Şanzıman Yağı Nasıl Değiştirilir???

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Şanzıman Yağı Nasıl Değiştirilir???

İleti 45sardes » 12 Arl 2010, 22:58

Merhaba arkadaşlar benim favorit soğukken şanzıman ses yapıyor.Nasıl anladığımıda açıklayım ses yaparken debriyaja basıyorum sesi kesiyor.Tamirci kapak contasını yaparken o söylemişti.Ben de yağı değiştirmemin faydalı olacağını düşünüyorum yada yağ eksikse? Bu yağa nerden bakıldığını ve eklendiğini bilen var mı acaba?

Kullanıcı avatarı
45sardes
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan kahraman
Nereden: Manisa
Arabanız: FAVORİT

İleti hakanerdogan » 12 Arl 2010, 23:03

Lifte almak gerek. Şanzımanın kartelinin en altındaki tapa açıldığı takdirde hepsi boşalır, birde ikinci bir doldurma tapası vardır bu ise daha yukarı bir pozisyonda konuşludur. Çoğu şanzımanda bu dolum tapası aynı zamanda yeterli seviye max. miktarıdır, yani ordan taşmaya başlayınca dolmuş demektir.

Genelde çıkrıklı veya basınçlı bir pompa marifeti ile şanzımana yağ basılır.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ugur_clskn » 12 Arl 2010, 23:53

bilgin olsun diye söylüyorum şanzıman yağını değiştirince o ses kesılmeyecek. bizım şanzımanlarda oluyo o ses çözülemeyecek bısey değil ama daha once gormüş bı skoda ustasının bakması lazım. ben bi sene o şekilde bındım bı problem cıkarmadı zaten ustam demıstı sorun cıkartacak bısey değil istersen yapalım demıstı. bende baskı balata değişirken yapalım demıstım ama bıtmek bılmedı balata :)
PEUGEOT 306 1.6 SEDAN
Kullanıcı avatarı
ugur_clskn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur çalışkan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: felicia 1.3lx idi

İleti 45sardes » 13 Arl 2010, 19:00

hakanerdogan yazdı:Lifte almak gerek. Şanzımanın kartelinin en altındaki tapa açıldığı takdirde hepsi boşalır, birde ikinci bir doldurma tapası vardır bu ise daha yukarı bir pozisyonda konuşludur. Çoğu şanzımanda bu dolum tapası aynı zamanda yeterli seviye max. miktarıdır, yani ordan taşmaya başlayınca dolmuş demektir.

Genelde çıkrıklı veya basınçlı bir pompa marifeti ile şanzımana yağ basılır.
Pylaştığın bilgiler için Teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
45sardes
CLASSIC
CLASSIC

İleti 45sardes » 13 Arl 2010, 19:00

ugur_clskn yazdı:bilgin olsun diye söylüyorum şanzıman yağını değiştirince o ses kesılmeyecek. bizım şanzımanlarda oluyo o ses çözülemeyecek bısey değil ama daha once gormüş bı skoda ustasının bakması lazım. ben bi sene o şekilde bındım bı problem cıkarmadı zaten ustam demıstı sorun cıkartacak bısey değil istersen yapalım demıstı. bende baskı balata değişirken yapalım demıstım ama bıtmek bılmedı balata :)
Ozaman ben de böyle bineceğim.teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
45sardes
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir