Termostat sıkıntım var yardım lazım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Termostat sıkıntım var yardım lazım

İleti forman37 » 22 Oca 2011, 16:53

arkadaşlar benım forman ın hararetı aşşağıdakı ılk çızgıye kadar çıkıyo fan açıyo yanılmıyosam bu sebebten dolayı kalorıferde ısıtmıyo gazdayken jıglede gec düşüyo ılk aklıma gelen termosttat oldu sokulmuş olabılır dıye soktum baktım 88 derece termostat çıktı ben yenısını almıştım yıne 88 derecelık taktım yarım saate marşa basıcam aynı olay basıma gelırmı yıne benım bıldığım 90 dereceden aşşan fanın açmaması lazım . sıkıntı ne olabılır sızce eskı termostat bozuk olabılırmı ?? acıl yardımlarınızı beklıyorum bu akşam halletmem lazım bu olayı :S

_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti can » 22 Oca 2011, 17:50

mrhb.bakacagın yerler.1.antifiriz kullanıyormusun ?.kullanmıyorsan kalörifer peteğin kireçlenmiştir.su radyatörden rahat dolaşmıyordur.tıkalıdır.2.fan müşürürünü yüksek derece taktır.3. termostatın çalıştığından emin ol sök bir cezvede suyu kaynat içine at bakalım termostat açılacakmı ?hadi kolay gelsin:)) slmlr.
can
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ferdican
Nereden: Adana
Arabanız: felicia glx i

İleti replasatnu » 22 Oca 2011, 17:56

termostat olduğuna eminmisin?

fan müşürü , kalöriferin kireç tutması da neden olabilir sıcak hava gelmemesine..
bende de benzer bir sorun var..ama termostatı yeni değiştirttim..onu şıklardan eledim yani.

kalöriferi söktüm, belki delinir diye korkumdan kireç çöz kullanamadım, limontuzunu suda eritip kalöriferi bununla doldurup beklettim.(hafif de olsa o da asitli)
epey kireç pas vs. çıktı eskisine göre iyi , ama cesaret edebilirsem bir kez de kireç çözücü ile temizleyip deneyeceğim..
aslına bakarsan forumda epey konu var bununla ilgili.. bi karıştır-incele derim..

sonucu yazarsan bizde takip edelim..
Kullanıcı avatarı
replasatnu
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: forman lx 93 model

İleti gkmn » 22 Oca 2011, 19:09

forman37 yazdı:arkadaşlar benım forman ın hararetı aşşağıdakı ılk çızgıye kadar çıkıyo fan açıyo yanılmıyosam bu sebebten dolayı kalorıferde ısıtmıyo gazdayken jıglede gec düşüyo ılk aklıma gelen termosttat oldu sokulmuş olabılır dıye soktum baktım 88 derece termostat çıktı ben yenısını almıştım yıne 88 derecelık taktım yarım saate marşa basıcam aynı olay basıma gelırmı yıne benım bıldığım 90 dereceden aşşan fanın açmaması lazım . sıkıntı ne olabılır sızce eskı termostat bozuk olabılırmı ?? acıl yardımlarınızı beklıyorum bu akşam halletmem lazım bu olayı :S

inşallah sorunu çözersin benimde kaloriferim uzun yolda ısıtmıyor trafikte ısıtıyor termostattan şüphelendim ama tamirci açtı kapanıyor bi problem yok dedi ama belki de 88 de değil daha düşük sıcaklıkta açılıyordur diye düşünüyorum üzerindede hiçbişey yazmıyor :(

üstüne üstlük tamirci bu termostat yuvası benim favoda metal onu tam bağlayamadı damla damla su kaçırıyor kendim söküp temizleyip takmak istiyorum kaçağı gidermek için lokma takımı pahalı siz nasıl bir anahtar ile takıp söküyorsunuz termostat ı bi vida altlarda kalıyor galiba adam T şeklinde mafsallı bi lokma ile söktü taktı.

termostatı sökmek için 10 numara bi lokma lazım galiba ama nasıl bişey alayım önerin var mı?
gkmn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gökmen
Arabanız: Favorit GLX

İleti forman37 » 23 Oca 2011, 01:48

termostadı sokmek çok basıt sadece 10 yarım anahtar yeterlı olmadı fan musurunu yuksek derecelı takarım yarın denerım olmadı forman ı yakarım :D
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti sainz » 24 Oca 2011, 12:06

forman37 yazdı:arkadaşlar benım forman ın hararetı aşşağıdakı ılk çızgıye kadar çıkıyo fan açıyo yanılmıyosam bu sebebten dolayı kalorıferde ısıtmıyo gazdayken jıglede gec düşüyo ılk aklıma gelen termosttat oldu sokulmuş olabılır dıye soktum baktım 88 derece termostat çıktı ben yenısını almıştım yıne 88 derecelık taktım yarım saate marşa basıcam aynı olay basıma gelırmı yıne benım bıldığım 90 dereceden aşşan fanın açmaması lazım . sıkıntı ne olabılır sızce eskı termostat bozuk olabılırmı ?? acıl yardımlarınızı beklıyorum bu akşam halletmem lazım bu olayı :S

Üzerinden çıkan 88°C' lik termostat epeydir aracın üzerindeyse, özelliğini yitirdiği için 88°C' de değil de daha düşük veya daha yüksek ısılarda açılıyor olabilir. Yeni ve kaliteli olanıyla değiştirmenizi öneririm. Jiklenin düşememesinin bir sebebi de aşağıdaki fotoğraflardaki metal borunun kireç, pas, ...vb.. nedenlerle tıkanması ve suyun jikleye tam ve sağlıklı ulaşamaması olabilir. 15-20 liralık bir borudur. Kontrol edip gerekliyse değiştirilmesi faydalı olacaktır.

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir