Radyatör fanı çalışmıyor. Sigortası atmış olabilir mi?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Radyatör fanı çalışmıyor. Sigortası atmış olabilir mi?

İleti arnetta » 13 Arl 2010, 21:15

Merhaba arkadaşlar,

Aracımın radyatör fanı çalışmıyor. Direk devreye almak için içerden butonu var ama butonu açsamda fan çalışmıyor. Haliyle bir süre sonra hararet artıyor. Bu yüzden bir yere gidemiyorum. Sigortası atmış olabilir mi? Sigorta panelini açıklayan bir döküman var mıdır? Araç 93 model olduğu için sitedeki favorit kullanım kılavuzundaki ile aynı değil. Fan sigortasının hangisi olduğunu ve sigorta panelindeki sigortaların ve rölelerin ne işe yaradığını (sıra veye numara vererek) yazabilir misiniz? Çünkü baktım ama bişey anlamadım. Ne olur ne olmaz bilmekte yarar var....

Trafik hayattır...
arnetta
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: MUSTAFA
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: FAVORİT 135 LX

İleti skodacı_71 » 13 Arl 2010, 22:48

Sigortaların yerleri hakkında kesin bişey söyleyemem ama büyük ihtimalle fan motoruda yanmış olabilir.
Kullanıcı avatarı
skodacı_71
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Süleyman Çelik
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Favorit 135L

İleti forman37 » 13 Arl 2010, 22:55

aynı sorun gecenlerde benım başımada geldı hararetı farketmedım radyatorum bomba gıbı patladı :S sonra hemen fan motorunu söktum baktımkı kollektor komurlerı boşa çıkmış fan motorune elektrık gelıyodu ama komur boşa çıkınca halıyle motor çalışmamış hemen bı yağlama bı bakım komurlerı sokup yenıden monteledım ..no tıkırtı no sıkırtı :D tam gaz devam
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti arnetta » 14 Arl 2010, 00:31

forman37 yazdı:aynı sorun gecenlerde benım başımada geldı hararetı farketmedım radyatorum bomba gıbı patladı :S sonra hemen fan motorunu söktum baktımkı kollektor komurlerı boşa çıkmış fan motorune elektrık gelıyodu ama komur boşa çıkınca halıyle motor çalışmamış hemen bı yağlama bı bakım komurlerı sokup yenıden monteledım ..no tıkırtı no sıkırtı :D tam gaz devam

evet ya bu olabilir çünkü aracım geçenlerde önden hafif bir darbe aldı ve ondan sonra bu olay oldu. Fanı sökmem gerekiyor değil mi kömürleri oturtmam için. Radyatörün üzerine vidalanmış. Vidaları söküp bakabilirim sanırım. Teşekkür ederim deniycem...
Trafik hayattır...
arnetta
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman37 » 14 Arl 2010, 19:47

evt fan motorunu sokuceksın ustte ve altta toplam 4 tane 10 luk cıvata var sokunce zaten gerısı kolay bı kablosu sol farın 10 luk somununa bağlı az gevşettığınde sokulecektır sığer kabloda radyatordekı fan muşirine bağlanıyor onuda ayırınca malzeme elındedır :) sonra motoru bı mengeye bağlayıp yıldızlık vıdaları sokunce otomatıkman komurler ve kapak boşa çıkıcak. gersını bılıyosun zaten ;) takmadan once kollektorun komurlerın bastığı yerı ınce zımparayla temızle sonra komurlerın kafasınıda aynı vazıyette temızle..bı yağlama sonra montaj bı elektrık verıp dene çalışıyomu..
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti arnetta » 14 Arl 2010, 22:21

Sağol üstad, cumartesi sabah erkenden ilk işik bu olacak. Selamlar...
Trafik hayattır...
arnetta
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman37 » 14 Arl 2010, 22:37

ne demek usda :) gorevımız sıkıntın olursa başka şeylerde yardımcı olmaya çalışırım ..
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi