tekleme

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

tekleme

İleti dupnisa » 23 Haz 2007, 13:00

merhaba  arkadaşlar
arabada gazdan ayağımı çektiğimde araba tekliyor acaba nedendir

dupnisa
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 23 Haz 2007, 13:05

Ayağınızı gazdan çekmediğinizde ve yüksek devirlere doğru tırmanırken, özellikle de 2500-3000 d/d arasında da tekliyorsa, problem distribütörün içinde bulunan manyetik bobinin değişimiyle çözülecektir.
Ayağınızı gazdan çektiğinizde (veya vites değiştirme esnasında) tekliyorsa veya stop ediyorsa, büyük ihtimalle karbüratörün arka kısmında bulunan elektrik fişlerinin temas edememesinden kaynaklanıyordur. Fişlerde bulunan oksitleri temizleyip veya fişleri sıkıştırıp, sözün özü temas edip etmediğini iyice test edip bir de o şekilde gözlemlemenizi öneririm.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti alwaysloser » 23 Haz 2007, 15:14

bende çok yaşadım sonunda karbüratör ve distürbitör le uğraştık sorun neredeydi tam bilmiyorum ama artık yok
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti driver » 24 Haz 2007, 15:08

Bu arada favoritin sıfır karbüratorü yokmuş arkadaşlar.Benimki benzin kaçırıyor biyerinden nemleniyor etrafı.Parçacıya gittim,anca çıkma bulabileceğimi yenisinin olmadığını söyledi.
driver
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 24 Haz 2007, 19:08

ben adanada orijinal parça satan yerde sıfır gördüm diye hatırlıyorum

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti driver » 25 Haz 2007, 04:14

fiyatı hakkında bilgin varmı  acaba?

buradaki skoda parçacısı yok bulamazsın diyince baya can sıktı çünkü.Çıkma karbüratör alacak olsak e zaten üzerindekini tamir ettiririz,elalem bozuk olmasa çıkartırmı dimi :)
driver
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 25 Haz 2007, 13:57

öğrenebillirim istersen

alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sainz » 25 Haz 2007, 13:58

[quote="driver"]

fiyatı hakkında bilgin varmı  acaba?

buradaki skoda parçacısı yok bulamazsın diyince baya can sıktı çünkü.Çıkma karbüratör alacak olsak e zaten üzerindekini tamir ettiririz,elalem bozuk olmasa çıkartırmı dimi :)
[/QUOTE]

Ben www.skopar.com adresindeki telefonlarla irtibata geçtiğimde 688 lira KDV hariç fiyat vermişlerdi. Başka parçacılarda da olmalı diye düşünüyorum. Yok diye bir şey olmasa gerek.

Bir de benzin kaçırdığı kısımlardaki parçalar yani tamir takımlarını da bulmanız mümkün. Bir başka ustaya veya servise daha danışmanızı öneririm zira piyasada bulunabilen ufak ve nispeten ucuz bir parça için gidip de komple karbüratör almak pek de mantıklı olmayacaktır kanımca.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti driver » 26 Haz 2007, 05:58

Veridğiniz bilgiler için çok teşekkürler.Aracı aldığımda hasanpaşada bir karbürötorcü Ali usta var dediler,meşhurmuş bu adam götürdüm 50 lira para aldı,çıkardı bişeyleri temizledi yerine taktı ayarladım dedi,derken oradaki bir plastiği kırdı,(geçenlerde 2 ytl verip kendim değiştim)Sonra araç benzin sarfiyatı çok arttı,tekrar götürdüm hava ayarı açık kalmış dedi kıstı bişeyler etti.
yakıt düştü fakat buradaki arakdaşların söylediği rakamlara hiç düşmedi.

şimdi de ufaktan sızıntı yapıyor ve o adama götürmek istemiyorum.

Bildiğiniz anadolu yakasında kadıköy civarında sağlam bir karbüratör tamircisi varsa söylerseniz sevinirim
driver
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 26 Haz 2007, 12:50

Anadolu Yakası' nda Seçkin Otomotiv vardır. Ben gitmedim hiç ama Anadolu Yakası' nda ikâmet edip de giden arkadaşlar yaptığı işi çok beğeniyorlardı. Erhan Usta size yardımcı olur.
Seçkin Otomotiv (216) 324 77 36
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti driver » 26 Haz 2007, 22:12

Teşekkürler yardımınız için.Bugün aracı bir skoda servisine götürdüm.Oradaki usta karbüratörde hiçbişey olmadığını,o terlemenin normal olduğunu ancak esgsoz un içi dökülmüştür büyük ihtimalle motoru zorluyor ve çiğ benzin yakıyorsun dedi.55 ytl ye son susturucu taktılar,ortadaki yanmaz boru varmış onuda deliğini kaynattılar,karbüratör ayarlarını yapıp değerleri normale getirdiler.
Şuan aracın çekişi gözle görülür oranda değişti.Yakıtı henüz ölçme fırsatım olmadı ama gaza basınca çok daha seri ve motor düşük devirlerde bağırmıyor.Eski egsozu gözümün önünde yardılar içi dökülmüş ve tamamen tıkanmış.

Haftasonu bi terslik çıkmazsa uzun  yola çıkacağım.Şehiriçi ve şehir dışı yakıt tüketimini ince olarak hesaplama fırsatım olacak.

Hepinize teşekkürler
driver
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 27 Haz 2007, 14:34

[quote="driver"]Teşekkürler yardımınız için.Bugün aracı bir skoda servisine götürdüm.Oradaki usta karbüratörde hiçbişey olmadığını,o terlemenin normal olduğunu ancak esgsoz un içi dökülmüştür büyük ihtimalle motoru zorluyor ve çiğ benzin yakıyorsun dedi.55 ytl ye son susturucu taktılar,ortadaki yanmaz boru varmış onuda deliğini kaynattılar,karbüratör ayarlarını yapıp değerleri normale getirdiler.
Şuan aracın çekişi gözle görülür oranda değişti.Yakıtı henüz ölçme fırsatım olmadı ama gaza basınca çok daha seri ve motor düşük devirlerde bağırmıyor.Eski egsozu gözümün önünde yardılar içi dökülmüş ve tamamen tıkanmış.

Haftasonu bi terslik çıkmazsa uzun  yola çıkacağım.Şehiriçi ve şehir dışı yakıt tüketimini ince olarak hesaplama fırsatım olacak.

Hepinize teşekkürler
[/QUOTE]

Sorunun çözülmüş olmasına sevndim. Güle güle kullanın yeni (!) otomobilinizi.

Uzun yol test verilerini de bekliyoruz.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti root1907 » 28 Haz 2007, 11:40

bu sorunu bende yaşadım benim aracımın elektronik beyin yani dispiratöre ateşlemeyei sağlayan kutu bozulmuştu ondan yapıyordu o kutuyu değiştirdim orjinali 50 ytl skoda favo lar için taktırdım şimdi hiçbir sorun yok allaha çok şükür. favolarda tekleme ya bujilerden,ya elektronik kafadan,yada dispiratör kapağından yapıyor başka tekleme yapma ihtimali yok
root1907
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti selçuk » 28 Haz 2007, 12:10

rölanti memesine baktırmanızı tavsiye ederim tıkanmış olabilir. Bir de ful karbüratör tamir seti alıp contaları vs yenileştirin derim
selçuk
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir