Motor sorunu..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Motor sorunu..

İleti syossett » 13 Oca 2011, 19:09

Sevgili forum arkadaşlarım daha önce actığım başlıkta kol burcundan bahsetmiştim. Gecen hafta ustam, kol burcunun ses cıkardığını ve motor bloğunu yarabileceğini söylediğinden bahsetmiştim. Tavsiyelere uyarak bugun motoru 3 ayrı ustaya gösterdim. Üçü de aynı şeyi söyledi ama o kadar hayati bir şeyin olmadığını belirttiler.Arabaya fazla yuklenme, devirli kullan musait olunca yaptır dediler. Neyse moraller bozuk halde ilk ustama gittim benzin otomatiğini değiştirmek için. Bu arada bana sordu ne yaptın motoru yaptıracakmısın ? diye.. Bende durumumun musait olmadığını, bu şekilde satacağımı söyledim. Bana sat dedi... Bende ne kadar verirsin dedim.. 2000 lira dedi bana.. Düşünün yaaa 2000 tl ???? motor bloğu patlak bisler bile internette o paranın üzerinde.. Arabamın evrak acısından hiç bir sorunu yok. Muayene 2012 temmuz, 5 aylık lpg ıkı yıl daha garantisi var. Egzos pulu ve muayene öncesi yaptırdığım tüm ağır bakım.. Frenlerden arka silecek motorları aklıma gelmeyen onlarca şey.. Kaportai iç aksam iyi celik cantlar cms lastıkler sıfır gibi akü 2 aylık . debriyaj teli yeni değişti.Baskı balata sıfır...Elbette motoru bu halde olan bir araba fiyatı düşük olacak ama bu kadar mı ya?? Vallahi forumdan elınde parca olan , motordan anlayan elinden iş gelen skoda ihtiyacı olan kişiye satacağım .. Saygılar...

Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti syossett » 14 Oca 2011, 16:14

Güncel... :)
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AhmetH » 14 Oca 2011, 16:23

Etek vuruyordur o araba, afedersiniz sanayide tuttuğna... tabiki korkutacaklar motoru açmadan kimse kesin konuşamaz.

ayrıca skoda motoru öyle kolay rektefiye ediliyor ki görseniz :)
gidip parçacıdan yen-mak marka piston segman gömlek takımı alıyorsunuz 180-200 tl mi neydi hadi 300 olsun :D
bitti zaten ne kaldı mezrcı yaklaşım güderseniz max 300 tl + işçilik bu iş biter.

hadi motor yaptırıyoruz sağını solunu elliyelim , kapak saplamaları bütün conta takımları , yağ pompası, yataklar (zaten 3 krank yatağı var :D ) devir daim şu bu derken max parça masrafı piyasayı bilmemekle beraber 750 yi bulmaz.

ustanız yolu bulmuş 2000 arabaya verecek 1000 lira bile harcamadan kız gibi yapıp temiz 5000 tl ye satmaya çalışacak.

hatta işi bilenler özel mesajla talip olmaya başlamışlardır aracınıza zira araç temizse helalinden en az 2000 tl kazanacaklar üzerinizden.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti syossett » 14 Oca 2011, 17:18

Aynen .. Ahmet bey dostum çok haklısınız ama, ustalarımız (!) malesef pireyi deve yapıyorlar. Ben 3000 tl dediğimde, ooo... ben buna 1500 masraf edeceğim, satınca ne kazanacağım diyorlar. Ah keşke gönül rahatlığı ile başında çok az durup motoru yaptıracağım bir ustam olsa idi. :? ama ben tadilat işleri yaptığımdan, bana kucuk geliyor.. satmak istememşin bir nedeni de bu. Yoksa 1000 tl avans kredi çekip 3-4 ayda öderim .. Şu an araba faal durumda zaten biniyorum ama benim amacım belki elinde parça olan, skoda alacak imkanı olmayan , motordan anlayan (kendisi yada yakını) birisinin alması yoksa bir kac gun bekleyip iyi bir rektifiyeci bulup yaptırmak. Arabayı 2009 haziranından beri sürüyorum istanbul, karabük, ereğli çok yer gidip geldim ne ş arası ne ş içi bir kez yolda kalmadım. Alan olursa ne ala.. olmaz ise yaptırıp uzun bir süre daha binmek. iki yıl muayene sonuna kadar en azından..:) Saygılarımla..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fth0651 » 14 Oca 2011, 17:39

Çıkma parça olarak satsam yine 2ooo liradan fazla eder demedin mi ustaya,
fth0651
CLASSIC
CLASSIC

İleti syossett » 14 Oca 2011, 18:46

HAklısın FAtih bey.. Jantlardan tut, göğüse, şanzımandan tut kapılara kadar kesin 2000 tl yi geçer :) Arabam o kadar kötü değil zaten ilk fırsatta resim ekleyeceğim. Eklemek istedim ama boyut büyük dedi.. Deneyeceğim sonradan..Güzel bir hafta sonu dilerim.
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti syossett » 15 Oca 2011, 20:09

Evet arabayı merak edenler için link..
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 3046/detay

saygılar..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti orthosis » 16 Oca 2011, 00:25

hocam ilanınızı inceledim, dürüstlüğünüzden ötürü sizi tebrik ederim.
orthosis
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Isparta
Arabanız: skoda fabia I-skoda felicia 1.6

İleti syossett » 16 Oca 2011, 01:17

Dostum çok incesin ..sağol varol .. Ama kimsenin ahını almak istemem . Eksik olma..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti syossett » 16 Oca 2011, 16:51

Güncel.. :)
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE