Su Alan Yeri Buldum!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Su Alan Yeri Buldum!

İleti SKODA 135 » 31 Arl 2010, 09:59

Arkadaşlar İki yerden alır, 1 ön cam fitillerinden, 2 camın önünde motor kaputunda bulunan hava ızgarasından.

Normalde buradan su aşağı motora iniyor fakat suyun bir bölümü ise kaputun iç sacının puntalandığı EK YERİNDEN alıyor. Dikkat edin kaputun altında tam ek yerlerinde matkap delikleri gibi 2-3 delik var. Buradanda akü yerine ve aynı diğer köşeye su azar azar birikiyor.

Eğer araç yokuş yukarı duruyorsa su ek yerlerinden arabanın içine sızıyor. Yağmurdan sonra kontrol edin elinizle kaputtaki bu delikler suyu içeri veriyor.

İşte aşağıda işaretli olan deliklerden su sızıyor. Kaputun bu iki sacın birleşimine İÇİNDEN slikon çekilirse sorun gideriliyor.

Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

İleti Karadul » 31 Arl 2010, 10:47

Aynı sorun bende de var.Ben de bi kontrol edeyim dediğiniz yerleri.O kadar kontrol etmeme rağmen bulamamıştım.Paylaşım ve bilgiler için saolun.Çok hayra geçti
Karadul
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yasin DİLİ
Nereden: İzmir
Arabanız: Fluence

İleti SKODA 135 » 31 Arl 2010, 11:24

Karadul yazdı:Aynı sorun bende de var.Ben de bi kontrol edeyim dediğiniz yerleri.O kadar kontrol etmeme rağmen bulamamıştım.Paylaşım ve bilgiler için saolun.Çok hayra geçti

Kaputun üstündeki plastik ızgarayı çıkarınca eliniz kenarlara yetişebilir rahat slikon çekebilirsiniz, olmazsa altta bulunan bu delikleri slikonlayıp tıkarsınız.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ozantavsan » 31 Arl 2010, 11:35

silikon yerine sıvı conta tavsiye ederim.Soğuk ve sıcaktan etkilenmiyor.Uygulandığı yüzeye tam uyum sağlıyor ,uzun ömürlü oluyor.Tabi dış yüzeyede fazla kalıntı bırakmayın göze hoş görünmeyebilir.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti SKODA 135 » 31 Arl 2010, 11:38

Bende hep sıvı conta kullanırım hem araba kırmızı ve tonlarında bir renk ise sorun olmuyor pek. :)
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ramazanünlü » 31 Arl 2010, 19:57

SKODA 135 yazdı:Arkadaşlar İki yerden alır, 1 ön cam fitillerinden, 2 camın önünde motor kaputunda bulunan hava ızgarasından.

Normalde buradan su aşağı motora iniyor fakat suyun bir bölümü ise kaputun iç sacının puntalandığı EK YERİNDEN alıyor. Dikkat edin kaputun altında tam ek yerlerinde matkap delikleri gibi 2-3 delik var. Buradanda akü yerine ve aynı diğer köşeye su azar azar birikiyor.

Eğer araç yokuş yukarı duruyorsa su ek yerlerinden arabanın içine sızıyor. Yağmurdan sonra kontrol edin elinizle kaputtaki bu delikler suyu içeri veriyor.

İşte aşağıda işaretli olan deliklerden su sızıyor. Kaputun bu iki sacın birleşimine İÇİNDEN slikon çekilirse sorun gideriliyor.

bu sorundan dolayı sevdigim arabamı satmayı bile düşünmeye başlamıştım inşaallah bulmuşsundur yarınki ilk işim bu deliklere bakmak olacak teşekkür ederim ugraşların icin ve bu bilgilerini tecirbelerini bizimle paylaştıgın icin
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Arabanız: skoda favorit

İleti SKODA 135 » 31 Arl 2010, 20:16

Değerli kardeşim Ramazan Ünlü, kesinlikle buradan alıyor hatta kaputun üstünden ızgaradan içeri su dökerek deneyebilirsin. Ama ön camın fitilinin iç ve dış kısmını incecik silikon çektim su almadı şiddetli yağışlarda köşelerde su birikti. Nedenini çok aradım bulamadım hatta aşağıdaki köşelerde kıvrımlarda açıklık vardı onlarıda silikonla kapattım.

Fakat yine bir miktar köşelerde su oluştu ama hiç bir yerde kaçak yoktu sonunda yukarıdan akması gerektiğine karar verdim ve ne göreyim kaputun üstündeki ızgaradan iki sacın arasına su birikince bu deliklerden damlamaya başlıyor. Bu deliklere bakınca kapalı gibi görünüyor ama öyle değil bunlarda kaynak yok ve suyu sızdırıyor.

Sonunda çözdüm. Sende bu YEŞİL işaretli yerleri kapatmadıysan buralarada silikonla set yaparak kapat kapat.

Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alwaysloser » 31 Arl 2010, 21:21

ilerde bende başlarmı ki
şükür şu anda tık yok
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti ramazanünlü » 03 Oca 2011, 12:59

SKODA 135 yazdı:Arkadaşlar İki yerden alır, 1 ön cam fitillerinden, 2 camın önünde motor kaputunda bulunan hava ızgarasından.

arkadaşım senin dedigin yerleri silikonladım şimdide yagmur yagıyor inşaallah girmezgirmesse burdan paylaşırım teşekkür ederim
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kemalyazici » 03 Oca 2011, 13:34

yeşil okla gösterilen yerler sakat orlara dikkat etmek lazım oralardan su silecek motorunun oldugu yere gidiyor ordanda motor kaput açma mandalının oldugu yerden içeri giriyor. allahtan kaucuk paspas var onun üzerinde birikmiş su. altına gecmemiş. az önce orayı duck bantla kapatmaya çalıştım ama heryer ıslak oldugu için pek saglıklı olmadı. havalar kuruyunca başka bir formül düşüncem artık. bilgilendirme için teşekkürler güzel paylaşım.
Kemal Yazıcı
93 Forman Lx
Kullanıcı avatarı
kemalyazici
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kemal Yazıcı
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda forman lx

İleti hakand » 03 Oca 2011, 22:26

adamsın beee! :) hele şükür
hakand
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti ramazanünlü » 03 Oca 2011, 23:07

SKODA 135 yazdı:Değerli kardeşim Ramazan Ünlü, kesinlikle buradan alıyor hatta kaputun üstünden ızgaradan içeri su dökerek deneyebilirsin. Ama ön camın fitilinin iç ve dış kısmını incecik silikon çektim su almadı şiddetli yağışlarda köşelerde su birikti. Nedenini çok aradım bulamadım hatta aşağıdaki köşelerde kıvrımlarda açıklık vardı onlarıda silikonla kapattım.

Fakat yine bir miktar köşelerde su oluştu ama hiç bir yerde kaçak yoktu sonunda yukarıdan akması gerektiğine karar verdim ve ne göreyim kaputun üstündeki ızgaradan iki sacın arasına su birikince bu deliklerden damlamaya başlıyor. Bu deliklere bakınca kapalı gibi görünüyor ama öyle değil bunlarda kaynak yok ve suyu sızdırıyor.

Sonunda çözdüm. Sende bu YEŞİL işaretli yerleri kapatmadıysan buralarada silikonla set yaparak kapat kapat.

"SKODA 135 kardeşim haklıymışsım ben fitillerin ordan degil demiştim haklıymışsın bu gün iyice baktım fitillerden alıyor sorunu senin sayende buldum şimdi cözümde sıra sana coook teşekkür ederim sagol sagol sagol oralarıda kapatacam dedigin yerleri
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Crzyboy » 04 Oca 2011, 00:58

Aynı sorun bendede var pedalların üst kısmından alıyor benimde ama her zaman olmuyo,yarın bi bakınayım.
[url=http://img134.imageshack.us/i/22462428.jpg/][IMG]http://img134.imageshack.us/img134/9449/22462428.th.jpg[/IMG][/url]
[font=Times New Roman][size=3][b][font=Verdana]'93 ?koda Favorit 135L ~ Beyaz..[/font][/b][/size][/font]
Crzyboy
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: '93 Favorit 135L

İleti SKODA 135 » 04 Oca 2011, 08:58

hakand yazdı:adamsın beee! :) hele şükür

Yardımcı olabildiysem ne mutlu.....:D
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Ali Emre » 10 Mar 2011, 20:21

helal olsun wallaha!! arabanın altında çatlak var dedi usta az kalsın bütün düşemeyi söktürüyoduk ucuz atlattık!!! Allah motorunu tekletmesin! :D
[i]Önemli olan arabayı sevebilmek. Bir kızı sevmekten çok daha içten, kolay ve anlaşılır olduğu kesin... =D[/i]
Kullanıcı avatarı
Ali Emre
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ali Emre SÖZER
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 92 favorit 135L

İleti canfezzz » 10 Mar 2011, 22:29

Şu deliklere bide ben bakam yeşil ok ile işaretli yerleri bende silikonlamıştım ...ama bu deliklere bakmadım hiç bide ory bakayım bu arda su için çekomastikde dayanıklıdır arkadaşlar ;)
---BaŞKeNTLi---
Kullanıcı avatarı
canfezzz
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Muhammed yılmaz
Nereden: Ankara
Arabanız: 94 Favorit lx

İleti Forman_GLX » 19 Mar 2011, 17:11

1522.jpg

benim kaputun altındada bölele delik var fazladan 2 tane 1 parmak genişliğinde siyah yerlerde gösterdiğim gibi sizin dediğiniz yerleri kapttım ama oralarıda kapatmam gereklimi orasıda su alırmı ?
Kullanıcı avatarı
Forman_GLX
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: berk akın
Nereden: Burdur
Arabanız: Skoda Forman

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir