FAVORİT LX MOTOR YENİLEME

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FAVORİT LX MOTOR YENİLEME

İleti tknsynsrkn » 19 Arl 2010, 17:09

Arkadaşlar merhaba.93 favo LX im var.3 defa conta yaktı.Usta motor yenilenmesi gerekir diyor.1000 TL. civarı tutar diyor.Ne dersiniz sizce değermi.Korkuyorum o kadar parayı verdikten sonra yine su eksiltir hararet yapar diye.Birde motor yenilemede aracın hangi parçaları değişir.Sanırım benim üst kapakta değişecek.Fikir ve önerilerinizi bekliyorum.Saygılar.

tknsynsrkn
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti frostbite19 » 19 Arl 2010, 21:51

Sennle benim araba aynı kaderi paylaşıyor. Bizimki de 3 defa yaktı 5 yılda contayı. Üzerinde 3 kanallı bakır radyator olmasına rağmen yaktı 2 defasında, çünki termostat takıldı.
Seniğn conta neden 3 defa yandı, öncelikle o sorunu bulun çözün sonra rektefiye ettir ettireceksen de!!!Bu çok önemli.

Termostatında sıkıntı çıkıyorsa sürekli, ya da radyatorde yada devirdaim de sorun varsa ve onları yaptırmazsan, rektefeden sonra da yine yakarsın contayı. Rektefiyede bunların hiçbirisi değişmez, ellenmez bile.

Bizim silindir kapağının da taşlama payı kalmadı artık, bir daha motoru açarsak kapağı değiştirmek zorunda kalacazbizde senin gibi. Ama biz sorunu çözdük artık sanırım :) Termostatın iyisini taktık, bir sorun yok şimdilik.

Bir de dikkat etmen gereken şey: skoda'lardan her usta anlamıyor diyorlar.
1-Aluminyum motor
2-Islak gömlek ' miş.

Oyuzden gerçekten anlayan bir ustan olsun. Bizim usta teyzeoğlum olduğu için başka usta arayışına girmiyorum, giremiyorum. Öyle olmasaydı kesin değiştirirdim.

Diceklerim bukadar. Geçmiş olsun

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti berkin » 19 Arl 2010, 22:34

tknsynsrkn yazdı:Arkadaşlar merhaba.93 favo LX im var.3 defa conta yaktı.Usta motor yenilenmesi gerekir diyor.1000 TL. civarı tutar diyor.Ne dersiniz sizce değermi.Korkuyorum o kadar parayı verdikten sonra yine su eksiltir hararet yapar diye.Birde motor yenilemede aracın hangi parçaları değişir.Sanırım benim üst kapakta değişecek.Fikir ve önerilerinizi bekliyorum.Saygılar.

favorit alimünyum motor bloguna sahip o yüzden harareti hiç sevmez biz 5 yıl termostat olmadan kullandık . kışın biraz üşüdük arabada olsun . ama sana tavsiyem motor blog üzerinde su kanallarına baktır . eger tıkalı yada çok az su geçişi oluyorsa dewamlı conta yakarsın . biz aldıgımızdada aynı şekil hararet hiç düşmüyordu sonradan kanalları açtırdık ve gördükki gerçektende biz bile hararetli olarak kullanıyormuşuz . bu şekilde 200000km sonra conta degişimi yaptık . o da zaman km fln yani normal olarak . umarın sorunun çözülür.
Kullanıcı avatarı
berkin
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: YILMAZ HATİP
Nereden: Kocaeli
Arabanız: YETİ 1,6 TDİ ELEGANCE GREENLİNE MATO KAHVE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir