İç Kapı kolları için yardım arkadaşlar.....

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İç Kapı kolları için yardım arkadaşlar.....

İleti semih10 » 16 Şub 2011, 21:13

Arkadaşlar malum 93 135 L 'lerin kapı iç açma kolları gizli olarak tasarlanmış aracıma günde en az 15 ila 20 kişi işim icabı biniyor ve yanımdaki yolcunun hatta arkadakilerin kapısını dahi ben açmak zorunda kalıyorum artık bunaltı geldi ve bel ağrılarım ciddi anlamda artmaya başladı ayrıca açmayı keşfeden çoğu müşterim sağolsun o kadar hızlı çekiyorki yavaş demeye kalmadan elinde kalıyor 2 ay içinde arka sağ iç kolu 3 kez, sol arka iç kolu 2 kez, ön sağ yolcu kapısı iç kolunu 5 kez değiştirdim.. Hususi olarak reklamcıya BURADAN AÇINIZ (kırmızıyla)yazısı yazdırdım birde ok işareti çektim o bile fayda etmedi anlamıyor millet...parçacı bile artık beni görür görmez direk kapı iç kolu parçasını raftan indiriyor.. Ciddi ciddi arabayı sırf bu sebepten dolayı satmayı düşünüyorum ancak arabayı 3 ay önce komple keyfe keder soydurup tekrar toplattım akla gelecek eskiye herşeyini keyfe keder değiştirdim inanın bu arabaya 4500 tl masraf yaptım sırf sevdiğim için ve malum benim ekmek teknem daha iyilerinde gözüm yok anlayacağınız bu iç kapı kollarının nasıl önüne geçeri mbaşka model aracınki uyarmı nasıl olur ne yapmalıyım...Wallahi satma nedenim olacak.....

Konuşsam tesiri yok,sussam gönül razı değil...
Kullanıcı avatarı
semih10
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: semih turhal
Nereden: Balıkesir
Arabanız: Fiat Linea 1.3 Multijet Active

İleti jawacı » 16 Şub 2011, 22:01

bundan yıllar önce bir torna atölyesinde çalışırken ustamızın 90 model 136 l favosu vardı. bizim usta (geçen yıl rahmetli oldu. Allah rahmet eylesin.) sürekli bu açma kollarını hızlı çeker kırardı. biz o zaman çareyi kolların içindeki o kırılan tırnakları metalden yapmakta bulmuştuk. şimdi nasıl yaptığımız pek aklımda kalmadı ama kolları kurtarmıştık. sizde böyle bir şey yapabilir yada yaptırabilirsiniz.
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 favorit lx

İleti syossett » 17 Şub 2011, 03:30

Bu olay benim bayan arkadaşımın baya hoşuna gidiyordu :D zira her inişinde kapıyı ben açıyordum.. İçerden açılmıyordu ne yaparsam yapayım iki uc gunde kırılıyordu ..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti unknown1 » 17 Şub 2011, 04:09

Renault fluance reklamlarını hatırelayın.Baba kapıyı açamıyorum. :) Belki yolcularınız özel olmak istiyordur :D

http://www.youtube.com/watch?v=hlOxElxCO1g Peki bu reklamı Türk baba çekseydi :D
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti semih10 » 17 Şub 2011, 13:05

ben centilmen olmak istemiyorum:)))
Kullanıcı avatarı
semih10
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman 135 L 190 » 17 Şub 2011, 15:19

çok şaşşırdım bendede aynı proplem vardı içini açtım telle bağladım sorun çözüldüü teli çift yapıp bağladım tavsiye ama sağlam kapı kolunuda açıp bakmamn lazım :?
forman 135 L 190
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: oğuz
Nereden: Malatya
Arabanız: forman 135 L

İleti bozkurt_51 » 18 Şub 2011, 21:19

benimde 90 model 136 L favoritim var.aynen dediğiniz gibi bende arabayı ilk aldığımda alışana kadar her kapıyı açmak için elimi kapı koluna atışımda elimde kalıyordu.sonra birgün açtım mekanizmayı baktım ki tırnak gibi bir yeri ve oturduğu bir yuvası var.orayı kablo bağı ile bağladım ve sorunu çözdüm.bu kablo bağları normal elektrikçilerde satılır hatta kimisi bunlara cırt der.ama şunu söylemek gerekirse bu 136 L modellerin bu kapı dizaynı çok dandik arakadaşlar.
Her lafa verilecek bir cevabım vardır.Lakin ; bir lafa bakarım ,laf mı diye? Birde adama bakarım , adam mı diye ?
Kullanıcı avatarı
bozkurt_51
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: alpaslan baba
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: favorit 136L

İleti semih10 » 19 Şub 2011, 17:04

mesela oraya 135 lx lerin kapı içi olurmu ?
Kullanıcı avatarı
semih10
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir