Benim favo beni kızdırıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Benim favo beni kızdırıyor

İleti mehmeta » 06 Arl 2010, 15:07

arkadaşlar mrb. benim başıma bir şey geldi 2 haftadır sıkıntı içindeyim bana yardımcı olursanız çok sevinirim marşa basıyorum skoda favorit arkadaşım çalışmıyor kontağı açınca benzin&lpg düğmesinin olduğu yerden tık tık tık .... diye ses geliyor elektrikçiye tamirciye lpg ciye gittim bir sorun bulamadı kafasını n estiği zaman çalışıyor canı sıkılınca çalışmıyor anlamadım gitti böyle bir şey başına gelen varmı arkadaşlar

mehmeta
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mehmetatak
Nereden: Kahramanmaraş
Arabanız: skoda favorit

İleti mehmeta » 06 Arl 2010, 15:22

tık tık tık diye ses geldiği zaman ben biliyorumki çalışmayacak vede çalışmıyor ama bazen o ses olmuyor ozamanda çalışıyor hiç kimse çare bulamadı başına gelen varsa ltf yardımcı olsun arkadaşlar.
mehmeta
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ozantavsan » 06 Arl 2010, 17:31

LPG Benzin seçim anahtar kısmı kontak açıldığında TIK diye ses yapar.Bu ses lpg valfinin açılmasıdır.Açılarak lpg regülatörüne gaz gönderir.Benim başımdada böyle bir dert vardı 2-3 ay çektim.

Öncelikle bir gazcıya git , lpg valfini kontrol ettir.Benim sorunun çözümü bobin değişimi olduğu söylendi.
LPG valfinin içindeki bobin değişti dediler.Belki seçici anahtar içinde devre elemanlarından olabilir bir kontrol ettir.
20 Tl'ye çözüm olmuştu , şimdi havalarda soğudu ama tek seferde benzinde çalıştırırmış gibi çalışıyor.

Lpg valf kontrol ( Lpg beynine gelmeden önceki valf)
Lpg benzin seçici kontrol
Lpg sistemini besleyen elektirik kablolarının kontrolü. (beslemede kesinti oluyorsa tık tık ses yapabilir.Varsa sigortasınıda kontrol et.Sigorta yanmış olsa hiç çalışmaz , seninki bazen çalışıp bazen çalışmıyor yinede kontrol ettir)
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti 34SCU59 » 06 Arl 2010, 20:48

termikten olabilir
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti önder38 » 06 Arl 2010, 21:08

araç içindeki lpg göstergesi (aracı gazdan benzine almaya yarayan küçük kutucuk) içinde lehim çatlağı olabilir.
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti firarim19 » 06 Arl 2010, 23:41

anladıgım kadarıyla marş basmıyor aracın, yanı marş motoru elktrık almıyor?

durum buysa akuden marla giden kabloyu değiştir, sorun duzelır.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti onurhan2006 » 07 Arl 2010, 10:57

kafam karıştı?! aracınız marşmı basmıyor, yoksa marş basıyor da arabamı çalışmıyor?
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti ozantavsan » 07 Arl 2010, 18:09

Sorunun marşta olduğunu düşünürsek hiç çalışmaması gerek.

Benim marşta olmuştu ,kontağı açınca 1 tık sesi geliyor başka hareket olmuyordu araçta.Ne gıy gıy sesi ne birşey.
Elektirik problemi deyip olmuştu.Ama aracım hiç çalışmıyordu , ustayla vurdurarak çalıştırıp sanayiye bırakmıştım.

Bu ihtimali göz önünde bulundurusak eğer araç tık deyipte çalışmadığı zaman aracı vurdurarak çalıştırmayı dene bakalım.

Aracı yokuş aşağı yol varsa sal ,veya birileri iktirsin vites boştayken hız kazansın sonra 2. vitese tak ayağını debriyajdan aniden kaldır.Araç bu şekilde çalışırsa marş motorunu kablolarını kontrol ettir.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti delpiero76 » 08 Arl 2010, 02:33

ya aynısı benim başımada geldi arabanın marşı basmıyodu vurdurarak çalıştırdım ama eve geldim telefonu aldım araba gene çalışmadı aracı vurdura vurdura öldüm bugün hemen sanayiye götürdüm elektirikci marş motoru pert olmuş değiştir dedi volan dişliside ayrı bi problem iyi bir masraf bizi bekliyo bu arada en ucuz bildiğiniz marş motorunu nerde bulurum arkadaşlar
delpiero76
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: bahadır
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: skoda favorit l

İleti mehmeta » 08 Arl 2010, 13:38

Arkadaşlar marş basıyo ama arabaya sanırım gaz gelmiyor yada bilmiyorum bir şekilde çalışmıyor işte bayır aşağıya vurduruncada çalışmıyor böyle bir şey işte kafayı yiyecem favo 3 gündür evin önünde yatıyo vurdurunca çalışmadığı içinde sanayiye gidemiyorum bir usta çağırdım gelecek bakalım.
mehmeta
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 27 misafir