üst kapak değişimi 1500km sonrası...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

üst kapak değişimi 1500km sonrası...

İleti okansazak » 22 Oca 2011, 15:14

arkadaşlar daha önce paylaşmıştım arabamla ilgili problemi.. üst kapak değiştikten sonra aracımla 1500km yol yaptım araç her km artışında daha da açılıyor sanki... ilk aldığımda 4.viteste 80-85 de tıkanan aracım şimdi 4.viteste çok rahat 135-140 lara dayanıyor 5.vitese attığımda da alıp başına gidiyor. aracın bu şekilde açılması normal mi..?? hem yakıt sarfiyatı da düştü ilk aldığımda 21krş civarı yakıyordu.. dün gece 180km yol yaptım ve ölçüm sonrası 17.5krş civarı yaktığı ortaya çıktı km ' de performansı çok iyi... yorumlarnızı bekliyorum..

okansazak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Okan SAZAK
Nereden: İzmir
Arabanız: Favorit 1

İleti HASSAN » 22 Oca 2011, 15:32

hayırlı olsun kazasız belasız kullanın arabanızı o kadar bakımdan sonra bir fark olması gerekirdi zaten
nerde yaptırdınız ne masraf gitti acaba.
yaza para denkleştirip bende iyi bir bakım yaptırmak istiyorum
RENORENORENORENO
Kullanıcı avatarı
HASSAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan
Arabanız: 1998 GLX FELİCİA

İleti okansazak » 22 Oca 2011, 15:39

redneks yazdı:hayırlı olsun kazasız belasız kullanın arabanızı o kadar bakımdan sonra bir fark olması gerekirdi zaten

ya ben mecbur kaldım aracım conta yaktı.. üst kapağı sökünce taşlanma payı kalmadığı için mecbur yenisini takmak zorunda kaldık.. üst kapağı 285 tl civarı aldım subablarla beraber yan sanayi değil.. işte saplamalar falan hepsi yeniden değişiyor. bunun üzerine aracım komple bakıma da girdi. ortalama bi 500 civarı mal oldu ama değdi...
okansazak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Okan SAZAK
Arabanız: Favorit 1

İleti HASSAN » 22 Oca 2011, 15:49

[quote="okansazak"][quote="redneks"]hayırlı olsun kazasız belasız kullanın arabanızı o kadar bakımdan sonra bir fark olması gerekirdi zaten

ya ben mecbur kaldım aracım conta yaktı.. üst kapağı sökünce taşlanma payı kalmadığı için mecbur yenisini takmak zorunda kaldık.. üst kapağı 285 tl civarı aldım subablarla beraber yan sanayi değil.. işte saplamalar falan hepsi yeniden değişiyor. bunun üzerine aracım komple bakıma da girdi. ortalama bi 500 civarı mal oldu ama değdi...
teşekkürler birde nerde yaptırdınız tavsiye ederseniz tam olacak
RENORENORENORENO
Kullanıcı avatarı
HASSAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan
Arabanız: 1998 GLX FELİCİA

İleti mepavci » 13 Arl 2011, 22:51

motorda yaptırdınmı yoksa sadece contamı değişti kardeş
mepavci
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet avci
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 135

İleti fabiam6161 » 14 Arl 2011, 00:28

başıma gelen bir olaydır triger kayışım koptuktan sonra aracımın sübapları yamulmuş kapakta inceden çatlaklar oluştu dişliler kırıldı vs bayağı bi yıkıma uğradım araç bu arada europa 1.9 dizel daha sonra yaptırdım 2500 km sonra arabam daha çalışmamaya başladı soğuk havalarda subap sesi şıkırtılar arttı yakıt enteresan derecede arttı dayanılmaz hal alınca araç ustaya gittim arabanın rektefiye olması gerektini söledi araç daha 150000 de idi halbuki bu araçlar 400 000 den önce rektefiye yaptıran çok nadir nereye bağlıyacam olayı arabamın üst kapağı yeni olduğu için altkapaktaki pistonlara baskı yapmış alt tarafı bitirmiş ustanın bana söylediği şekli bu bana toplam maliyet 4000 lirayı buldu umarım aynı sıkıntılar sendede baş göstermez..
Kullanıcı avatarı
fabiam6161
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: MURAT KURTOĞLU
Nereden: Trabzon

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir