Ronalti'nin aşırı düşmesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ronalti'nin aşırı düşmesi

İleti skodacı_71 » 22 Şub 2011, 21:27

Merhaba arkadaşlar:
Dün akşam favomla giderken vitesi boşa attıktan sonra ronaltinin aşırı düştüğünü ( stop ettirecek kadar ) olduğunu farkettim.(Aynı şey ışılarda beklerken de oluyor).Tekrar vitese atınca da bi kuvvetli silkeleme olduğunu gözlemledim.Acaba sorun neyden kaynaklanıyor.

Kullanıcı avatarı
skodacı_71
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Süleyman Çelik
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Favorit 135L

İleti taner_octavia » 22 Şub 2011, 21:42

rölanti demek istediniz sanırım.
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti alpino » 22 Şub 2011, 21:43

rolanti ayarı yaptırın. bütün motor ustaları yapabilir. büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti skodacı_71 » 22 Şub 2011, 23:00

Ama neden durup dururken oldu yola çıktığımda böyle bir problem yoktu.Bu durum da beni biraz işkillendi
Kullanıcı avatarı
skodacı_71
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti jawacı » 22 Şub 2011, 23:04

eğer lpg'de kullanırken rölanti düşüyorsa ya gaz bitiyordur yada gaz basıncı bir şekilde düşmüş olabilir.
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 favorit lx

İleti skodacı_71 » 22 Şub 2011, 23:29

Bu arada araç benzinli büyük ihtimal depodaki pislik yüzünden oluyor.( yeni aklıma geldi :D )
Kullanıcı avatarı
skodacı_71
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Ali Emre » 26 Şub 2011, 01:21

arkadaşlar; ben geçtiğimiz pazartesi 20tl lik benzin aldım, benzin ışığı yanmadı, yokuş çıktım düz yola geldiğimde araba teklemeye başladı halâ benzin ışığı yanmıyorken. özellikle düşük devir kullanırken gaza basmama rağmen araba kendini bi ileri attı bi gaz kesti, bi süre sonra geçti. bugün bi 25 tl daha aldım daha problem çıkarmadı ama ölümdü yani. :(
hele ışıklara yaklaşırken vitesi boşa alınca yada debriyaja basınca direk stop etti. dün yapmıyodu bu tarz şeyler bugün böyle saçmaladı. korkuyorum acaba yolda bırakırmı diye. Bide çok çİğ benzin atıyor. Maslak'a yakın skodalardan anlayan karbüratörcü varmı tanıdık? Çok parada yok malum öğrenciyiz. problem neyden olabilir? şamandıramı? benzin pompası mı? karbüratör mü? ne yapmalıyım? Daha önce başına bu tarz olay gelen varsa paylaşırsa sevinirim. şimdiden ilginize teşekkürler, Saygılar...
[i]Önemli olan arabayı sevebilmek. Bir kızı sevmekten çok daha içten, kolay ve anlaşılır olduğu kesin... =D[/i]
Kullanıcı avatarı
Ali Emre
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ali Emre SÖZER
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 92 favorit 135L

İleti golgetolga » 04 Mar 2011, 02:37

Merhaba benim favoritte de oluyordu çok basit bir şeymiş bir kontrol edin isterseniz.hava filtresi borusu sabitlenmemiş,frene filan bastığımda kendini öne atınca araba,hava yakıt karışımı bozuluyormuş çok hava alınca arabada rolanti düşüyordu boşta giderken filan stop ediyordu.hava filtresi borusunu sabitleyince sorun çözülmüştü umarım öyle basit birşeydir..
Kullanıcı avatarı
golgetolga
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tolgahan baş
Nereden: Sakarya
Arabanız: Favorit silver line glx

İleti ahmetsahin80 » 04 Mar 2011, 21:13

bende de buna benzer bir problem vardı. Benzin diyaframı yırtılmış. Uzun zaman benzin kullanılmayan arabaların çoğunda oluyormuş. Benzinde çalştırdığınızda karburatorden egsoz çıkışına doğru benzin damlatıyor. buda buyuk tehlike diyafram 5 lira civarında olması lazım. karburatorun komple elden geçmeside gerekebilir.
Kullanıcı avatarı
ahmetsahin80
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Adana
Arabanız: favorit

İleti skodacı_71 » 04 Mar 2011, 22:31

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler.Sorun sadece rolanti ayarının bozulmasından kaynaklanıyormuş. Bide gitmişken bujileride değiştirdim arabanın çekişinde iyice artış oldu. Tekrardan teşekkür ediyorum ilgilenen herkeze teşekkür ediyorum.
Kullanıcı avatarı
skodacı_71
AMBIENTE
AMBIENTE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir