favomdadaki hararet sorunu neden olabilir yardımmm!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

favomdadaki hararet sorunu neden olabilir yardımmm!!!

İleti okansazak » 22 Arl 2010, 15:34

merhba arkadaşlar 90 model 136L aracımz var ilk sahibiyz.. fakat son zamanlarda bi olayla karşılaştım.. benm hararet müşürünün bozuk olduğunu biliordum fakat geçen gün daha araba soğuk çalıştırdım ve yola çıktm daha 10 km gitmeden araba su haznesinin içindeki suyu kaynatmaya başladı ve benm su haznesine de alttan çatlamış ordan su akıtıyor.. lpg kafası buz gibi.. radyatör sıcak.. fakat birde su haznesinin altından çıkan hortumun içinden sıcak su geçişi sağlanmamış gibi çnkü o hortumda soğuktu.. şunu da sölemeliyim motordan gelen su takır takır su haznesine boşalıyor sonrasında duruyor ben su ilave edip haznenin altında hortumu sıkıp bıraktığımda su motorun içine gidiyor sonra soğuk olan kafa da hortumda ısınıyor ve problem kalmıyor sorun ne olabilir...

okansazak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Okan SAZAK
Nereden: İzmir
Arabanız: Favorit 1

İleti sainz » 22 Arl 2010, 16:30

okansazak yazdı:...su haznesine de alttan çatlamış ordan su akıtıyor...

Suyu çatlaktan eksilttikçe motor bloğunda hava kalıyor. Bir an önce kaçakları düzeltip havasını alıp bir de bu şekilde deneyin. Bu şekilde kullanmaya devam etmek contanın yanmasına neden olur.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti okansazak » 22 Arl 2010, 16:45

bazı bilgiler edindim bu akşam iş çıkışı deniycem su haznesini değşştircem havayı alıcam motoru çalışır durumda bekleticem sorunu tekrar gözliycem teşekkur ediyorum yorumlarınızı bekliyorum...
okansazak
CLASSIC
CLASSIC

İleti okansazak » 22 Arl 2010, 22:14

evet sölediğim bu akşam denedim.. çatlak olan su haznesini değiştirdim ve havayı da aldım. arabayı zorladım da 1de 40 2de 60 3.vitesde 90-100 e kadar zorladım herhangi bir hararet sorunu olmadı normalde olsa defalarca yapmıştı. Fakat bi sorum olucak az önce geldim arabayı stop ettiğimde su seviyesine baktm aynı bıraktığım gibi ama fıss die bi ses geliyor oradan hava atması normal mi ?? ayrıca egzosdan anlam veremediğim bi beyaz duman değilde buhar atıyor normal mi normal değilse sorun neden kaynaklanabilir ?
okansazak
CLASSIC
CLASSIC

İleti okansazak » 23 Arl 2010, 17:24

yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar..
okansazak
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 24 Arl 2010, 08:55

okansazak yazdı:...arabayı stop ettiğimde su seviyesine baktm aynı bıraktığım gibi ama fıss die bi ses geliyor oradan hava atması normal mi ??...

Normal zira su takviye kabınının kapağı termostatlıdır ve hararet yükseldiğinde ufak ufak atabilir oradan suyu veya sıkışmış havayı.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir