lpg sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

lpg sorunu

İleti ramazanünlü » 14 Arl 2010, 20:51

arkadaşlar benim favorit im lpg de rolentiye düşünce o benzin lpg geciş anahtarından cıkı cıkı diye ses geliyor nedenki gaz verince kayboluyor anah tardamı bi sorun var

ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Nereden: Uşak
Arabanız: skoda favorit

İleti sonerx » 14 Arl 2010, 23:53

tam adamına rastladın.Onun nedeni o anahtarın arkasındaki soketteki çıkışların gevşeyip rolantide sarsıntı artınca oynaması.Çaresi onları bir şekilde sıkıştır.Çıkararak pense ile belli ölçüde ez.
Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

İleti Balıkcı » 15 Arl 2010, 00:10

Aynı sorunu LPG sisteminin şase kablosundan dolayı da yapabilir. Eğer Soner Beyin belirttiği sorun değilse, motor içinde LPG sisteminin aracın kaportasına bağlanan bir şase kablosu var, onu bulup gevşemişse bağlantıyı sağlamlaştırın.

Yani kısacası bir yerde bir bağlantıda gevşeme vardır, onu bulup sağlamlaştırınca geçecektir.
Kullanıcı avatarı
Balıkcı
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serdar
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia Combi 1.3 LX

İleti ramazanünlü » 15 Arl 2010, 00:32

sonerx yazdı:tam adamına rastladın.Onun nedeni o anahtarın arkasındaki soketteki çıkışların gevşeyip rolantide sarsıntı artınca oynaması.Çaresi onları bir şekilde sıkıştır.Çıkararak pense ile belli ölçüde ez.

hmmm bi bakayım bakalım sabah ilk işim o bi kontrol etmek
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ramazanünlü » 15 Arl 2010, 00:35

Balıkcı yazdı:Aynı sorunu LPG sisteminin şase kablosundan dolayı da yapabilir. Eğer Soner Beyin belirttiği sorun değilse, motor içinde LPG sisteminin aracın kaportasına bağlanan bir şase kablosu var, onu bulup gevşemişse bağlantıyı sağlamlaştırın.

Yani kısacası bir yerde bir bağlantıda gevşeme vardır, onu bulup sağlamlaştırınca geçecektir.

tamam balıkcı kardeşim yarın bi kontrol edecegim size yine aynı burdan haber verecem
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ramazanünlü » 15 Arl 2010, 18:14

sonerx yazdı:tam adamına rastladın.Onun nedeni o anahtarın arkasındaki soketteki çıkışların gevşeyip rolantide sarsıntı artınca oynaması.Çaresi onları bir şekilde sıkıştır.Çıkararak pense ile belli ölçüde ez.

sonerx tam dedidigin gibiymiş ileri geri oynarınca gidiyordu lpg yi yeni taktırdıgım icin servise gittim ne dedi biliyormusun bu ateşlemeden dedi bizle alakası yok senin ateşlemende sorun dedi ustamın yanına gittim baktı bunun ateşlemeyle alakası yok bu anahtarda dedi tekrar yanına gittim
ya arızayı biliyorum kendi bulsun diye bişey demedim en sonunda patlattı beni sen şu anahtarı degiştir bakalım sorun bunda dedim bunda yok bişey dedi bulamadı en sonunda dedigimi yaptı ve düzeldi tabi para vermedim yeni takıldıgı icin sen ta ordan bildin bunu helal sana
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti C@GL@R » 15 Arl 2010, 18:21

o anahtardan bende eski aracımda az çekmedim:) g.olsun.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti sonerx » 18 Arl 2010, 15:13

ramazanünlü yazdı:

sonerx tam dedidigin gibiymiş ileri geri oynarınca gidiyordu lpg yi yeni taktırdıgım icin servise gittim ne dedi biliyormusun bu ateşlemeden dedi bizle alakası yok senin ateşlemende sorun dedi ustamın yanına gittim baktı bunun ateşlemeyle alakası yok bu anahtarda dedi tekrar yanına gittim
ya arızayı biliyorum kendi bulsun diye bişey demedim en sonunda patlattı beni sen şu anahtarı degiştir bakalım sorun bunda dedim bunda yok bişey dedi bulamadı en sonunda dedigimi yaptı ve düzeldi tabi para vermedim yeni takıldıgı icin sen ta ordan bildin bunu helal sana
Birşey değil..Bildiğimi paylaştım.Bilmeyince susarım
Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir