Gaz teli gerginliği

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Gaz teli gerginliği

İleti ozantavsan » 21 Oca 2011, 10:24

GAz telinin gerginliğini nasıl ayarlayabiliriz ?

SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti firarim19 » 21 Oca 2011, 11:57

Gerginliği derken sertliği mi?
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti ozantavsan » 21 Oca 2011, 12:06

problem yok , ama şöyle bir kontrol amaçlı , boşluk vesaire kalmasın çok diye.Yani dokundumu daha hissetsin.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sainz » 21 Oca 2011, 12:30

Gerginliğini bilemiyorum ama karbüratöre bağlandığı yerde ustaların segman dedikleri pula benzer bir şey var. Eğer o parça yoksa veya bir şekilde deforme olmuşsa, pedalda ciddi boşluk oluşuyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti ozantavsan » 21 Oca 2011, 12:37

karbüratöre geldiği noktada yarım aya benze siyah platik parçadan geçiyor.O noktada gaz teli düz durmuyor.biraz boşluk var gibi.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sainz » 21 Oca 2011, 12:43

ozantavsan yazdı:karbüratöre geldiği noktada yarım aya benze siyah platik parçadan geçiyor.O noktada gaz teli düz durmuyor.biraz boşluk var gibi.

Gaz telini değiştirdiğimde pedalda çok fazla boşluk vardı. O parçayı -sanırım aynı parçadan bahsediyoruz- yerine takınca düzelmişti. Hâlâ da boşluk yok.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti rakcay52 » 23 Oca 2011, 20:44

merhaba gaz teli gerginliği ile çok ama çok uğraştım sonunda sorunumu buldum tabi sorunu bulurken iki defa karbüratör bakım onarımı eksik parçaları vs 5 tane gaz teli değişimi vs derken skodayı bilen skodacı bir usta abimizle tanıştım istanbulda topkapıda akınsal sanayi sitesi içinde berkay oto cengiz usta 0 212 482 89 63 tavsiye üzerine gittim sorunumu şükür çözdü ayrıca burdan kayasan skoda parçacısı necati abimize satmış olduğu orj kalitali skoda parçaları için teşekkür ederim. sorunum gaz telinin çin malı olması defalarca parça aldığım yere diyorumki bana çin malı verme orjinal ürün ver diyorum ama anlatımıyorum 5 adet gaz teli çöpe gitti anlayacağınız gaz telinin kaliteli olması bu konu hakkında arama yaparsanız gaz teli sertliği olarak çokkkk araştırdım arkadaşlar yrd olmaya çalıştı sağolsunlar ancak dediğim gibi gaz telinde keramet gaz teline bir baktır ancakkkk karbüratörede baktırmayı unutma....
Kullanıcı avatarı
rakcay52
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Recep AKÇAY
Arabanız: Favorit Lx-93

İleti sainz » 24 Oca 2011, 11:41

rakcay52 yazdı:...kayasan skoda parçacısı necati abimize satmış olduğu orj kalitali skoda parçaları için teşekkür ederim...

Necati Abi, sattığı parçanın Çin mi, başka yan sanayi mi, orijinal mi olduğunu mutlaka söyler. Eğer söylememişse, unutmuştur.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti rakcay52 » 24 Oca 2011, 16:31

DÜZELTMEDİR: BOZUK ÇIKAN ÜRÜNLER (5 adet gaz teli termostat) AKSARAYDA ........ SKODA PARÇACISINDAN ALDIM. ONLAR BOZUK ÇIKTI

Ustamı değiştirdim AKSARAYDAKİ PARÇACIMI DEĞİŞTİRDİM VE Cengiz Usta ile Necati Usta ile TANIŞTIM SORUNLARIMIN HEPSİNİ ONLAR ÇÖZDÜ ALLAH RAZI OLSUNLAR....

SİZ SAYGIDEĞER SKODA FORUM DOSTLARI İSTANBUL TOPKAPI CENGİZ USTA PARÇACI NECATİ USTA ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM.

AYRICA KELİME DÜŞÜKLÜĞÜNDEN DOLAYI YANLIŞ ANLAŞILMASINDAN ÖTÜRÜ TÜM FORUM DOSTLARINDAN ÖZÜR DİLERİM.
Kullanıcı avatarı
rakcay52
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Recep AKÇAY
Arabanız: Favorit Lx-93

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir