Far sigortası sürekli atıyor. Neden olabilir?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Far sigortası sürekli atıyor. Neden olabilir?

İleti arnetta » 11 Arl 2010, 17:58

Merhaba arkadaşlar;

93 skoda favorit aracım var. Uzun farlarda sorun yok ama kısaların sigortası sürekli atıyor. Sigorta panelinde sağdan ikinci sigorta takar takmaz atıyor. Sürekli uzun farlarla yol almak zorunda kalıyorum. Parkları açtığımda ise sadece sağ farın parkı yanıyor diğer fardaki park lambası yanmıyor. Bir sürü sigorta taktım ama takar takmaz attı. Var mıdır bir çaresi?? Selamlar...

Trafik hayattır...
arnetta
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: MUSTAFA
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: FAVORİT 135 LX

İleti baraküda » 11 Arl 2010, 18:20

selam

arkadaşım eğer sigorta atıyorsa vardır bir sebebi farların kablo hatında bir aksaklık veya hatta kısa devre vardır bence en kısa zamanda bir elektrikçiye git allah korusun yakarsın arabayı sakın birilerine uyup yüksek amperli sigorta takma...............geçmiş olsun
baraküda
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hakan kayıkçı
Arabanız: skoda forman

İleti arnetta » 14 Arl 2010, 00:41

Yüksek amperli sigorta takmıyorumda bu sigorta paneliyle başım belada. Durup dururken kısalar gidiyodu. Sigorta paneline birkaç tıklayınca geri geliyodu. Geçenlerde yine tıkladım ama bu defa geri gelmedi. Uzunlarla devam etmek zorunda kaldım. Sonra açtım baktım sigorta atmış. Yeni taktım takar takmaz attı. Yine taktım yine attı. Ne olduda şimdi sigorta durmadan atıyor anlamadım. Elektronik teknikeriyim aslında. Sanırım sigorta panelinin üzerinde bir yerler şase ile kısa devre olan birşey var. Söktüm baktım göremedim. Bir kaç röle yeri boş. Boş olan yerler kullanılmıyor mu? Sigorta panelindeki sigortaların ne işe yaradığını tek tek yazabilecek birisi varsa çok makbule geçecek valla ben baktım ama alttaki sembollerden bişey anlamadım. Kendim uğraşmmamın sebebi elektrikçi ve bilumum tamirci tayfasına pek güvenmediğimdendir. Olmazsa artık denize düşen yılana sarılır deyip götürcem bir elektrikçiye..
Trafik hayattır...
arnetta
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: MUSTAFA
Arabanız: FAVORİT 135 LX

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir