motor kopresyon testi yaptırdım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

motor kopresyon testi yaptırdım

İleti yusuf01 » 13 Oca 2011, 15:14

benim favoritte yağ eksiltme sorunu mevcut,1000-1500km. de 1lt eksiltiyor. bende bir tamircide motor kopresyon testi yaptırdım değer 160 çıktı (birimini bilmiyorum), usta bu değer iyi yağ yakmaması lazım dedi zaten yağda bozulma yok karter contası ve benzin otomatiği contası yenilendi sızıntı falan ihtimaline karşı ama durum aynı.

-lpg li
-antifiz haftada 1 parmak kadar eksiltiyor
-egzos tan beyaz duman atıyor
-hararet normal
-tekleme falan yok.

tecrübelerinizi bekliyorum

yusuf01
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 13 Oca 2011, 15:56

yusuf01 yazdı:...-antifiz haftada 1 parmak kadar eksiltiyor
-egzos tan beyaz duman atıyor...

Silindir kapak contası değişmesi alametleri bunlar.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti sonertevfik » 13 Oca 2011, 15:58

Kardeşim kızma ama, en kestirme çözüm aracını satıp, pırıl pırıl 2000 model güzel kullanılmış bir Skoda Felicia GLX-İ almanı tavsiye ederim.
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti Favocu » 13 Oca 2011, 17:22

Yağ ince gelmiş olabilir, 20-50'den inceye düşmeyin.
Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit 135 L

İleti syossett » 13 Oca 2011, 18:58

Dostum bende de aynı sorunlar var ve gunlerdir arabamı usta usta gezdiriyorum. Neyse, sanayiye giderken birden içeri duman dolmaya başladı açtım baktım benzin otomatiğinden yağ atıyor.. oyle atmış ki, on kaputun içine kadar . Nedenini anladım uc gun once bir ustabenzin otomatiğin benzin kacırıyor deyip onu iptal etti.. Önce sökmeye calıştı beceremeyınce giriş hortumuna 13 luk cıvata koyup kelepceledi ama söktüğü benzin otomatiği ni tam sıkmamış ve yağ atmış.. Sağlam durumda ikinci el bir b. otomatiği taktırdım ( parca+işçilik+1 litre 20/50 yağ ve conta 45 tl ) tuttu. Yani, ustayım diyen bir adam benzin otomatiğini sökmeye calışıp, beceremediğinde sıkmayı unutursa gerisini düşünün.
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir