94 model lpg takılmamış favorit' e Carbon Clean

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

94 model lpg takılmamış favorit' e Carbon Clean

İleti gkmn » 11 Oca 2011, 20:47

Bu gün egzos emisyon pulu almaya gittim değerler çok yüksek çıktığından alamadım :( servisteki arkadaşlar cc tavsiye etti ama araç eski sorumluluk kabul edemeyiz de dedi...

Yıpranmış motorlarda sorun yarata biliyormuş (tekleme vs). bende Favomu mayıs ayında almıştım araç edirneden gelme uzun zaman yatmış bir araçmış bana öyle dendi ama doğru ama yanlış 68 bin de idi şuan 76 bin de yağ yakma yada herhangi bir problemim yok ama pulu alamamak moralimi bozmuştu.

CC yaptırmaktan başka alternatifim yok gibi geldi ve yaptırdım. 70TL + KDV

Sonrasında emisyon değerleri 2.300 devire kadar normal aralıkta kalmayı başardı bu aralıkta tutarak muayeneyi anca geçtik 2.300 üstüne çıkınca yine grafikler kırmızıya dönüyordu çünkü.

CC sonrası gözlemlerim:

Gazabastığımda araç daha çabuk cevap veriyor gibi geldi bana.
Motor daha sessiz ve sarsıntısız rölantide iken. ( gerçi avaz avaz bağıran distirübütörümün yanında motorun sesi hiç gelirdi önceleride )

Yakıt sarfiyatını olumlu olumsuz etkilemesi oldumu şu an test edemedim birde uzun yolda performansını deneyip izlenimlerimi ilave edeceğim.

gkmn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gökmen
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Favorit GLX

İleti 45sardes » 11 Oca 2011, 21:23

Carbon Clean ne demek ??
Kullanıcı avatarı
45sardes
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan kahraman
Nereden: Manisa
Arabanız: FAVORİT

İleti gkmn » 12 Oca 2011, 01:42

Araca bi cihaz bağlıyorlar motorun benzin aldığı hortumlardan içinde kimyasal olan benzin varmış birsüre onunla çalıştırıyorlar arcın depo su o oluyor o sırada. motordaki kurum ve pislikleri atıyormuş.

ancak fazla yıpranan motorlarda kurumlar yıpranan yerleri tıkayarak faydalı da olabildiğinden bunlar temizlenince tekleme ya da yağ yakma gibi sorunlar çıkabiliyormuş. bende bi sıkımtı yok gözüküyor.
gkmn
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 12 Oca 2011, 09:20

Bana kalırsa, ateşlemede, beslemede veya egsozunda bir sıkıntısı var aracın. Ben 1993 model hiç LPG takılmamış Favorit' le bir kerede aldım emisyon pulunu.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti firarim19 » 12 Oca 2011, 10:39

Araçta yakıt ve ateşleme ayarında sorun var, egzost emisyon cok kolay geçilir bariz duman yakmayan bir araç ile...
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti gkmn » 12 Oca 2011, 19:42

Aracın bujilerini değişmedim alalı 9 ay olucak 10 000 km yi devirdim. bujilerin en son nezaman değiştiğide bilinmiyor en az bir senelik bujidir üstündekiler. vede distribütördeki parçalarda aşınma var çok fazla ses yapıyor ateşleme sıkıntısı oradan olabilirmi?

yakıt tüketimim normal geldiğnden hiç bişi yapmadım açıkçası bu akşam gelen zammı saymazsak km de 27 kuruş yakıyor.
gkmn
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir