(OYLAMA)LPG İYİ GÜZEL ACABA HARARETE NE DERECE ETKİSİ VAR...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

(OYLAMA)LPG İYİ GÜZEL ACABA HARARETE NE DERECE ETKİSİ VAR...

İleti rakcay52 » 08 Arl 2010, 17:45

Forum dostları ana başlığı ben açtım

1- LPG li araçlarmı daha çok hararet yapıyor

2- BENZİNLİ araçlarmı daha çok hararet yapıyor

facebooktada 2 maddelik oylama bir arkadaşım açsın ve linki hep beraber paylaşalım bakalım LPG li araçlarmı yoksa benzinli araçlarmı ancak forum dostlarından ricam su istimal etmeyelim hararet oylaması başlıyor siz saygıdeğer skoda club dostları oylamaya bekliyoruz

not:facebook ayağını bir arkadaşım üstlensin.

Saygılarımla,

Kullanıcı avatarı
rakcay52
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Recep AKÇAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Favorit Lx-93

İleti dominik » 08 Arl 2010, 19:34

ben her ikisinde de aracın hararet yaptığını görmedim
alamandan saşma,japonu aşma.türk atasözü araç için (bana göre biçok dalı da kapsar)
dominik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: halil demir
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabia 2001 101bg 16v

İleti C@GL@R » 08 Arl 2010, 19:37

ilkkez sizden duyuyorum lpg demi benzindemi yağ yakar deseniz neysede böyle birsey yok bana göre favorit için diyorsanız bu araçlar soğuk iklim araçları hararet genel sorunu
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti hakanerdogan » 08 Arl 2010, 19:59

Soğutma sistemi yakılan yakıtın cinsinden bağımsız. Termostat atar, devirdaim krank döndükçe suyu çevirir radyatör-motor arasında. Olay bu.

Oylama saçma, alakasız şeyler.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti syossett » 08 Arl 2010, 20:07

Ben hararet sorunu hiç yaşamadım ne bu favom da nede eskıden kullandığımda.. Sanki öyle bir kanı uyanıyorki insanlarda, alınan kullanılan her favo yola cıktıgında hararet yaşanacakmış gibi.. Hararetın yakıtla alakası yoktur ..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti ozantavsan » 08 Arl 2010, 21:36

Ben hararet ne görmedim hiç favomda.Eğer termostatınız uygun değerdeyse çalışıyorsa , fan müşiriniz uygun ve çalışıyorsa , antifiriziniz ve suyunuz varsa radyatörde , soğutma sıvı borularınız tıkalı değilse , devirdaim pompası sorunsuzza , fanınızda sağlamsa hararet diye birşey olmaz.

Sorunlu araba ,hararet yapan araba yoktur , Sadece ve sadece bakımsız araç vardır.
Bakımlı bir araç kolay sorunda çıkarmaz hararette yapmaz.

Dolayısıyla benzin veya lpg kullanımının hararete etkisi yoktur.Böyle şeylere takılmak yerine ,her favonun hararet yapabileceğini düşünmek yerine herkes aracının bakımlarını muntazam yapsın.Sorunlu bölümlerini ihmal etmeden sorunu gidersin.

ne benzin ne lpg hararet yapmaz , harareti ona bakmayan hor kullanan yaptırır.Bu favonun suçu değil , ona ne verirsen onu alırsın.Hararet yükseliyorsa bunun bir sebebi vardır , bunu bulmak önlemi almak senin elinde.

Ne demişler , bakarsan bağ , bakmazsan dağ olur.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti yabani » 08 Arl 2010, 22:29

Benzinin yanma ısısı 300 küsur, lpg'nin yanma ısısı 600 küsur derecedir, böyle düşününce lpg'li aracın daha çok ısınacağı düşünülebilir fakat bu yanılgıdır, çünkü aracın soğutma sistemi aracı 90 derece sabit tutmak için yapılmıştır ve oldukça efektif bir sistemdir. eğerki soğutma sisteminde bir arıza var ise hararet yapması yakıt türünden bağımsız olarak gerçekleşir.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir