ARACIMIN GAZ TELİ ...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARACIMIN GAZ TELİ ...

İleti rakcay52 » 29 Kas 2010, 21:00

Merhaba forum dostları benim sormak istediğim şudur bu araçların gaz teli sertmidiryani bir tofaş gibi yumuşak sağlar akıcı değilmidir karbüratör bakımım jikle çek valf aklınıza ne geliyorsa bakımlı elden geçti ancak gaz pedalı sert yorumlarınız için şimdiden tşk ederim.sayg.

Kullanıcı avatarı
rakcay52
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Recep AKÇAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Favorit Lx-93

İleti Balıkcı » 29 Kas 2010, 22:13

Valla benim Feli'nin de oldukça sert, ilk fırsatta gaz telini söküp wd40'la güzelce temizleyip, sonrada tekrar greslemeyi düşünüyorum.

Benden önce yapacak olursanız faydası olup olmadığını burada paylaşırsanız sevinirim.
Kullanıcı avatarı
Balıkcı
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serdar
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia Combi 1.3 LX

İleti cazgr » 29 Kas 2010, 23:20

tofas gurubuna göre sert ben kendim sıvı gıres sıktım aynı ince tel taktım yine aynı gaztelini degiştitdirdim degişik birşey olmadı
cazgr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: kenan özkaya
Nereden: Denizli
Arabanız: honda cıvıc

İleti junior » 30 Kas 2010, 00:19

yeni gaz telini yaglamayın kesinlikle çünkü yag zamanla tozla birlikte çamur gibi olur ve tel sertleşir yani spiral içinde zor hareket eder.ben orjinal gaz telini kullanıyorum ve pamuk gibidir benim telim
junior
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: arman boyacı
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: favorit 1994 glx

İleti ihsan » 30 Kas 2010, 03:04

benimkide gayet normal. sızın dedıgınız gıbı tofastan daha sert ıse dusunemıyorum. 3 pedalımda pamuk gıbı masallah :)
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti PİCK-UP » 30 Kas 2010, 14:02

gaz telini sıfır taktıgınızda problem yaşamazsınız ztn. ama zamanla sıfır telin içindeki sıvı yağ sürtünmeden dolayı biterek sertleşmeye başlar. siz daha sonraki araç bakımlarınızda gaz telini söktürüp ilk baş mazotla içindeki pislik toz kalıntıları gitsin diye daha sonra da ince makine yagı ile yağlarsanız uzun bir süre daha idare eder sizi..

not; kışın,yaza oranla daha uzun süre kullanırsınız çünkü yaz sıcakları aracın çogu yaglanmış bölgelerini kurutur..
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti mkoizmir » 30 Kas 2010, 22:14

slm arkadaşlar bende bugün izmirden skoda 1994 model favorit LX ailesine katıldım bu benim şimdiye kadar 8 aracım oldu. Bugün birçok kişi bu araçların hararet problemi yaşadıgını ve içerden kesinlikle dügme yapılıp istendiğinde fanı çalıştırmam gerektiğini söylediler.
Böyle birşey yapılırsa termostat iptal olacakmı bu konuda deneyimi olan arkadaşlardan bilgi rica edeceğim selamlar.
Kullanıcı avatarı
mkoizmir
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mustafa kamil özgüneş
Nereden: İzmir
Arabanız: 1994 Skoda Favorit LX

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir