Favo Elektrik sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favo Elektrik sorunu

İleti erciyes38 » 19 Şub 2011, 20:04

arkadaşlar bazen sinyal verdiğimde sinyal çok kuvvetli yanarken bazen yavaş yanıyor. bu durum farlarda da var. bazen çok kuvvetli yanarken sonradan çok fazla olmasada sönükleşiyor. bir güç düşmesi var. akümde yeni. bu durum neden acaba . ayrıca muayenede sıkıntı yaratırmı?

erciyes38
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gökhan e
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit

İleti condur82 » 19 Şub 2011, 20:06

dostum senin arabanın sorunu sinyal müşüründendir ömrü tükendiyse değişilmek ister benim arabamdada ona benzer sorun oldu değiştirdim şimdi bi sıkıntım yok
condur82
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: aykut çondur
Nereden: İzmir
Arabanız: favorit glx 94

İleti erciyes38 » 19 Şub 2011, 20:11

ama farlardada var bu sorun. sinyal müşürü farlarıda düzeltirmi. bu durum gösterge ışığındada var. elektrik gücü düşünce far, gösterge ışıgı sönükleşiyor.sinyalde de yavaşlama var.
erciyes38
CLASSIC
CLASSIC

İleti jawacı » 19 Şub 2011, 20:40

sinyal flaşörü arıza yapsa sinyaller çalışmaz. flaşörü değiştirince farlara etkisi olmaz. bence şase kablosunda gevşeme meydana gelmiş gibi. şase kablosunu kontrol edin.
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 favorit lx

İleti erciyes38 » 19 Şub 2011, 20:52

şase kablosu akünün negatif kutbundan şaseye bağlantılı olan kablomu
erciyes38
CLASSIC
CLASSIC

İleti jawacı » 19 Şub 2011, 20:58

o kablonun ve onun gibi şaseye bağlı diğer kabloların kontrolünü yapabilirsiniz. arka sinyallerin soketindeki kabloların biri şaseye bağlı. o kablodan bile yapabilir. bunun gibi soketlerin olduğu yerleri bir dolaşın.
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti erciyes38 » 19 Şub 2011, 21:03

arka sinyallerin soketindeki kablonun şaseye bağlı olduğu yer neresi. ayrıca arka buz çözününde göstergede ışığı yanmıyo. sigortaası atmış diye düşünüyorum ama. başka bir şey olabilirmi
erciyes38
CLASSIC
CLASSIC

İleti jawacı » 19 Şub 2011, 21:24

bagajda sağ tarafta sinyal ve stop lambalarının iç tarafında döşemenin altında. arka cam rezistansının gösterge ampulüde bozuk olabilir.
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti replasatnu » 23 Şub 2011, 01:47

sadece ışığı yanmıyor da fonksiyonunu yerine getiriyosa, göstergedeki ampul patlamıştır. 25 kuruş bişey, kendin bile değiştirebilirsin,forumda mevcut (km teline dikkat)
sigortayla alakası olduğunu sanmam..

fonksiyonunu da yerine getirmiyorsa, arka camdaki resistanslarda gözle fark edilmeyecek kırıklar olabiliyor.
silerken yada buz tuttuğunda orada bir devre olduğunu unutup , bodoslama buz kazıyıcı ile cama girişebiliyoruz.(şahsen ben yaptım )

elektrikçilerde devre kalemleri vardır, 5-6 resistansı da boydan boya gezsin, kırıklıkları bulabilir..
ya da cama değen kabloların leğimli oldukları yerlere bak sağlam mı?

3 adet çözüm var,

1) resistansta tespit edilen kırıklar üzerine iletken :!: boya sürmek suretiyle düzeltilebilir..(elektronikçilerde devre tamamlama boyası diye satılıyor 30-35 tl)
2) bu şekilde uğraşmadan , arka cam değiştirilebilir (100 tl civarı)
3) ya da bedava olarak fanı arkaya doğru 3. kademede çalıştırır, buğuyu çözersin.. :lol:

benim aklıma gelenler bunlar.. :idea:
kolay gelsin..
Kullanıcı avatarı
replasatnu
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: forman lx 93 model

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir