Favoritim tekliyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favoritim tekliyor

İleti ozantavsan » 26 Oca 2011, 22:58

Arkadaşı araçtan soğutmayalım hemen.Her sorunda arabamızı satarsak yandı gülüm keten helva :lol:
Çözülür...

SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti ysnerd » 03 Şub 2011, 13:02

arkadaşlar merhaba,
sonunda fırsatını bulup sanayıye gittim. usta hemen bujidendir dedi ve 3 tırnaklı bosch bujileri ile değiştirdi.. Sizlerin önerdiği bujileri soyleyince "bi o bujileri bulamaqyız skoda için en iyi buji budur diyerek" bizleri ikna etti:(.. Bujilerin sonrası ustayla beraber bir tur attık ama aynı sorun yine devam edince.. bu sefere distiributordendir dedi. Distiributor kapagını actı bujilerden distiributore gelen kabloyu ve distiributorudeki tum oksıtli yerleri zımparaladı. sonra iyice sagını solunu sildi bide hava filtresini değiştirdi... Şeytan kulağına kurşun arabamın teklemesi bir anda kesildi... şimdi sorunsuz şekilde biniyorum.. Bu işlemlerin maliyetimi: 40 Tl bujiye aldı, 10 TL hava filtresine, 25 TL de işçilik aldı toplamda 75 tl verdim.. yorum vedüşüncelerinizi bekliyorum...
1994 Skoda Favorit 135 Lx
"Şimdilik Pişman değilim"
Kullanıcı avatarı
ysnerd
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yasin Doğan
Nereden: Hatay
Arabanız: Favorit 135 LX

İleti ozantavsan » 03 Şub 2011, 13:52

Keşke BRISK D15YC taksaydın.Skoda parçacılarında mevcut.

Takılan 3 tırnak Bosch bujinin tırnak aralığı kaç milimetre ?
Skoda en iyi bosch diye birşey yok.Önemli olan fabrika çıkış bujilerine uyumlu bosch veya başka marka buji.

Orjinali Brisk bujidir.
örneğin brisk d15yc buji ile uyumlu Bosch FR7DC bujidir.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti ıspartalı memet » 04 Şub 2011, 11:03

tamirciye git dispratörü söktür gaglama yerinden yaglattır geri tak aracın avans ayarı kaymış yakıtta yarıya düşer
ıspartalı memet
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mehmet kabalak
Nereden: Isparta
Arabanız: 93 forman

İleti desemon » 05 Şub 2011, 00:14

aynı sorun bendede vardı buji buji kabloları ve tevzi makarası değişti birde disbürötör kapağının içindeki kömür bitmiş onu taktık araba süper oldu performans arttı tekleme hiç kalmadı ilk önce tevzi makarasını değiştir olmazsa sonra ötekinleri değiştirirsin.
desemon
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ö.Desem
Nereden: Bursa
Arabanız: 93 favorit 135L

İleti meteorra » 26 Kas 2012, 08:11

ysnerd arkadaşın sorunun aynısı benım aracımda da var 2 ay once aracıma gaz taktırdım ılk hafta sorun yoktu sonra tekleme olayı basladı 2000 2500 devir e kadar sonrasında gaza fazla basarsam tekleme ortadan kalkıyor . ustaya gıttım sorunu anlattım bujıden dedı degıstırdık 1 hafta tekleme yoktu sonrasında tekrar aynı olay başgosterdı tekrar gıttım gazı biraz daha fazla actı yıne 1 hafta ıdare ettı ama aracım sonrasında yıne teklemeye başladı araç kullanmaktan soğumaya başladım buji kabloları falan gecen yıl degıstırdım hıc bır sorun yok benzınde iken sorun sadece gazda
meteorra
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: atakan karagöz
Nereden: Kırklareli
Arabanız: skoda forman

İleti öztürk34 » 29 Kas 2012, 20:47

arkadaslar benımde aracın tekleme sorunu war ve cok tuhaf calısır oldu araba dızel gıbı ses cıkarıyo yokuslarda bagırıyo sankı tıkanık gıbı bı yerı tutuk gıbı enteresan bı ses cıkarıyo bı yandanda teklıyo yorumlarınızı beklıyorum
öztürk34
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: öztürk
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: skoda favoritt

İleti fatih usta » 29 Kas 2012, 21:03

arkadaşlar araçtaki tek sorun distribütor boşluk yapmış düşük devirde ateşlemede sapma oluyor tekleme bundan bu arabada silkeleme var tekleme değil . ben 250 tl harcadım düzelmedi distribütör kaldı sadece sıra onda
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 135 l

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir