ses geliyor!! neden olabilir ??

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ses geliyor!! neden olabilir ??

İleti okansazak » 07 Oca 2011, 15:54

arkdaşlar her vites değiştirdiğim zaman debriyajı kaldırdığımda tık diye bir ses geliyor arka taraftan sanırm. tüm motor takozları yeni değişti baskı balata da sorunum yok normal yolda seyrederken de gazı kesip tekrar verdiğimde de aynı ses geliyor çok fazla abartı değil ama en ufak bi ses bile beni uyuz ediyor daha ustama göstermedim sizce nereden geliyor olabilir??

okansazak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Okan SAZAK
Nereden: İzmir
Arabanız: Favorit 1

İleti syossett » 07 Oca 2011, 16:11

BEnde de oluyordu ve kısa bir sure sonra debriyaj telim koptu.. Aman dikkat yolda bırakabilir ve cekıcı gerekır. Umarım başka basit birşeydir dostum..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti okansazak » 07 Oca 2011, 16:18

syossett yazdı:BEnde de oluyordu ve kısa bir sure sonra debriyaj telim koptu.. Aman dikkat yolda bırakabilir ve cekıcı gerekır. Umarım başka basit birşeydir dostum..

doğru diosun dostum ama ses arkadan geliyor ben bizzat dikkat edip dinledim ama nerden geldiğini çözemedim.. sonuçta arabayı lifte kaldırıp bakma şansımız yok :) ama arkadan geldiğine eminim öle söliyim... birde normalde yolda seyrederken de gazı kesip tekrar verince de yapıyor...
okansazak
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 07 Oca 2011, 16:51

"Arka kısımdan geliyor ses" demenize istinaden; egsoz bağlantıları kopmuş veya sarkmış ise, o da yapabilir sesi diye geliyor aklıma.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti okansazak » 07 Oca 2011, 16:58

sainz yazdı:"Arka kısımdan geliyor ses" demenize istinaden; egsoz bağlantıları kopmuş veya sarkmış ise, o da yapabilir sesi diye geliyor aklıma.

evet evet.. bu benimde aklımı en kurcalayan nokta... muhtemelen ordan geliyor diye düşnüyorum hafta sonu ustama gidicem bakıcaz artık.. çok fazla bişe değil zaten ama ufak bişe olduğunda halletmezsek kanser gibi yayılıyor...
okansazak
CLASSIC
CLASSIC

İleti rakcay52 » 07 Oca 2011, 17:28

Kapı kapı pimleriniz ne durumda arka bagaj kapısı veya stepne vs onları bir kontrol ediniz. şimdilik aklıma gelen bu.sayg
Kullanıcı avatarı
rakcay52
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Recep AKÇAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Favorit Lx-93

İleti zezula » 07 Oca 2011, 17:38

büyük bir ihtimal salıncak takozların erimiş çeçevesindeki demir kalkışta ve frende bağlantı tablasına çarpıyor 10+10 parça 20 işçilik =40 tl sıkışmış dert etme bunlar sorun diil. sesde arkadan mış gibi gelmesi doğal çünki salıncak takozları şöför koltunun altına doğru
zezula
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: önder kaplan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: GLXİ

İleti syossett » 07 Oca 2011, 17:51

Ozaman bir şey daha geldi aklıma ... Bizzatyaşadım. Bende de ayağımı gadan cektiğimde, oturdugum koltuk arkasından takk sesleri geliyordu . Ustama gittim, egzos bağlantısının motordan başladığı yerde civata cıkmıştı ve her dabriyaj ve gazda arkadan ses geliyordu .Bunu göz ile de tespit edebilirsiniz. 5 lira sıkışmıştı..:)
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti okansazak » 07 Oca 2011, 18:17

zezula yazdı:büyük bir ihtimal salıncak takozların erimiş çeçevesindeki demir kalkışta ve frende bağlantı tablasına çarpıyor 10+10 parça 20 işçilik =40 tl sıkışmış dert etme bunlar sorun diil. sesde arkadan mış gibi gelmesi doğal çünki salıncak takozları şöför koltunun altına doğru

evet bir arkadaş vardı işten anlayan zamanında tamircilik yapmış.. oda sizin sölediklerinizin aynısını söledi...
okansazak
CLASSIC
CLASSIC

İleti osti01 » 07 Oca 2011, 23:17

sainz yazdı:"Arka kısımdan geliyor ses" demenize istinaden; egsoz bağlantıları kopmuş veya sarkmış ise, o da yapabilir sesi diye geliyor aklıma.

ben de aynı fikirdeyim
Kullanıcı avatarı
osti01
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: osman
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 99 mondeo ghia

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir