sinyalleri sürekli nasıl açık bırakabilirim

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

sinyalleri sürekli nasıl açık bırakabilirim

İleti BURAK MYSTERİO » 06 Arl 2010, 22:31

abilerim bizim favonun sinyallerini normalden kısık şekilde nasıl açarım öle yapınca çok şekil duruyo cevaplarınızı bekliyorum yani sinyalleri parka nasıl bağlarım

SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)
Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: BURAK YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)

İleti labrador » 06 Arl 2010, 23:14

? sebep?
Kullanıcı avatarı
labrador
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: habip kahraman
Nereden: Kayseri
Arabanız: skoda octavia 2015 elegance tdi

İleti firarim19 » 06 Arl 2010, 23:38

parka role ıle baglarsın,

parkları rolenın enerjı almıyorken kapalı olan tırnagına baglarsın, sınyal rolesının ucunu rolenın tetık ucuna bağlarsın. sınyaller actıgında role parktan gelen elektrigi acıp kapadıgı ıcın sınyal verme işlemi gerçkleşir.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti hetepe » 07 Arl 2010, 09:36

Parklar yanmıyorken sinyaller nasıl yanar o zaman?...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti firarim19 » 07 Arl 2010, 11:50

Gündüz de yanmasını mı istiyorsun? valla onu bilemem :D geceye gore mantık kurdum ben :)
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti BURAK MYSTERİO » 07 Arl 2010, 12:11

ben sadece parklarala beraber yakmak istiyorum

SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)
Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: BURAK YAMAN
Arabanız: SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)

İleti hetepe » 07 Arl 2010, 14:11

O zaman parkları hep açık tutacaksın ki firarim in söylediği bağlantı tipi geçerli olsun.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti AhmetH » 07 Arl 2010, 16:50

apaçi işi vesselam boşverelim bunları gereksiz haraketler bunlar :D

Birde audi ye benzeteyim diye farlarını açıp içine japon kerhanesi gibi led yapmıyorlar mı aman yarabbi..
mercedes C180K da gördüm düşük model birşey falan olsa bir nebze... apaçilik almış başını yürümüş...
sorsan mezarcı arabasının yağını değiştirmez masraf olacak diye belki parçanın en ucuzunu alır yeterki yürüsün diye.. gelir tanesinin ampülsüz yükseklik motorsuz boş hali en az 300 - 400 TL olan farın silikonunu eritip camını ayırır içine LED döşer sonrada mutlu olur..

satarkende kazasız belasız boyasız değişensiz der enayi arar .. ulen arabanın içine her türlü ediyorsun boyası düzgün olsa ne olacakta diyen çıkmaz... arabasına kız gibi bakan birininkiyle arasında taş çatlasa 1000TL farkla satar kurtulur..
pis zihniyetini sergileyeceği yeni bir araba için kolları sıvar..
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti ugur_clskn » 07 Arl 2010, 18:58

AhmetH yazdı:apaçi işi vesselam boşverelim bunları gereksiz haraketler bunlar :D

Birde audi ye benzeteyim diye farlarını açıp içine japon kerhanesi gibi led yapmıyorlar mı aman yarabbi..
mercedes C180K da gördüm düşük model birşey falan olsa bir nebze... apaçilik almış başını yürümüş...
sorsan mezarcı arabasının yağını değiştirmez masraf olacak diye belki parçanın en ucuzunu alır yeterki yürüsün diye.. gelir tanesinin ampülsüz yükseklik motorsuz boş hali en az 300 - 400 TL olan farın silikonunu eritip camını ayırır içine LED döşer sonrada mutlu olur..

satarkende kazasız belasız boyasız değişensiz der enayi arar .. ulen arabanın içine her türlü ediyorsun boyası düzgün olsa ne olacakta diyen çıkmaz... arabasına kız gibi bakan birininkiyle arasında taş çatlasa 1000TL farkla satar kurtulur..

+ 1000
PEUGEOT 306 1.6 SEDAN
Kullanıcı avatarı
ugur_clskn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur çalışkan
Arabanız: felicia 1.3lx idi

İleti asdfghjk » 07 Arl 2010, 19:14

AhmetH yazdı:apaçi işi vesselam boşverelim bunları gereksiz haraketler bunlar :D

+1905 ! Doğru söze ne denir

Konuya dönecek olursak, eğer sinyallerin tamamen açık konumda gezersen ve bu senin sinyal vermeni engelleyip trafiği tehlikeye sokarsa ve bu durumu ben yaşarsam aracıma apaçiler için hazırladığım projektörümün denemesini bizzat üzerinde yaparım haberin olsun

Laf açılmışken ben bu ayarsız farla dolaşanlar için bi projektör hazırladım kendime valla 50 metre uzaklıktan inanılmaz göz alıyor, 2 saniye aç kapa yaptım mı işi biter (Gerçi selektörle terbiye edince de oluyordu da 2 litrelik araçları kovalamak zorluyordu )
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti yabani » 07 Arl 2010, 23:41

Bahsettiğiniz Projeksiyon sisteminden daha etkili olarak birkaçtane fotoğraf makinesi flash'ı ile bir sistem yapabilirsiniz. Tabi ben yapmadım, maazallah öküze flash çakarsın o da gider kaza filan yapar neme lazım, öküzün yanında masum'a da birşey olabilir.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti asdfghjk » 08 Arl 2010, 00:06

yabani yazdı:Bahsettiğiniz Projeksiyon sisteminden daha etkili olarak birkaçtane fotoğraf makinesi flash'ı ile bir sistem yapabilirsiniz. Tabi ben yapmadım, maazallah öküze flash çakarsın o da gider kaza filan yapar neme lazım, öküzün yanında masum'a da birşey olabilir.

Yok dostum, arada zaten ava falan gittiğimizde güçlü bir fenere ihtiyacım oluyordu, bende 5 tane 3 W lık Power LED lere mercek takarak ısınma problemi olmasın diye de arkasına da Intel Pentium 3 işlemcisi taktım ve hem aydınlatma olarak sadece arkamdaki aracı uyarıyor yandakilerin gözünü almıyor -normal insanın- hem de güzel bir ders veriyor. Zaten uygun zamanda açmak gerekir her ne kadar arkamdaki öküzde olsa viraj anında açmak olmaz...
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti felicia_3437 » 08 Arl 2010, 00:26

ahmet bey o bahsetiğiniz arbada o olay zaten fabrika cıkışı gün düz farı olarak mevşutur buna emin ol bu fabıyalarda nasıl var yatsı şekilde ondada var yanı yuvarlak şekilde
burak arkadaşımızın dediği
camurluk sinyaleri benım anladığım kadarıyla burak kardeşim park kaplolarından oraya kaplo cek sinyeleri sök orada kalsın ıstedığın zaman sinyaleri bağlarsın ama benden sana sonraması sinyal camları cok hasastır fazla ısıda erıyorlar o yuzden renkli park apulu al yakışa bılr yakışmayada bılır hıc bır bılgım yok herşeyı apacilie vurmayın arkadaşlar apaciğilihinde bir hati varyani ben arbama cakar taktım siz taktım diye aynı laf bana da dendi e göstersenize bana birtane park ve pilaka lambalararı orjınal rengınde olan araş 1000 taneden en fazla cıkarsa 10 tanesi sarı kalmıştır buna emınım ama
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

İleti felicia_3437 » 08 Arl 2010, 00:38

talhadogdu yazdı:
yabani yazdı:Bahsettiğiniz Projeksiyon sisteminden daha etkili olarak birkaçtane fotoğraf makinesi flash'ı ile bir sistem yapabilirsiniz. Tabi ben yapmadım, maazallah öküze flash çakarsın o da gider kaza filan yapar neme lazım, öküzün yanında masum'a da birşey olabilir.

Yok dostum, arada zaten ava falan gittiğimizde güçlü bir fenere ihtiyacım oluyordu, bende 5 tane 3 W lık Power LED lere mercek takarak ısınma problemi olmasın diye de arkasına da Intel Pentium 3 işlemcisi taktım ve hem aydınlatma olarak sadece arkamdaki aracı uyarıyor yandakilerin gözünü almıyor -normal insanın- hem de güzel bir ders veriyor. Zaten uygun zamanda açmak gerekir her ne kadar arkamdaki öküzde olsa viraj anında açmak olmaz...

size sonuna kadar katılıyorum aynı şey bendede mevcut ama önde cakar olarak aynen fotoram makınası gibi patlıyor ve yolda kötü bir durum kendinden gecmiş öküz gördüğümde cakıyorum onları görsenız nasıl kendını topluyor lar örenk gecen gece saat 12 sularında ist gazi osamna paşa da aeg rampası dıye atlandıralan bıryer var kamyoncu dayım kapatmış ınıyor aşahıya doğur ortalamış yolu bırde güzel yol istiyorum selektörle vermiyor bır yakltım cakarları hemen yolu verdi polis sandı galiba bilmeiyorum artık birde özür dilerim abi diye seslendi yani o bile uyarıyor ınsanları yanı herşey doğru yerlerde kulandık tan sonra herşey var üretiliyor kulanmamız icin ozaman alalım bir at birde at arabası bır balya zaman benzin mazot lpg zamıda yok hic birşey takmayada gerek yok apacide olmayız böylelikle dimi ahmet bey
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

İleti AhmetH » 08 Arl 2010, 00:50

eğitim şart vesselam :D
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti xMEGANx » 08 Arl 2010, 00:57

rahat bırak lem arabayı =)
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti mira » 08 Arl 2010, 08:27

labrador yazdı:? sebep?

bu nasıl bi soru -?:)arkadaşın hoşuna gitmiş yapıcak :)s
mira
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Arabanız: oktavıa

İleti hetepe » 08 Arl 2010, 09:25

Sadece çamurluk sinyalinde yapılacaksa oradaki şasi ucunu iptal edip park (+) sını bağlamalısnız, parklar yanıkken sinyal verdiğinizde yanıp sönmeye başlar, parklar sönükken eskisi gibi yine sinyal vermeye devam eder.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir