benim gaz ayarım bu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

benim gaz ayarım bu

İleti ramazanünlü » 11 Oca 2011, 20:25

lpg nin karışımını bilmek lazım gerekli gazı motor kendisi cekiyor gaz verince arabaya gerekli gaz ile hava orantılı gelmesi lazım egerki havayı cok verirsen tekleme yapar gazı cok acarsan hava deligi kücük gelirse arabaya gaz verince hava az gireceginden lpg yi cok çekecek ve çok yakacak

belki bu kanıya nasıl vardıgımı size anlatayım arabayı yokuşa durdurdum benzinle önce cıktım ve yaptıgım şeyi taktım ve birde öyle denedim araba benzinden daha rahat cıktı bu gazı fazla cekiyor demektir ve yanlarından delmeye başladım önce dötr deldim denedim hala hala gazı cok cekiyor ve 2 daha deldim olmadı 2 daha deldim ve şimdi tam benzin ayarına geldi

belki şöyle diyebilirsiniz neden kücük delikler acıyorsun işte ben size onada acıklık getireyim küçük acıyorumki bu deliklerden girecek hava bana motora gaz verince lazım olcak yoksa rolentede calışırken lazım degil eger bunları buyük acarsam bu rolenteyide etkiler di ve etkiliyorda olay bu

diyelimki bu yapılan seyyar olmasa ne olur benzinde kullanırken benzini cok yakardı ama bunu seyyar yaptımki benzinde kullanırken bunu cıkarabilelim olay bu

bunu takmadan benzin ayarını yapıyoruz ve benzinde rolenti 600 700 devir gibi ayarlıyoruz ve benzin ayarı tamamlandıktan sonra bu yaptıgımız şeyi takıp gaz ayarını yapıyoruz rolenti aynı şekilde 700 800 gibi ayarlıyoruz olay bu kadar

benim aracım şuan şehir icinde 180 190 gibi bişey yakıyor bu kış mevsiminde

yaptıgım işlem bu

bu su malzemeleri satan yerlerde bulunan pilastik

bu pet şişe bu şekilde kesiyorsunuz

bu şekilde yapıyorsunuz pilastikte yer var zaten oraya geciriniz

ucundaki hortumu sökünüz

bu şekilde takınız ben öyle yaptım ayrıca pet şişenin kücük kücük gördügünüz gibi 8 delik actımki gaza fazla basınca havayı dengelesin ki gaza fazla yüklenmesin yani fazla cekmesin bu delikler sadece motora gaz verince işe yarıyor kücük deldimki rolenteyide bozmasın unutmayın fazlada delmeyin benimkinde 8 delik var sibop ayarı 26emme 32 egsoz oldugu için

ve gelelim benzine benzinde kullanacagım zaman bu taktıgım şeyi söküyorum pilastik oldugu icin rahat sökülüp takılıyor eger benzinde kullanırken bunu sökmessen benzini fazla yakar haberiniz olsun çünkü benzinde havaya cok ihtiyac var bunu unutmayın .
tabi bunu yaptıktan sonra tekrardan gaz ayarı yapacaksınız heral bunu biliyorsunuzdur

bak şu hatayı yapmayın o borunun agzınada giriyor bu ager boruyu sökmeden bunu borunun agzına takarsanız yine olur ama gaza basınca bu boru bükülüyor ve hava girişi azalıyor ve sadece lpg ye yükleniyor oda fazla yakmasına sebeb oluyor.

yanlışım varsa bilen arkadaşlar düzeltin

ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Nereden: Uşak
Arabanız: skoda favorit

İleti cahit05 » 11 Oca 2011, 20:31

arkadaşım sen neyaptın öyle oradanmı gaz dolumu yapacan.bizim araçlar kapalı kutu hiç bişey gözükmiyor.blgilerin için saol
fabıa 1.2
cahit05
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cahit Köse
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 12V 64 hp

İleti ramazanünlü » 11 Oca 2011, 20:38

cahit05 yazdı:arkadaşım sen neyaptın öyle oradanmı gaz dolumu yapacan.bizim araçlar kapalı kutu hiç bişey gözükmiyor.blgilerin için saol

bu benin uzun ugraşlarım sonunda bu kadara yakıtı indirdim hani arkadaşlarada lazım olur diye paylaştım
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti cahit05 » 11 Oca 2011, 20:40

çok uğraş gerektiren bi iş ama .tecrübe ister ama o
fabıa 1.2
cahit05
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cahit Köse
Arabanız: Fabia 1.2 12V 64 hp

İleti 45sardes » 11 Oca 2011, 20:44

pEKİ ÖLÇÜM DENEMESİNİ NASIL YAPTIN FULLEYİP KULLANIP TEKRAR FULLEYEREK Mİ?
Kullanıcı avatarı
45sardes
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan kahraman
Nereden: Manisa
Arabanız: FAVORİT

İleti ramazanünlü » 11 Oca 2011, 20:51

45sardes yazdı:pEKİ ÖLÇÜM DENEMESİNİ NASIL YAPTIN FULLEYİP KULLANIP TEKRAR FULLEYEREK Mİ?

gazı iyice bitirdim benzinle benzinlige vardım 10 tl lik gaz aldım km yi sıfırladım bitesiye kadar kullandım bittiginde kilometre 55 di ben bu şekilde denedim
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ramazanünlü » 11 Oca 2011, 20:53

cahit05 yazdı:çok uğraş gerektiren bi iş ama .tecrübe ister ama o

evet biraz
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mustklc » 11 Oca 2011, 21:33

karburatörlü araçta olur . fabia, felicia gibi sıralı sistem araçlarda olmaz. onlarda hava giriş çıkışını ayarlayan boğaz kelebeği denen bir parça var. bu parça oldukça hassas bozulmayı seven bir parça. çok içlerde zaten bu şekilde mudahale edilmez. edilse bile ayarı bozulur elinde kalır. o yüzden sıralı sistem araçların bunu denemesi olanaksız.

ramazanünlü arkadaşım sen de , ben ustayım diyene taş çıkaracak kadar ustasın. keşke sanayide senin gibi birkaç usta olsa da her seferinde yedek parçaya boş yere para vermesek. eline sağlık
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti ramazanünlü » 11 Oca 2011, 21:46

mustklc yazdı:karburatörlü araçta olur . fabia, felicia gibi sıralı sistem araçlarda olmaz. onlarda hava giriş çıkışını ayarlayan boğaz kelebeği denen bir parça var. bu parça oldukça hassas bozulmayı seven bir parça. çok içlerde zaten bu şekilde mudahale edilmez. edilse bile ayarı bozulur elinde kalır. o yüzden sıralı sistem araçların bunu denemesi olanaksız.

ramazanünlü arkadaşım sen de , ben ustayım diyene taş çıkaracak kadar ustasın. keşke sanayide senin gibi birkaç usta olsa da her seferinde yedek parçaya boş yere para vermesek. eline sağlık

bu sanayideki ustaların cogunun bişeyden anladıgı yok mustkic şu eskimiş degiştirem bunu degiştirem başka bişeyden anlamıyorlar zaten degiştirince sorun düzeliyormu yok hayır adamın umrunda degil senin arac fazla yakmış az yakmış ama yine aynı bide şöyle bişey diyorlar alışcak len bu ayarın alışmasımı olur ya deşme derdimi kardeş
diyorum bu benzinde cok yakıyor karbüratör temizlencek karbüratörde bişey yokki nesini temizlecen yani paramı alım ben olmuş olmamış önemli degil onların kafa yapısı bu iclerinde temiz olanlar haric ama bana hic denk gelmedi.
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti osti01 » 11 Oca 2011, 21:58

Güzel yapmış ve iyi düşünmüşsün kardeşim ben de buna benzer bir şey yapmıştım aynı yere elek tarzında bir metali keserek uydurmuştum aynı düşüncelerle. metal yuvarlak bir bardak düşünün bu metal bardağın tabanını % 40 50 gibi delikli olduğunu düşünün. tabanı dışarıda kalacak şekilde içeriye doğru takmıştım. Üstelik akerdeon hortumu da takmıştım.

Aracımda şu an öyle bir şey yok bunun yerine oraya taktığım bir bant var yalnız mikserin üzerine ince iki katlı metal elek taktım şu an aynı şekilde gidiyor Fakat lpg de 160 yaparken benzinde 150 yapıyor. hava karışımının benzine yetmediğini düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
osti01
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: osman
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 99 mondeo ghia

İleti 34SCU59 » 11 Oca 2011, 22:04

emeğine sağlık diyorum...herseyden önce emek var var etmek var...inşallah tutar bu yaptıklarınız
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti hakan48 » 11 Oca 2011, 22:13

ramazanünlü yazdı:lpg nin karışımını bilmek lazım gerekli gazı motor kendisi cekiyor gaz verince arabaya gerekli gaz ile hava orantılı gelmesi lazım egerki havayı cok verirsen tekleme yapar gazı cok acarsan hava deligi kücük gelirse arabaya gaz verince hava az gireceginden lpg yi cok çekecek ve çok yakacak

belki bu kanıya nasıl vardıgımı size anlatayım arabayı yokuşa durdurdum benzinle önce cıktım ve yaptıgım şeyi taktım ve birde öyle denedim araba benzinden daha rahat cıktı bu gazı fazla cekiyor demektir ve yanlarından delmeye başladım önce dötr deldim denedim hala hala gazı cok cekiyor ve 2 daha deldim olmadı 2 daha deldim ve şimdi tam benzin ayarına geldi

belki şöyle diyebilirsiniz neden kücük delikler acıyorsun işte ben size onada acıklık getireyim küçük acıyorumki bu deliklerden girecek hava bana motora gaz verince lazım olcak yoksa rolentede calışırken lazım degil eger bunları buyük acarsam bu rolenteyide etkiler di ve etkiliyorda olay bu

diyelimki bu yapılan seyyar olmasa ne olur benzinde kullanırken benzini cok yakardı ama bunu seyyar yaptımki benzinde kullanırken bunu cıkarabilelim olay bu

bunu takmadan benzin ayarını yapıyoruz ve benzinde rolenti 600 700 devir gibi ayarlıyoruz ve benzin ayarı tamamlandıktan sonra bu yaptıgımız şeyi takıp gaz ayarını yapıyoruz rolenti aynı şekilde 700 800 gibi ayarlıyoruz olay bu kadar

yaptıgım işlem bu

ucundaki hortumu sökünüz

bu şekilde takınız ben öyle yaptım ayrıca pet şişenin kücük kücük gördügünüz gibi 8 delik actımki gaza fazla basınca havayı dengelesin ki gaza fazla yüklenmesin yani fazla cekmesin bu delikler sadece motora gaz verince işe yarıyor kücük deldimki rolenteyide bozmasın unutmayın fazlada delmeyin benimkinde 8 delik var sibop ayarı 26emme 32 egsoz oldugu için

ve gelelim benzine benzinde kullanacagım zaman bu taktıgım şeyi söküyorum pilastik oldugu icin rahat sökülüp takılıyor eger benzinde kullanırken bunu sökmessen benzini fazla yakar haberiniz olsun çünkü benzinde havaya cok ihtiyac var bunu unutmayın .
tabi bunu yaptıktan sonra tekrardan gaz ayarı yapacaksınız heral bunu biliyorsunuzdur

bak şu hatayı yapmayın o borunun agzınada giriyor bu ager boruyu sökmeden bunu borunun agzına takarsanız yine olur ama gaza basınca bu boru bükülüyor ve hava girişi azalıyor ve sadece lpg ye yükleniyor oda fazla yakmasına sebeb oluyor.

Madem Bu Kadar Bilginiz Vardı Niye Sanayiya Gittinizki ? Sanayideki Ustaların Çogunu Kötülemek İçinmi ? İnsanın Kendisi Nasılsa Karşısındaki De Aynıdır. + Lpg Sadece Lpg Dönüşümüne Yetkili Kişiler Tarafından Yapılmaktadır. Ve Skodacıların Çoguda Lpg Ayarı Yapmaz.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

ramazanünlü yazdı:lpg nin karışımını bilmek lazım gerekli gazı motor kendisi cekiyor gaz verince arabaya gerekli gaz ile hava orantılı gelmesi lazım egerki havayı cok verirsen tekleme yapar gazı cok acarsan hava deligi kücük gelirse arabaya gaz verince hava az gireceginden lpg yi cok çekecek ve çok yakacak

yaptıgım işlem bu

ucundaki hortumu sökünüz

Madem Bu Kadar Bilginiz Vardı Niye Sanayiya Gittinizki ? Sanayideki Ustaların Çogunu Kötülemek İçinmi ? İnsanın Kendisi Nasılsa Karşısındaki De Aynıdır. + Lpg Sadece Lpg Dönüşümüne Yetkili Kişiler Tarafından Yapılmaktadır. Ve Skodacıların Çoguda Lpg Ayarı Yapmaz.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

yaptıgım işlem bu

ucundaki hortumu sökünüz

hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ramazanünlü » 11 Oca 2011, 22:39

osti01 yazdı:Güzel yapmış ve iyi düşünmüşsün kardeşim ben de buna benzer bir şey yapmıştım aynı yere elek tarzında bir metali keserek uydurmuştum aynı düşüncelerle. metal yuvarlak bir bardak düşünün bu metal bardağın tabanını % 40 50 gibi delikli olduğunu düşünün. tabanı dışarıda kalacak şekilde içeriye doğru takmıştım. Üstelik akerdeon hortumu da takmıştım.

Aracımda şu an öyle bir şey yok bunun yerine oraya taktığım bir bant var yalnız mikserin üzerine ince iki katlı metal elek taktım şu an aynı şekilde gidiyor Fakat lpg de 160 yaparken benzinde 150 yapıyor. hava karışımının benzine yetmediğini düşünüyorum.

arkadaşım benim denemedigim yol kalmadı bi zaman o hortumun agzını banlıyarak kullandın herşey rölantide süper bazen arabaya ani gaz veriyorum bi gaz kokusu alıp gidiyor araya araya bi kaldım sonunda buldum motora gaz verince gelen havayla hortum bükülüyor ve lpg yi fazla emiyormuş tabi buda fazla lpg cekimi demek yanmadan dışarı atılması
önce şunu bilecez motor mikserden lpg ve hava orantısını dengesini saglamak olay bu rolentede herşeyi ayarlarız ama ama motora gaz verince lpg ve hava ayarını ayarlamak cok önemli asıl işin püf noktası bura işte ben bu delikleri acarak bu cözümü buldum kac pet şişeler harcadım bunu bulasıya büyük acarsan rölenteyi ayarlayamıyorsun bu delikler bize sadece motora gaz verince lazım oluyor boyüklüde cuvaldız ignesinin girecegi kadar
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ramazanünlü » 11 Oca 2011, 22:53

[/quote]

Madem Bu Kadar Bilginiz Vardı Niye Sanayiya Gittinizki ? Sanayideki Ustaların Çogunu Kötülemek İçinmi ? İnsanın Kendisi Nasılsa Karşısındaki De Aynıdır. + Lpg Sadece Lpg Dönüşümüne Yetkili Kişiler Tarafından Yapılmaktadır. Ve Skodacıların Çoguda Lpg Ayarı Yapmaz.[/quote]

sayın arkadaşım benim işini bilen ustalara lafım yok ama ben üzerine gidemedim ben araba sahibi olalı daha 3 ay ama deneye deneye araştıra araştıra buldum ve burdada gaz ayarı yaptırdıgımın haddi hesabı yok ve bunuda burda paylaştımki belki arkadaşlara faydası olur veya benim yanlışım varsa düzeltirim diye
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Favocu » 12 Oca 2011, 06:54

Bende pet şişenin üstünü değil altını kesip sizin bant ypıştırdığınız yerin üzerine geçiriyorum. Fakat gelen hava miktarı sizin ki kadar az değil sanırsam, bir parmağın rahatlıkla girebileceği kadar bir delikten hava girişi sağlıyorum bende. Eğer hava girişini çok fazla daraltırsanız motorun çekişinin düşmesinin yanı sıra yakıt tüketimininde artmasına neden olabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit 135 L

İleti ozantavsan » 12 Oca 2011, 11:56

Ramazanım , sen kendi çözümünü yaratmışsın.Eğer performans yeterliyse ve bu şekilde daha az yakıyorsa sana söylenecek söz yok.Tebrik ederim.Herkes kendine uygun yolu buluyorsa ne mutlu , çok fazla eleştirmeye gerek yok.Sen yaptın oldumu sana fayda sağlıyormu , tamamdır.Sonuçta az sarfiyatla kazanacağın paralar senin cebinde kalacak ,fazla yaksa senden çıkacak.Kazançtamısın , evet.Ne mutlu sana..
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

Sonraki

Favorit & Forman