favoma nolmustur?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

favoma nolmustur?

İleti doktorsuha » 12 Arl 2010, 19:16

arkadaslar bnde 93 favoril lpg li var. malum 2 gündür hava soğuk bu öğlen çalıstırayım dedim olmadı benzine geçtim zorladım yine çalışmadı.arabam sırtı yokuş aşağı park halindeydi.bende geri geri deptirerek çalıstırayım dedim ama basarılı olamadım ayrıca deptirmeye çalışırken motordan yada sansızamandan takur tukur sesler geldi baya korktum. sonra ileri yittik arkadslarla yine çalışmadı. sonra tekrar geri yiterken viteste iken takur tukur sesler gelmeye basladı vitesi bosa atıp geri giderken aynı ses gelmiyor acaba naptım ben bu arabaya fikri olan varmı?

doktorsuha
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: süha çetin
Nereden: İzmir
Arabanız: yok

İleti tezerozen » 12 Arl 2010, 19:49

bENZeri benimde başıma gelmişti.hava filtresi donmuştu nemli olunca bazen donup hava girişini engelleyebiliyor.Filtreyi çıkarın bir kez deneyin o şekilde...
2001 Octavia Elegance Combi
tezerozen
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodaizm » 12 Arl 2010, 20:26

doktorsuha yazdı:arkadaslar bnde 93 favoril lpg li var. malum 2 gündür hava soğuk bu öğlen çalıstırayım dedim olmadı benzine geçtim zorladım yine çalışmadı.arabam sırtı yokuş aşağı park halindeydi.bende geri geri deptirerek çalıstırayım dedim ama basarılı olamadım ayrıca deptirmeye çalışırken motordan yada sansızamandan takur tukur sesler geldi baya korktum. sonra ileri yittik arkadslarla yine çalışmadı. sonra tekrar geri yiterken viteste iken takur tukur sesler gelmeye basladı vitesi bosa atıp geri giderken aynı ses gelmiyor acaba naptım ben bu arabaya fikri olan varmı?

Debriyaj baskısının tırnakları kırılmış ve ( veya) bilyanın mafsalı dağılmıştır. Araçları geri giderken boşa alıp tekrar vitese geçirmeyiniz ve asla geri geri vurdurtarak çalıştırmayınız.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti alwaysloser » 12 Arl 2010, 20:38

daha bugün bi tanıdığımın temparı aynı şekilde çalışmadı sıralı sistem lpg var akü den dolayı çalışmadı

aküyü değiştik yine çalışmadı

beyin donmuştur dedik çalışmadı

benzin yoktur dedik yine olmadı
benzin pombası bozulmuştur dedik daha sonra aküyü takan narkadaş bi deodorant istedi hava filtrewsine giden borunun ortadaki kelepçesini çıkardı hortumdan içeri deodorant sıkacağını o arada marşa basılmasını söledi
ilk denemedei çalışır gibi oldu ve 2 denemede çalıştı ve çalışır durumdayken deodorantı sıkmaya devam ettik taki otomatik olarak tüpe geçene kadar ve sorun çözüldü
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti doktorsuha » 17 Arl 2010, 22:12

arkadslar geri vites dişlisini kırmsım arabayı deptirmeye çalısırken şanzıman indi ön takımlar falan filan derken baya bi para harcadım Allah kimseyi sanayiye düşürmesin usta az daha motoru yeniden insaa edecekti tabiiki ücreti mukabilinde ...
doktorsuha
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: süha çetin
Nereden: İzmir
Arabanız: yok

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir