İlk aracım , favorit düşünüyorum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İlk aracım , favorit düşünüyorum

İleti gcrcgc71 » 24 Haz 2007, 19:42

Arkadaşlar  aranıza  katılıcam  inşallah, şu an almaya  çalıştığım  araç  favorit 135  1.3  L  , araç  86000 Km  ,1993  model , lpg ve  benzinle  besleniyor  , 72  bg ,  araç  hakkında  iyi  yada  kötü  eleştirilerinizi  alabilirmiyim  lütfen.( fiyat 5500 ytl  pazarlıksız)

gcrcgc71
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 24 Haz 2007, 19:59

bi kere araba 86 binde yani iy diyebilirim motorun seside güzel kaportada sorun yoksa alın derim ben. bende alalı 6 ay kadar oldu almadan önce bu arabaları sevmezdim ama ısınınca iyi oluyo.hayran olduğun ve almak iistediğim aslında renault concorde  ama olmadı 5bini ona değilde buna verdik neyse alırsanız hayırlı olsun
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti gcrcgc71 » 24 Haz 2007, 20:28

ilk  araç alacağımdan,  kaporta  kontrolünü aracın  nerelerinden  . motor  kontrolünüde  nasıl yapacağımı  bilmiyorum  anlatabilirmisin .Confused

gcrcgc71
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 24 Haz 2007, 20:51

aslında bende tam olarak bilmiyorum bunları araç kullanarak ve pazarı gezerek öğreniyosun en garantisinden bi bilenle gitmeni tavsiye ederim biz öle yaptık ve en temizini bulduk tabi concorde dan sonra

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti gcrcgc71 » 24 Haz 2007, 20:59

teşekkürler
gcrcgc71
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverline93 » 24 Haz 2007, 23:38

arkadaşım kaporta için aracın kaynak yerlerine bak en basitinden çünkü laynak yerlerinin eğer araç darbe görmüşse ve sonradan kaynak yapılmışsa fabrika kaynağı olmadığını anlarsın sonra motor için 86.000 kilometredki aracın büyük ihtimalle motor problemi yoktur ama sen en iyisi aracı bir kullan tekleme yoksa al tekleme varsa külbütör kısmına bak sorun ordaysa yine al arabayı ancak sorun gözükmüyorsa servise sordur
silverline93
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 25 Haz 2007, 00:30

gcrcgc71  14 yaşındaki bir araçtan beklentilerinizi ön plana çıkarın.Ufak tefek kazaları elbet vardır. Mutlaka sorunlarıda olacaktır .İçiniz ısındıysa alın.5500 ytl bence iyi.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti firarim19 » 25 Haz 2007, 02:26

bagajı aç, döşemeler çıkar bizim araçların (yanlardaki halflexbenzeri malzeme) elinle çek çıkar, bak bakalım paslanma çürüme var mı? orjinal kaynak mı? stepneyi kaldır altındaki kaynakları ek yerlerini kontrol et.

arka kapıyı aç , kapı eşiğinde arka çamurlugun marşpiyellerle birleştiği bir ek var bak bakalım yapıştıma mı ? kaynak mı? kaynak ise araç oradan darbeli, kıyaslamayı iki arka kapıyı açarak birbiriyle kıyaslayarak yapanilirsin, eğil aracın altına bak düzgün olması lazım saç kısımların tek farkı boyasız olamsı.

Motor sıcaksa ayagını gaza dokundurmadan marşa bas , çalışması gerekir, motor devri 800-1000 arası olacak rölentide, oynama falan olmaması gereki (lpg demişsin ufak gezinmeer normaldir) araç rölantideyken kaputu aç adam gaz verip çeksin zincir sesi duyuyorsan ekzantirik zinciri değişecek demek. Araç rölantideyken egzos gazını eğilip kontrol et duman var mı? beyaz duman önemsiz ama kesinlikle mavi tonlarda duman olmayacak.

aşırı çürüğü yok ise, iç döşemeler iyi durumda ise , motor ve yürüyen aksam sağlam ise alınır. Ufak kazalı olamsı mühim değil. Benim aracımda kazalıydı arkadan çarpmışlar ,iyi işçilik yapmışlar çürüme yok , biniliyor yani kaportayı takma kafana 2 -3 sene idarwe etsin seni sonra verirsin 1000 milyar tüm çürüğü pası kiri yapılır boyanır kız gibi binersin.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti firarim19 » 25 Haz 2007, 02:35

Favorit benimde ilk aracım, kolay suvrulmaz , yola iyi gider, bastınmı kaçar , park ederken kolay sıgar, direksiyonu gazı falan yumuşaktır yaşıtlarına göre.

Az yakar , yolda bırakmaz, rahattır...

biraz sesi içeri verir, alımı satımı sorun olabilir başka dezantavajını görmedim 3 senedir devamlı geziyorum.

Yine 6 milyarım olsa yine favo alırım, 0 alsam yine skoda alırım, ucuz ama kaliteli, koca toros 840 kg bizim favo 840 kg , saçı saşesi sağlam, hiç şasei kayık favo gören var mı?   çarpışma test fotolarınd agayet iyi sonuçlar alınmış , kısaca alınır diyorum hayırlısı olsun, araştır blackline falan bulursan daha iyi olur.

balckline ,silverline, sportline... bunlar çok çok iyidir. 135 L var bende baz modeli, LX falan ise daha da iyidiri tabi.

hayırlısı olsun kolay gelsin.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti driver » 25 Haz 2007, 04:15

gayet iyi bir rakam,kilometresi orjinalse çok çok iyi diyebilirim

driver
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 25 Haz 2007, 14:10

Motora yağ konulan kapağı açıp kapağın iç kısmına bakın. Eğer ki krem peynir kıvam ve renginde bir tabaka oluşmuşsa, silindir kapak contasında problem var demektir. Diğer bakılacak yerleri zaten arkadaşlar anlatmışlar. Kulak vermeniz menfaatinize olacaktır.
Aslında Favorit' ten anlayan birisi ile gidip de bakmanız en sağlıklısı olur kanaatimce.

Eğer ki araç sürekli bozuk yollarda ve özensiz kullanılmışsa, aşağıdaki resimde kırmızı ile işaretlemiş olduğum amortisör cıvatalarının çevresinde ufak ufak çatlamalar başlamıştır.

Eksantrik zinciri ile ilgili olarak da aşağıdaki linkteki mesajları okursanız size gene yardımcı olacaktır:

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti gcrcgc71 » 25 Haz 2007, 21:23

Arkadaşlar  çok  yararlı  bilgiler  aldım , buna  göre  aracı  değerlendirip  alıcam inşallah ve  sizler  gibi  sağlam  kaliteli  ve  az  yakıt  tüketen  bir  araç  sahibi  olucam

gcrcgc71
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti driver » 26 Haz 2007, 03:39

sainz,
bu resmini koyduğun araç kime ait,sıfırken çekilmiş bir resimmi yoksa temizlenmiş mi?

bir de soğutma suyu deposunun arkasında şaseye monte edilmiş parça nedir? lpg sistemi falanmı.Benim favoda yok orada bişey de :)
driver
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 26 Haz 2007, 13:01

[quote="driver"]sainz,
bu resmini koyduğun araç kime ait,sıfırken çekilmiş bir resimmi yoksa temizlenmiş mi?

bir de soğutma suyu deposunun arkasında şaseye monte edilmiş parça nedir? lpg sistemi falanmı.Benim favoda yok orada bişey de :)
[/QUOTE]

Elbetteki sıfır bir Favorit zira Skoda Müzesi' nden aldım o resmi.Smile

O bahsettiğin parçanın ne olduğunu ben de anlayamadım.Embarrassed
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti alwaysloser » 26 Haz 2007, 13:09

bende alacağın araba buysa kaçırma dicektim iyimiClap

alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir