offf offf....

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

offf offf....

İleti rodman » 20 Oca 2011, 22:04

Arkadaşlar yine ben yeni favomla sorunlarım bitmiyorrr aracın aküsü bitmişti yaklaşık yarım saat önce aldım yenisini 60 lık mutlu ilk marşta yedi araba ve çalıştı .. biraz önce bi yere gitmek için çalıştırcaktımki marş bile almıyor çıldırmamak elde değill bütün bunlar yetmez gibi arac fulll suyunu akıtmış radyatörlerden şüphelendim arabanın marş almaması basit bi sgorta hatasından olabilirmi

Hepinize tşk eder umarım böle sıkıntıları siz çekmezsiniz diyorum ..

İ y i A k s a m l a r ...

rodman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: onur gul
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda favorit 93 lx

İleti alwaysloser » 20 Oca 2011, 23:04

kutup başlarını bir kontrol et gevşek olabilir benim başıma gelmişti yerine oturtup tekrar marşa basıyordum

suyunu bir anda nasıl boşaltıyor onu anlamış değilim bi yerde çatlak mı oluştu ki aceba
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti syossett » 20 Oca 2011, 23:31

Peki kontağı cevrdiğinde göstergeler felan yanıyor mu ? Yanmıyorsa Mevlut beyın dediği gibi gevşeme olabilir yanıyorsa marş motorunda yada şarzda sorun vardır.Su olayını da gunduz gozle muayenede anlarsın
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Arabanız: Favorit

İleti rodman » 20 Oca 2011, 23:38

Göstergeleler çalışıyoo ... Marş moturu olmasa :(((
rodman
CLASSIC
CLASSIC

İleti zezula » 20 Oca 2011, 23:44

ARIZAYIM TAM NET ANLATIRSAN MARŞ DİNAMOSUNDANDA OLABİLİR EĞER GÖSTERGEYE CEYRAN GELİYOR VE GIR GIR YAPIYOMU YOKSA HİÇ HARAKET YOKMU
zezula
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: önder kaplan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: GLXİ

İleti rodman » 20 Oca 2011, 23:50

Göstergelere ceyran geliyor arabada hi. hareket yok zezula
rodman
CLASSIC
CLASSIC

İleti zezula » 20 Oca 2011, 23:58

BENCE MARŞ DİNAMOSU GİBİ GÖRÜNÜYOR- AMA AKÜNÜN VOLTAJINIDA KONTROL ETMEKTE FAYDA VAR ŞARZ DİNAMON EĞER 12V ÇIKIŞ VERİYORSA ŞARZ ETMEZ ONUDA ÖLÇMEK LAZIM ŞARZ DİNAMONUN EN AZ 12.5 V ÇIKIŞ VERMESİ LAZIM MAKSİMUM DEĞER ZATEN 15 V DU SANIRIM- BİR İHTİMAL MARŞ DİŞLİN VOLANDA TAKILI KALMIŞ = ÇÖZÜM ARABANI 1 VEYA 2 YE TAK FARK ETMEZ İLERİ DOĞRU ZORLA SONRA GERİ VİTESE TAK GERİYE DOĞRU ZORLA BURDAKİ AMAÇ VOLAN ÜSTÜNDEKİ MARŞ DİŞLİSİNİ GERİ ÇEKMEK SONRA MARŞI DENE AKLIMA BUNLAR GELİYO BURDA OLSAYDIN YAPTIYDIK ŞİMDİ BİLE ZAMANINDA MARŞ DİŞLİSİ KIRMIŞLIĞIM VARDIR BU ALEMDE ( KIRDIĞIM GİBİDE GİDİP YENİSİNİ ALIP TAKMIŞLIĞIMDA VARDIR :D ) VALLA AKLIMA GELENLER BUNLAR :(
zezula
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti rodman » 21 Oca 2011, 00:03

Zezula çok saol açıklamaların için :) arabayı geri vitesde vurdurum dediğin gibi araba çaılıştı
stop edip çalıştığımda yine hüsran :))) usta yolu gözüktü anlaşılan bu favo beni yedi bitirdi :)))
rodman
CLASSIC
CLASSIC

İleti zezula » 21 Oca 2011, 00:04

MARŞ DİNAMOSUNU SÖK BİR YAĞLA DÜZELİR YAPARIM DERSEN YARDIMCI OLURUM :D
zezula
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti rodman » 21 Oca 2011, 00:07

tmm zezula gündüz gözüyle artık :))) ama teknik olarak favo konusunda baya her parçasını elden geçirmiş gibisin sende bu gidişle bende öle olucam :)))
rodman
CLASSIC
CLASSIC

İleti zezula » 21 Oca 2011, 00:08

YOKBE TEVECCÜHÜNÜZ 8-)
zezula
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Favocu » 21 Oca 2011, 06:58

Benim de kısa zaman önce başıma gelmişti, bu arabaların sorunları da salgın hastalık gibi belli dönemler de ilginç bir şekilde çok kişide benzer sorunlar çıkıyor. Çalışmadığı zamanlarda marş motoruna çekiçle bir kaç sefer tıklatlatıp sonra marşa basmayı deneyin, sorununuz büyük ihtimalle marş motorunun kömürlerinde, benimkinde marş motorunun kömürleri oturdukları yere sıkışmışlardı, sökülüp temizleyip yağlandıktan sonra bir problemi kalmadı, ustaya yaptırırsanız 20-30 tl işçilik alacaktır.

Bir de arabayı geri viteste vurdurarak çalıştırmayınız. Forumda bu şekilde arabayı vurdurup yanlış hatırlamıyorsam debriyaj yayı yerinden çıkıp daha büyük problem açan birisinin konusu da vardı. Dişlilerden bu şekilde şüpelenirseniz en iyisi 5.vitese takıp otomobili çalıştırmaya çalışmadan biraz ileri iteklemek olsun. Eğer vurdurarak çalıştırmaya mecbur kalırsanız otomobili ileriye doğru itekleyerek 2. vitese takarak vurdurun.
Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Favorit 135 L

İleti ramazanünlü » 21 Oca 2011, 07:58

bundan bir ay önce benim başımada böyle bişey gelmişti aynen aküyü falan degiştirmiştim ama sorun düzelmedi sonra proplemin marş motorunda oldugu anlaşıldı bu marş motorunun burc u aşınmış degiştirdik düzeldi sonra aldıgım aküyü geri verdim eski aküyü taktım aküde bişey yokmuş anlıcan senin sorunda aynı benimki gibi benimde aynısı oldu sorunu anlat desen aynen senin yazdıklarını yazardım anlıcan
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Nereden: Uşak
Arabanız: skoda favorit

İleti SKODA 135 » 21 Oca 2011, 08:40

Değerli kardeşim telaşa gerek yok. Akünün kutup başlarını çıkart, sağlam kısa bir kablo al ve akünün bir kutup başına sıkıca tut, diğer ucunu ise akünün boşta kalan kutup başına bir iki sefer hafifçe vur!

Eğer çatır-çutur kıvılcım çıkıyorsa akünde bir sorun yok fakat akünün şase kablosunda, marş dinamosunda vs. sorun var demektir. Eğer aküden kıvılcım çıkmıyorsa o zaman arabanda sadece kaçak var ve akü hemen boşalıyor demektir.

O zaman sadece kaçağı bulman gerek. Akü yeni takılınca tek seferde çalıştıyazmışsın. O zaman elektrik aktarmada bir sorun yok! Olsaydı o zamanda çalışmazdı. Sonradan akü basmıyor yazmışsın, bana kalırsa senin iyi bir kaçağın var.

Bunu anlamanın en iyi tek bir yolu vardır.

1-Aküyü şarj et,
2-Akşam arabaya koy ve bağla arbayı ÇALIŞTIRMA.
Sabah akü boşalmışsa sadece kaçak vardemektir.

Arabanı yeni aldığından epeyce kurcaladın, son kurcalanan yerleri kontrol et. Teyp-hoparlör bağlantıları dahil...
Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

İleti rodman » 21 Oca 2011, 11:24

Değerli arakdaşlar hepinize tşk ederim cevaplarınız için ... Böle bi forum açılması skoda kullanıcıları için çok faydalıo olmuş . Aküde bi sorunumuz yok en azından şimdilik :) Sorun marş moturunu gösteriyor tamirciye gitcez arabayı çalıştırıp sonuçları gelince yazarım :) >İyi forumlar
rodman
CLASSIC
CLASSIC

İleti aleko » 21 Oca 2011, 17:29

kardeşim aynısı dün benim de başıma geldi... kontak termiği diye bi şey var o arızalıydı usta söktü tamir etti düzeldi... çok büyük ihtimal senin arıza da aynı şeyden olmuştur.
ha bide işin yine çok komik bi yanı var... usta söktü yaptı taktı.. eve geldim... akşam oldu farları açacam farlar yanmıyor.. göstergeler çalışmıyor... aradım adamı telefonla durumu izah ettim... cevabı daha komik ; kabloları yanlış takmışımdır diyor... gelde kendine usta diyen bu adamlara güven... :x :)
aleko
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir

İleti syossett » 21 Oca 2011, 18:13

Beni de yedi bitirdi :D ama bugun de ben onu btirdim ve sattım :? bana 5000 e maloldu 3.100 e sattım motorundan dolayı ..Ama hakkını yemeyeyim yaklaşık 18 ay kahrımı çekti bir kez yolda bırakmadı alan kişi hayırını görür inşallah..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Arabanız: Favorit

İleti rodman » 22 Oca 2011, 00:50

Su akıtması ile ilgili problemi çözdük tapada sorun varmış ... tapa değişti :))) Marş almaması ile ilgili problem ise çok ilginçtir marş dinamasonun kablosu çıkmışş nasıl olduğuna bizde anlam veremedik neyse artık Başka sorunlarımız çıkmasında

Aleko -syosett-SKODA 135-zezula-ramazan-onur-alwaysloser

Alakanızdan dolatı tşk ederimm iyi forumla Kazasız tamirsiz günler ... :)
rodman
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir