Buji elektrot aralığı 0,7 mm yerine 1,1 mm olması?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Buji elektrot aralığı 0,7 mm yerine 1,1 mm olması?

İleti gkmn » 15 Şub 2011, 22:30

Buji değişimi için servise gittim Bosch Buji taktılar ama kutusuna baktım elektrot aralığı 1,1 mm yazıyordu (ustaya söyledim bilmediğin şeye karışma diye bide azar işittim) bizim favolarınkinin 0,7 mm olması gerekiyor diye biliyorum bu şekilde kullanmam sıkıntı yaratırmı?

gkmn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gökmen
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Favorit GLX

İleti jawacı » 15 Şub 2011, 22:38

bence o bujinin tırnak aralığı fazla gelir ve dağınık çakar. bunun sonucunda ateşleme zayıf olur.
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Arabanız: 94 favorit lx

İleti gkmn » 16 Şub 2011, 00:42

Bu tamirciler adamı kanser eder artık kendi işimi kendim yapıcam aksaraydan parçaları alıp. Tamirciler ukala vede özensiz iş yapıyor.

Bi buji lokması alıcaz caresi yok :)

Termostat taktırmaya gittiğimdede söktüler sonra bundan bizde yok dediler kapattılar tekrar heryerden su fışkırıyodu tekrar açıp kapadılar termostat bağlantısını bolca sıvı conta sürüp yine damla damla kaçırıyordu. senin parçan bozulmuş diyor termostat ın dışındaki metal dirsek için. yenileri plastikmiş ondan takması lazımmışta mış mış.

En sonunda kendim açtım yeni termostat aldım metal dirseğide zımparalayıp taktım bi damla kaçak yok.

insanlar niye işini adam gibi yapmıyor...
gkmn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gökmen
Arabanız: Favorit GLX

İleti sainz » 16 Şub 2011, 09:01

gkmn yazdı:...En sonunda kendim açtım yeni termostat aldım metal dirseğide zımparalayıp taktım bi damla kaçak yok...

Contanın basacağı yüzeyleri zımpara tarzı bir işlemle tamamen temizlemeden takarlarsa tabii ki su kaçırır. Bir daha o servisin önünden bile geçmemenizi tavsiye ederim.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti ozantavsan » 16 Şub 2011, 10:02

Malesef genelde böyle şeyler oluyor.SOnra sanayiye gitmeye korkuyor insan.Allahtan forumumuz var.Forum sayesinde kendi göbek bağımızı kendimiz kesiyoruz artık.Bujilerin 0,7 mm olmalı.Katalogta 0,6'da geçiyor.
Benimkine bosch 0,8 takıyorlardı.Sonra parçacıdan brisk D15yc 0,7 milimetre aralıklı istedim ,vermek istemedi.Olmazz dedi senin bildiğin gibi değil.Senin arabaya bu olur.Brisk tercih edilmiyor dedi.
Ne kızdım ne kızdım.Brisk skodanın orjinal bujisi.BU nasıl bağnazlık.Neyse zorla aldım 0,7 brisk d15yc.
O da ne sabahları bir iki marş çalışan araç tek marşta kontağı çevirir çevirmez alıyor.
Bir iki ay sonra parçacıya gittim.Hacı abi araba zımba gibi oldu.Senin olmaz dediğin bujiyle araç zımba gibi oldu dedim.Yüz ifadesini görmeliydiniz.Altta kalmamak için sende çok titizsin dedi.(Aslında hakl arasında titizsin demek ,sende çok kılsın demenin kibarcası aslında).Hava filitresi ,benzin filitesinde de aynı şeyi yaptı.Bende forum aracılığıyla orjinallerini aldım.YAn sanayi parçacıda 10 tl ,orjinali forumdan 11,5 TL.Niye orjinal vermezler.
Kargoyuda ekleyince iki katına gelmiş oldu.Ama olsun orjinale değer.Bir daha forumdan alırım.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti canfezzz » 16 Şub 2011, 10:10

Ozan abi ben sana bu bujiyi soramadım hep aklımda tek tırnak bujimi bu...
---BaŞKeNTLi---
Kullanıcı avatarı
canfezzz
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Muhammed yılmaz
Nereden: Ankara
Arabanız: 94 Favorit lx

İleti ozantavsan » 16 Şub 2011, 10:17

tek tırnak BRISK D15YC 0,7 mm.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti canfezzz » 16 Şub 2011, 10:20

Bujiler yeni benim artık çalışmadada bir sıkıntım yok...Değişimde bu bujiden takarım artık...notumu aldım :D
---BaŞKeNTLi---
Kullanıcı avatarı
canfezzz
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Muhammed yılmaz
Nereden: Ankara
Arabanız: 94 Favorit lx

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir