VİTESTEYKEN OLUŞAN SESLER NEDİR..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

VİTESTEYKEN OLUŞAN SESLER NEDİR..

İleti semih10 » 29 Kas 2010, 19:51

Arkadaşlar slm.. Bende 93 135L var uzun zamandır devam eden bir problemi sizinle paylaşmak istedim burdaki ustalar nasıl ustaysa anlamadılar herbiri farklı şeyler söyledi gerçi bana da pek mantıklı gelmedi o ayrı sorun..Arkadaşlar araç normalde olduğu yerde dururken mesela kırmızı ışıkta,yolcu indirirken araç viteskeyken sanki aracın altındaki tüm mekanik aksamlar dökülüyormuş gibi çok aşırı ve ciddi derecede rahatsız edici ve bir o kadarda insan içinde mahçup eden rezil eden bir ses.. bu ses özellikleki özellikle geri vitesde çok daha fazla artıyor sürekli kırkırkır gibi bir ses giderken gaz verince sorun yok rolantide hep.. Eğer yardımcı olabilecek arkadaş varsa bilgilendirebilecek çok sevinirim...herkese kazasız belasız günler dilerim...

Konuşsam tesiri yok,sussam gönül razı değil...
Kullanıcı avatarı
semih10
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: semih turhal
Nereden: Balıkesir
Arabanız: Fiat Linea 1.3 Multijet Active

İleti mustklc » 29 Kas 2010, 20:12

yolda kalmadan önce şanzumanın inip bakılması gerek
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti termineytir » 29 Kas 2010, 20:16

1- Debriyaj baskı bilyası
2- Sekromeçler
3- Şanzıman yağsız kalmış olabilir.

İyi bir ustanın bakmasında fayda var...
Kullanıcı avatarı
termineytir
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ferhan KARA
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Renault Twingo 1998

İleti semih10 » 29 Kas 2010, 20:24

götürdüm bir kaç yere biri dedi sekromenç diğeri arabanın kalması lazım dedi indirmemiz lazım bu seferde güvenemedim ekstra masraflar çıkartırlar diye hiç belli olmaz ağzım yandı ustalardan yana son çare izmire gitme durumum war bi baktırırım artık ne yapalım ama cidden çok rahatsız edici yoldan geçen yayalar bile dönüp bakıyor sanki bana zavallı der gibiler acımalı bakışlar:D :D
Konuşsam tesiri yok,sussam gönül razı değil...
Kullanıcı avatarı
semih10
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: semih turhal
Nereden: Balıkesir
Arabanız: Fiat Linea 1.3 Multijet Active

İleti sainz » 30 Kas 2010, 11:05

semih10 yazdı:...gaz verince sorun yok rolantide hep...

Bir şeyler gevşemiş veya miadini doldurmuş, gaza basınca vibrasyon fazla olduğu için hissettirmiyor.
Egsoz boruları çürümüş, gevşemiş ve bir yerlere çarparak bu sesi oluşturuyor olabilir mi? Kontrol ettiniz mi? Şanzımandan böyle bir ses gelse, kısa zamanda bırakırdı kendini diye düşünüyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir