Otomatik jikleyi devre dışı nasıl bırakırız....

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Otomatik jikleyi devre dışı nasıl bırakırız....

İleti sainz » 06 Eyl 2011, 11:32

AhmetH yazdı:...kelebek ayarı da başka bir vidadan yapılıyor. Dediğim gibi çok kıl bir karbüratör.. ya bir seferde tüm ayarları kataloğa göre yapılacak yada hep karın ağrısı çıkaracak...

O canına yandığımın kataloğunu bir elime geçirsem zaten ...;)

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti ozantavsan » 24 Eyl 2011, 15:34

Bahsi geçen vidayı elimle biraz gevşeltmeye çalışmıştım.Gözle göremediğim için elimi karbüratör altına doğru uzattım , ucundaki plastik kapaktan döndürünce vida dönmüyor kapak dönüyordu.Az üstünden kendime doğru çevirmeye çalıştım.Bana dönmedi gibi gelmişti.

Bu işlem sonrası durum şudur ;

Her zamanki gibi kontağı açıp lpg tık sesini duyduktan sonra gaz pedalına 2 kez basıp çekiyorum ve marşa basıyorum.Devir 700-800 de araç çalışıyor ,az bir süre ayağımı gazda tutuyorum.Ayağımı çekince Devir 1000 devirde oluyor.yola çıkıyorum motor az ısınana kadar 1000 devir sonra 800 devirde normal çalışıyor.
Motoru stop edip bir süre sonra çalıştırdığımda motor sıcaksa 800 devir ,biraz soğumuşsa aynı çalıştırma ile 1000 devir.

Eskiden aracı çalıştırınca devir 1500 ,yola devam ,2 kilometre gidiyorsun 1500 bazen 3'e yaklaşıyordu.
Şimdi yukarıda bahsettiğim şekilde çalışıyor.O vida haricinde bir değişiklik yapmadım son zamanda.Hatta araca hiç ellemedim.Kontak marş ve sürüş.

Bu vidayı gevşeltmişim sanırım ,o da ilk çalıştırmada gaza bastığımda mekanizmaya ya az dokunuyor yada etkilemiyorki devir otomatik jiklede 1000 devirde oluyor.(eski 1500)

Ayrıca son 3 gün epey serindi.Eskiden böyle soğukta jikle devreden çıkana kadar epey kilometre geçerdi.Şimdi memnunum.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti hsynaslan0010 » 24 Eyl 2011, 15:54

ozan agbi benim favoyada deniyelim bakalım nasıl olacak karşılştırırız
hsynaslan0010
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hüseyin aslan
Arabanız: favorit 135

İleti ozantavsan » 24 Eyl 2011, 16:08

bakarız müsait zamanda........ senin çıkartmalar hazır..
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

Önceki

Favorit & Forman