Isıtma konusu...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Isıtma konusu...

İleti canfezzz » 12 Şub 2011, 10:17

Bence ısıtma konusu genel arızamız değil araçlar güzel ısıtıyor ısınamıyan ayaklarımız arkadaşlar buna çözüm üretmeliyiz bence görüşleriniz nelerdir...Benim aracımın ısıtması harika ama nedense ayaklara hiç sıcak gelmiyo bence problem bu ayak kısmı oda ısınmayıncada haliyle ısınamıyoruz diyoruz... Ben elimle gaz verip yüksek ısılarda iken baktım hiçbir ısı gelmiyo ayaklara bırakın ısıyı hava gelmiyo...:D

---BaŞKeNTLi---
Kullanıcı avatarı
canfezzz
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Muhammed yılmaz
Nereden: Ankara
Arabanız: 94 Favorit lx

İleti FAVORİTKONYA42 » 12 Şub 2011, 16:18

muhammed kardeş bırak ayağımızın ısınması gövdemizi bi ısıtamadık
bi sorun ama bir türlü çözemedi ustalar :))
FAVORİTKONYA42
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: MEHMET ÇAKICI
Nereden: Konya
Arabanız: SKODA FAVORİT LX 92 MODEL

İleti zurna1788 » 12 Şub 2011, 16:22

KALORİFERİ AYAKLARA VERİN. BİR SÜRE SONRA ATEŞ GİBİ YAPAR ZATEN :)
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti gkmn » 16 Şub 2011, 00:50

Kaloriferin ayak kısmına giden yolu biraz fazla soğuğa maruz kaldığından o yol geç ısınıyor bir süre camınkini kapayıp sadece ayağı açın sonra camınkini bi kademe daha kısıkta çalıştırıp ayağı full açın ben öyle yapıyorum.
gkmn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gökmen
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Favorit GLX

İleti skodaizm » 16 Şub 2011, 01:48

Ayak kısmına hava gelmiyorsa, büyük ihtimal onu kontrol eden klapenin teli yerinden çıkmış- kopmuş ve klapeyi hareket ettirmediğinden açılıp kapanmıyordur. Torpidonun o bolümünü söküp telin çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Kalorifer radyatörü iyi ısı verniyorsa ya hava yapmış yada tıkalıdır. Tıkalı ise açtırma yerine aynı para ile yeni radyatör alıp takınız. Hamam gibi ıstacağını temin ederim.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti sainz » 16 Şub 2011, 08:59

skodaizm yazdı:Ayak kısmına hava gelmiyorsa, büyük ihtimal onu kontrol eden klapenin teli yerinden çıkmış- kopmuş ve klapeyi hareket ettirmediğinden açılıp kapanmıyordur. Torpidonun o bolümünü söküp telin çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Kalorifer radyatörü iyi ısı verniyorsa ya hava yapmış yada tıkalıdır. Tıkalı ise açtırma yerine aynı para ile yeni radyatör alıp takınız. Hamam gibi ıstacağını temin ederim.

__Hakan Ün__

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti canfezzz » 16 Şub 2011, 09:56

gkmn yazdı:Kaloriferin ayak kısmına giden yolu biraz fazla soğuğa maruz kaldığından o yol geç ısınıyor bir süre camınkini kapayıp sadece ayağı açın sonra camınkini bi kademe daha kısıkta çalıştırıp ayağı full açın ben öyle yapıyorum.

Bu arkadaşımın dedikleri mantıklı geldi bide böle deneyelim hava gelmede artık sıkıntı yok ama gine ısıtmıyor...Bide bu yolu deniyelim...:)
---BaŞKeNTLi---
Kullanıcı avatarı
canfezzz
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Muhammed yılmaz
Nereden: Ankara
Arabanız: 94 Favorit lx

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 28 misafir