüm aracım lpg li ve benzinle pek çalıştırmıyorum lpg kuru çalışıyor biliyorsunuz birde hava koşulları sıcak olunca acaba motor yağı kendi kendinemi tüketiyor lpg nin iyi çalışması açısından böle birşey olabilirmi acaba yani benzinle denesem düzelirmi biraz saçma ama anlamıyorum motordan varsayım sadece:)[/QUOTE]

Acaba motoru kapatır kapatmaz mı baktınız motor yağ seviyesine. Eğer öyleyse, yağ tam aşağıya süzülemeden bakmışsınızdır ve doğal olarak size eksik görünmüştür.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti delisofor » 21 Haz 2007, 15:51

alakasi yok iste senin dedigin yag yakma olur
delisofor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 21 Haz 2007, 18:04

[quote="sainz"][quote="root1907"]egsozdan öle duman falan çıkmıyor valla normal yani ben şey düşündüm aracım lpg li ve benzinle pek çalıştırmıyorum lpg kuru çalışıyor biliyorsunuz birde hava koşulları sıcak olunca acaba motor yağı kendi kendinemi tüketiyor lpg nin iyi çalışması açısından böle birşey olabilirmi acaba yani benzinle denesem düzelirmi biraz saçma ama anlamıyorum motordan varsayım sadece:)[/QUOTE]

Acaba motoru kapatır kapatmaz mı baktınız motor yağ seviyesine. Eğer öyleyse, yağ tam aşağıya süzülemeden bakmışsınızdır ve doğal olarak size eksik görünmüştür.
[/QUOTE]
kesinlikle sainz arkadaşımıza katılıyorum sanayidede ustalar hemen bakmaz biraz bekliyelim yağ süzülsün derler bence aracı nasıl park ettiğiniz bile önemli bayır yukarı veya aşağı bu bile yağ seviyesinin değişmesine etken olabilir aracı düz bir yere park edip bir süre bekleyip tekrar kontrol etmenizi tavsiye ederim veya bir ustaya ölçtürüp kontrol ettirin garanti olsun ...Smile...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Arabanız: Audi A3

İleti sainz » 21 Haz 2007, 19:33

[quote="minik"]...bence aracı nasıl park ettiğiniz bile önemli bayır yukarı veya aşağı bu bile yağ seviyesinin değişmesine etken olabilir aracı düz bir yere park edip bir süre bekleyip tekrar kontrol etmenizi tavsiye ederim...[/QUOTE]

Hatta sabahleyin marş basmadan kontrol etmek en sağlıklısı.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir