üst kapak!! lütfen yardım..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

üst kapak!! lütfen yardım..

İleti okansazak » 03 Oca 2011, 00:10

şuanda bu rakamı yakması gayet normal arkadaşım azınla diyorsun motor elden gecti bunu yapan usta naıl bir ustakı uyarmadı senı ılk 1000 km arac fazla yakar dıye benım felinin 300 bin bakımında ben pistona varana kadar değiştim ilk 1000 kmde tabiri cağize ocahıma incir acı dıktı 50 krş yakıyordum kmde lpg ide 180 den alıyordum ama şimdi nazarlardan korusun yarabim 190 krş yakıyor son zamlardan sonra ş ici sizinkide düşecek gaz markasından daha önemli olan birşey var unutmayın arkadaşlar montajı yapan kişidir markadan önemli olan yanı arabalarımızı ben ustayım dıyen herkeze el sürdürmeyın[/quote]

teşekkur ediyorum ilginiz için. ve size katılıyorum usta konusunda çok haklısınız.. kapak değişmeden önce benm araçta hafiften bir subab vurması vardı devir yükseldiğinde kulak tırmalayıcak şekilde değildi fakat çok güzel çekiyordu. kapak değiştikten sonra subab ayarı yeniden yapıldı haliyle fakat şuan subab vurma sesi diye bişe yok hararet yok ama gitmiyor eskisi gibi çekmiyor bayılıyor.. ya avans ayarı yada subab ayarı die düşünüyorum. subab ayarının biraz gevşek olması gerekiormuş lpg li araçlarda belkide benzine göre yada aracın normuna göre subab ayarı uyguladığı için şuan bu şekilde..

okansazak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Okan SAZAK
Nereden: İzmir
Arabanız: Favorit 1

İleti okansazak » 03 Oca 2011, 12:43

arkadaşlar adamı buldum irtibat adresini ve telefon numarasını buraya yazıyorum ilgilenenlere duyurulur... arayıp gitmeyi düşünüyorum biran önce...

Adres: Fatih San. Sit. 1830.ada 119. Sok. No:19 Turgutlu / Manisa

Yetkili Kişi: Adnan Kumru

Telefon: 236 312 11 62 - 532 546 36 05
okansazak
CLASSIC
CLASSIC

İleti ramazanünlü » 03 Oca 2011, 13:15

arkadaşlar bu sibop ayarını hafife almayın motorun cekişinden tutunda her şeyinde etkili favoritimi yeni aldıgımda ozan kardeşimin dedigi gibi bende sibop ayarı yapmaya karar verdim ve bütün malzemeleri alıp actım külbötörü siboplar cok sıkıydı emmeyi 020 ye eksozu 25 e ayarladım arabaya can geldi yakıtta düştü bu ara ama tek sorun biraz sesli calışıyor siboblardan geliyor
dün yine actım emmeyi 026 eksozu 032 ye ayarladım size şu kadarını söyleyeyim dünden beri 1. vitesi kullanmıyorum 2 ile kalkıyorum hic bogulma falan yok tek kelimeyle süper yakıtta nasıl olacak ona bakacam burda sizlerle paylaşırım
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Nereden: Uşak
Arabanız: skoda favorit

İleti okansazak » 03 Oca 2011, 13:20

ramazanünlü yazdı:arkadaşlar bu sibop ayarını hafife almayın motorun cekişinden tutunda her şeyinde etkili favoritimi yeni aldıgımda ozan kardeşimin dedigi gibi bende sibop ayarı yapmaya karar verdim ve bütün malzemeleri alıp actım külbötörü siboplar cok sıkıydı emmeyi 020 ye eksozu 25 e ayarladım arabaya can geldi yakıtta düştü bu ara ama tek sorun biraz sesli calışıyor siboblardan geliyor
dün yine actım emmeyi 026 eksozu 032 ye ayarladım size şu kadarını söyleyeyim dünden beri 1. vitesi kullanmıyorum 2 ile kalkıyorum hic bogulma falan yok tek kelimeyle süper yakıtta nasıl olacak ona bakacam burda sizlerle paylaşırım

kendiniz mi ayarladınız subab ayArını ??
okansazak
CLASSIC
CLASSIC

İleti 45sardes » 05 Oca 2011, 22:57

okansazak yazdı:
45sardes yazdı:Kardeşim benim arkadaşın(manisadan motorcu muharremin) başına geldi avans ayarından olduğu ortaya çıktı.seninkide kesinlikle ondan.

bende öle düşnüyorum kardeşm bakıcam bi.. bu arada manisa turgutluda sanayide bi oto ustası varmış lpg üzerine adam karbüratör de bişe değiştiriyormuş araba hem çok daha az yakıyor ve çok daha fazla performans sergiliyormuş.. ben bornovada oturuyorum bizim muhitten abartısız tanıdığım herkez gitti yaptırdı geldi. 1,6 kartal vardı arkadaşda 300krş dan fazla yakıyordu yaptırdıktan sonra 185krş civarı yakmaya başladı üstelik performansı da katladı.. bende gitmeyi düşnüyorm araştırıp tekrardan bilgilendirirm ilgilenenlere...
tURGUTLUDA KUMRU OTOGAZ DEDİĞİN YER BENDE GTÇEM DE BÜTÇE EL VERMİYOR.
Kullanıcı avatarı
45sardes
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan kahraman
Nereden: Manisa
Arabanız: FAVORİT

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir