su konulan kabın kapağından su

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

su konulan kabın kapağından su

İleti emo338 » 03 Şub 2011, 23:05

arkadaşlar sorun çözüldü bılgı paylaşımı acısından buraya yazıyorum detaylı :

adana da 4 ustada arabaya baktı hatta bırı skoda ustasıydı 4 ununde teshısı ust kapak contası idi ve fıyat olarak ortalama kapakta sorun varsa taslama gerekır toplam 350 cıvarı tutar dedıler olayı babamla paylaştım bızım mersın sılıflke de memlekette yanı 30 yıllık skoda ustası celal usta var aıle dostumuz babam durumu anlatmıs celal ustanın dedığı sakın sakın actırmasın demıs benım bulunduğum yer adana pozantı bır nevı kucuk moskova cok soğuk celal ustanın dedığı lafı aynen yazıyorum ;

ben skodaya hayatımı verdım o soğukta o conta yanmıs yada patlamıs olsun o araba sabah calısmaz 100 skoda dan 1 ı caılsır oda 40 50 km gıder sonra kalır o da calısmaz ben olayı anladım 15 tatılde buraya geecek gelsın ben o sorunu 20 dakıka içinde çözerim gonderırım ....

evet yarıyıl tatılı geldı celal ustanın orada aldım soluğu olayı tam anlatacaktım tamam kaputu aç dedı :D bılıyorum dedı dınledı dınledı baktı hararet gostergesıne baktı ve teshısı koydu ;

bu arabanın ya termostatı bozuk yada termostat yok bu arabada bundan kaynaklı fan musuruyle dengesız bır calışma soz konusu ve basınc acığa cıkıyor dedı .... aha dedım buda bılemedı usta daha 1 ay oldu sanayıde taktırdım termostatı dedım gozlerı kıstı dınledı dınledı baktı kapat kontağı dedı sokmeye basladı termostatın yuvasını bır baktım termostat yok arabada sanayıdekı serefsız ıyısını taktım dıye keklemıs bızı hanı dedı termostat hemen parcacıya gıttık bır termostat 80 derecelık bırde fan musuru 80 85 derecelık farklı olmayacak dıyor usta iş birliği içinde olacaklar dıyor cok cüzzi bır rakama aldık malzemelerı taktık ama hala ıcımde bır suphe sankı motor kaputunu acacağım ve yıne her taraf su kapaktan atmıs olacak kafamıza soktular ya conta işini bu kadar basıt cozuleceğine hala ınanmıyorum neyse mersınden antalyaya yol aldık antalyaya kadar 4 defa baktım zırnık su yok etrafta kapak tertemız 1 cm bıle eksıltme yok antalyadan tekrar adana yıne aynı cok sağlıklı allah razı olsun celal usta el emeği dedık sızın paranız gecmez bu işyerınde dedı ve ekledı termostatı taktık arac yeterınce ısınacak artık ve yakıtın dusecek once arac sağlıklı ısınamaz sureklı devır daim yapar dedı hakaten öyleydı 90 la 1 saat gıdıyım uzun yolda ıbre soğuğun bıraz üstü ıyı arac ısınmıyor dıyordum yanlışmış oysa sabıt bır ısı da kalmalıymıs sağlıklı yakıt sarfıyatı için onuda denedım evet cok doğru 1 depo gazla 110 120 arası sabıt hızla aşağısı yok 220 km gittim termostattan sonra aynı yolun donüşü aynı hız 284 km ye cıktı mesafe sarfıyat düştü sağlıklı ısıda arac cekıstede ıvme kazanacak dedı o da doğru bu tatilde güzel şeyler öğrendim sizlerle paylaşmak ıstedım dostlar...

bu arada adana mersin antalya konya karaman niğde tekrar adana 1600 km yaptı formenim allaha şükür değil yolda kalmak öksürmedi bile müthiş bir seyahat oldu kaloriferde daha ıyi ısıtmaya başladı ya of yolda benden rahatı yok ...

esen kalın umarım bu tecrübe işinize yarar....

emo338
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: emrah kucus
Nereden: Adana
Arabanız: 94 formen lx

İleti sbalci » 04 Şub 2011, 03:55

ustan hakikaten ustaymış
sbalci
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bursa
Arabanız: 95 favorit

İleti salihsefa » 04 Şub 2011, 09:00

emo338 yazdı:...termostattan sonra aynı yolun donüşü aynı hız 284 km ye cıktı mesafe sarfıyat düştü sağlıklı ısıda arac cekıstede ıvme kazanacak dedı o da doğru bu tatilde güzel şeyler öğrendim sizlerle paylaşmak ıstedım dostlar...

"Hız 284km ye çıktı" kısmını sabah sabah yanlış anlamak :D:D
Kullanıcı avatarı
salihsefa
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit 135LX

İleti emo338 » 04 Şub 2011, 09:54

hahaha aynı hız ,,,,,,, vırgülü unutmuşum :D
emo338
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: emrah kucus
Nereden: Adana
Arabanız: 94 formen lx

İleti sainz » 04 Şub 2011, 12:58

Güle güle kullanın.
emo338 yazdı:...parcacıya gıttık bır termostat 80 derecelık bırde fan musuru 80 85 derecelık

Favorit-Forman orijinal termostat değeri 88°C, fan müşiri de 92-87°C' dir.
emo338 yazdı:farklı olmayacak dıyor usta iş birliği içinde olacaklar dıyor...

Fan müşirini termostattan daha düşük değerde takanlar var. Sonra tekrar sanayiye gidip "fan hiç durmadan çalışıyor" diye tekrar yeniliyorlar.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti SKOLAD » 07 Şub 2011, 15:56

BEN SİZE SOLE BI TAVSIYEDE BULUNABILIRIM BURDAN TABIKI NET BI SEY SOLEMEK MUMKUN DEIL BENIMDE SKODA LADA VE WV SERVISIM VAR O YUZDEN KAPAK CONTASI DIEBILIRIM FAKAT CONTA TESPIT CIHAZIYLA KONTROL EDERSENIZ KESIN SONUC ALABILIRSINIZ AMA TERMOSTAT ILE ILGILI BI SORUNUDA OLABILIR
SKOLAD
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İzmir
Arabanız: skoda octavia

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir