Arka Silecek Dişlisi Değiştiren ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Arka Silecek Dişlisi Değiştiren ?

İleti gkmn » 15 Şub 2011, 22:18

94 Favomun Arka sileceği çalışırken 360 derece dönüyor yani sağ sol yapmıyor sürekli dönüyor. Silecek dişlisi kırılmıştır dediler parçayı alsam kendim nasıl değiştirebilirim yapan bilen arkadaşlar tarif edebilirmi?

Teşekkürler.

gkmn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gökmen
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Favorit GLX

İleti 45sardes » 16 Şub 2011, 00:20

Silecek motorunu sökmen gerekir bagaj kapağının içerden döşemelerini çıkardıktan sonra motor görünecek dışardan önce iki somunu sökeceksin sonrada içerden motoru tutan vidaları söküp elektirik soketi ve şasesinide söktünmü motoru eline alırsın yanlız sökerken kabloların yerlerini not almayı unutma! Motorun dişlilerin olduğu mekanizmayı söküp (içindeki yağı temizlemeden kendi içinde bulunan yağı kalsın ) dişlileri takıcan.
Kullanıcı avatarı
45sardes
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan kahraman
Nereden: Manisa
Arabanız: FAVORİT

İleti gkmn » 16 Şub 2011, 00:32

Çok teşekkürler sormadan sökmeye cesaret edemedim. Zor bişey değil anladığım kadarıyla.
gkmn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gökmen
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Favorit GLX

İleti desemon » 16 Şub 2011, 07:35

çok kolay bir şey arkadaşın anlattığı gibi sök kolayca yapa bilirsin
:idea:
desemon
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ö.Desem
Nereden: Bursa
Arabanız: 93 favorit 135L

İleti canfezzz » 16 Şub 2011, 10:06

Arkadaşlar aynı şekilde dün bende söktüm bu arka silecek motorunu benim bobin sağlam cayır cayır çalışıyo ama dişlilerden yuvarlar küçük olan kırık bir dişi yok bide yarılmış yarım olarak gerçekten bu parça satılıyormu bilgisi olan varsa bugün müsaitim nerde bulurum bu parçayı ankarada... :(
---BaŞKeNTLi---
Kullanıcı avatarı
canfezzz
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Muhammed yılmaz
Nereden: Ankara
Arabanız: 94 Favorit lx

İleti canfezzz » 22 Şub 2011, 11:28

Bu gün ihtiyacım olan parçayı aldım. Yani kırılan plastik çarkı komple demiri ile satıyolar. 8 tl imiş aldık.. Kömürleride sordum hemen 6 dükkan sağında bir oto hırdavatçısı varmış ordan aldım 2 tl akşama toplayıp montajını yapacam inşallah bölelik arka silecek 10 tl ye halloldu diebilirim... Bu arada parçaları İskitlerdeki Eski Güven -İş skoda yeni adıyla demirkanlardan aldım. Ankarada olup böle bir sıkıntısı olan arkadaş varsa burdan temin edebilir..;)
---BaŞKeNTLi---
Kullanıcı avatarı
canfezzz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti canfezzz » 22 Şub 2011, 19:46

canfezzz yazdı:Bu gün ihtiyacım olan parçayı aldım. Yani kırılan plastik çarkı komple demiri ile satıyolar. 8 tl imiş aldık.. Kömürleride sordum hemen 6 dükkan sağında bir oto hırdavatçısı varmış ordan aldım 2 tl akşama toplayıp montajını yapacam inşallah bölelik arka silecek 10 tl ye halloldu diebilirim... Bu arada parçaları İskitlerdeki Eski Güven -İş skoda yeni adıyla demirkanlardan aldım. Ankarada olup böle bir sıkıntısı olan arkadaş varsa burdan temin edebilir..;)

Maşşallah az önce elimizi değip toparladım kırık parçayı değiştirdim...Kömürün birinide değiştirdim diğeri sağlam görüktü gözüme bide 11 voltlla test ettim:D Güzelce çalışıyo bence bu arka silecek motoruna gidip 80 tl yada ladanın ucuzmuş deyip 65 tl vermeyin yazık paranıza benim bobin sağlamdı...Sağlam olmasaydı onuda 20 tlye sardıracaktım...en fazla 30 a çıkacaktı...yani maksimum rakam 30 tl ile arka silecek işi halloluyo gidipte sıfır alıp cebinize kastetmeyin arkadaşlar;)
---BaŞKeNTLi---
Kullanıcı avatarı
canfezzz
AMBIENTE
AMBIENTE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir