su alıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

su alıyor

İleti ramazanünlü » 30 Arl 2010, 21:04

arkadaşlar yagmurlu havalarda depdaj ın oraya su geliyor gelir dedigim damlıyor baka baka bi kaldım nerden geldigini bulamadım bu suyu nerden alıyor kuru havalarda bişey yok yagmurlu havarda giriyor camlara baktım orlarda bişey yok kapı fitillerindede bişey yok hem yukardan giriyor depdajın üstünden araya araya bulamadım nerden girer bu nere bakayım ben

ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Nereden: Uşak
Arabanız: skoda favorit

İleti bolulu » 30 Arl 2010, 21:17

aynı sorun benim eski formanda vardı ve hatta bir gün içi göl gibi oldu.nafile suyun nerden girdiğini bulamadım.çözüm olarak aracı yokuş aşağı bıraktım,çünkü o zaman hiç su almadı.
1.4 mpi comfort 68 hp 2001 lpg'li
bolulu
CLASSIC
CLASSIC

İleti xMEGANx » 30 Arl 2010, 21:24

ön cam fitili diye düşünüyorum !
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti ramazanünlü » 30 Arl 2010, 21:25

bolulu yazdı:aynı sorun benim eski formanda vardı ve hatta bir gün içi göl gibi oldu.nafile suyun nerden girdiğini bulamadım.çözüm olarak aracı yokuş aşağı bıraktım,çünkü o zaman hiç su almadı.

aynı bende yaaa yokuş aşagı koyuyorum o zaman girmiyor
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ramazanünlü » 30 Arl 2010, 21:30

xMEGANx yazdı:ön cam fitili diye düşünüyorum !

bende ilk etaplarda öyle düşünmüştüm ve fitilin ordan diye ama ben arayı kontrol ettim ordan degil ordan girmiyor şaşırdım ya bide ön cama fitille cam arasına silikon cektim ilk zamanlar ama yine geliyor hic degişen bişey yok
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alwaysloser » 30 Arl 2010, 22:06

direksion kutusunun oralardan olabilirmi ki
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti junior » 30 Arl 2010, 22:06

ramazanünlü yazdı:arkadaşlar yagmurlu havalarda depdaj ın oraya su geliyor gelir dedigim damlıyor baka baka bi kaldım nerden geldigini bulamadım bu suyu nerden alıyor kuru havalarda bişey yok yagmurlu havarda giriyor camlara baktım orlarda bişey yok kapı fitillerindede bişey yok hem yukardan giriyor depdajın üstünden araya araya bulamadım nerden girer bu nere bakayım ben

:shock: deptaj nedir
junior
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: arman boyacı
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: favorit 1994 glx

İleti xMEGANx » 30 Arl 2010, 22:24

ozmn kaputun orda su yolları varya o yolların orda çürük falan olabilir aklıma başka bişeyde gelmiyo hani bi bilgimde yok bu araçlar hakkında bildiğimi sanmayın yani sadece fikir üretiyorum
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti xMEGANx » 30 Arl 2010, 22:25

junior yazdı:
ramazanünlü yazdı:arkadaşlar yagmurlu havalarda depdaj ın oraya su geliyor gelir dedigim damlıyor baka baka bi kaldım nerden geldigini bulamadım bu suyu nerden alıyor kuru havalarda bişey yok yagmurlu havarda giriyor camlara baktım orlarda bişey yok kapı fitillerindede bişey yok hem yukardan giriyor depdajın üstünden araya araya bulamadım nerden girer bu nere bakayım ben

Debriaj galiba
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti hakand » 30 Arl 2010, 23:13

bu sorun bendede var çözemedim bende
hakand
CLASSIC
CLASSIC

İleti jawacı » 30 Arl 2010, 23:39

hiç başka yerde aramayın. ön camın lastiğinden su alıyor. macun çeken bir camcıya gidin , camı söküp camın çevresine ve lastiğin içine macun çeksin, işlem tamam. bu sorunu bende yaşadım, macun çektikten sonra su girişi kesildi. silikonla falan olmuyor. :D
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Arabanız: 94 favorit lx

İleti SKODA 135 » 31 Arl 2010, 09:56

Kaputtan alıyor ve cam filmlerinden.
Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Arabanız: Skoda Favorit

İleti kemalyazici » 02 Oca 2011, 21:51

junior yazdı:

+1
Kemal Yazıcı
93 Forman Lx
Kullanıcı avatarı
kemalyazici
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kemal Yazıcı
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda forman lx

İleti gkmn » 28 Oca 2011, 22:49

Benimde sigorta kutusunun oradan biyerden yolcu tarafının paspasına su doluyordu.

Kaputu açınca yukarı sağ ve sol köşede birleşme yerleri varya saçlar yukarı doğru kıvrımlı ama köşeler açık çare olarak köşeleri birer parçacık çekomastik ile birleştirdim o gün bu gündür bişey yok
gkmn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gökmen
Arabanız: Favorit GLX

İleti SKODA 135 » 29 Oca 2011, 10:17

Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Arabanız: Skoda Favorit

İleti Ali Emre » 10 Mar 2011, 19:52

xMEGANx yazdı:
junior yazdı:

Debriaj galiba

Açılın ben FBI'danım
[i]Önemli olan arabayı sevebilmek. Bir kızı sevmekten çok daha içten, kolay ve anlaşılır olduğu kesin... =D[/i]
Kullanıcı avatarı
Ali Emre
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ali Emre SÖZER
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 92 favorit 135L

İleti rakcay52 » 10 Mar 2011, 20:02

Merhaba forum dostları aynı sorun geçen haftaya kadar bendede vardı istisnalar hariç ÜÇ KAĞITÇI CAMCILAR PARA KOPARMAK İÇİN LASTİĞİ DİREK TAKIYORLAR bitti deyip paramızı alıyorlar. Allah yedirmesin o ayrı. skoda club dostları SORUN KESİNLİKLE CAM FİTİLİNDEN KAYNAKLANIYOR. çünkü üstten alan yağmur fitilin içinden akarak alttan içe doğru debriyajın ordan veya sigorta tablasının ordan akıyor arakadaşlır lütfen şu uyarımı dikkate alın BU FİTİLLERE ÖZEL MACUN TEKRAR EDİYORUM ÖZEL MACUN SÜRÜLÜYOR ANCAK ÇOK BİLMİŞ CAMCILAR (İSTİSNALAR HARİÇ) SİLİKON SÜRÜYOR OLAYI GEÇİŞTİRİYOR KESİNLİKLE ÖZEL MACUN SÜRÜLMESİ GEREKİYOR geçen hafta istanbulda topkapıda akınsal sanayi sitesinde başkent oto var remzi usta durumu izah edin deyin skoda mavi favorit camına macun çektirmişsiniz deyin fiyatı 80 tl dir. aracıma şimdi su almıyor ne yokuş aşağı nede yukarı bırakıyorum garantili tekrar söylüyorum kesinlikle silikon sürdürmeyin o tip dolandırıcı camcılara(istisnalar hariç) itibar etmeyin bunun özel macunu var dükkanlarda satılmıyor özel yapılıyor kendileri yapıyorlarmış bazı maddelerin karışımıyla umarım yrd olmuşumdur.
Kullanıcı avatarı
rakcay52
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Recep AKÇAY
Arabanız: Favorit Lx-93

İleti rakcay52 » 10 Mar 2011, 20:03

son olarak şunu söylemek istiyorum kaputu açın kalorifer motorunun olduğu siyah kutunun dibini delin eğer orda su birikintisi varsa ortanda KESİNLİKLE SU AKAR EMİNİM.
Kullanıcı avatarı
rakcay52
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Recep AKÇAY
Arabanız: Favorit Lx-93

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir