Soğutma Suyunun Havasını Alma

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Soğutma Suyunun Havasını Alma

İleti forman 135 L 190 » 25 Şub 2011, 16:47

Aşağıdaki fotoğrafta mavi ok işareti ile işaretlediğim genleşme deposunun kapağını açıyorsunuz ve kırmızı ile işaretlediğim hararet müşirini 19 numara anahtarla söküyorsunuz. Genleşme deposundan suyu doldurmaya başlıyorsunuz. Bu sırada hararet müşirinin takılacağı delikten su gelmeye başlayacaktır. Kesiksiz ve net bir şekilde su gelesiye kadar su koymaya devam edin, hatta su berraklaşana kadar devam edin ki bahaneyle sistemdeki kireç, pas, ...vb. şeyler de gitmiş olsun. Sonra genleşme deposunu iyice doldurun ve su seviyesi istenen seviyeye gelene kadar hararet müşiri deliğinden su gelmesine dikkat edin. Su seviyesi istenen seviyeye ulaştığında parmağınızla hararet müşiri deliğini kapatın ve hemen ardından da hararet müşirini yerine takıp çok fazla zorlamadan anahtarla sıkın. Böylece hava kalmaksızın sisteme su takviyesi yapmış olursunuz.
favoritpn8.jpg

forman 135 L 190
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: oğuz
Nereden: Malatya
Arabanız: forman 135 L

İleti quickcan » 25 Şub 2011, 17:50

peki aracın suyu yeni değişyise ve hava varsa nasıl alabiliriz (octavia)

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti felicia_3437 » 25 Şub 2011, 19:41

quickcan yazdı:peki aracın suyu yeni değişyise ve hava varsa nasıl alabiliriz (octavia)

ondada aynı şekilde bırı genleş me kapından radyotoe gıder bırıde motordan genleşme kapına gıder onu cıkartın genleşme kapından su doldurun hortumu cıkardıhınız yerden ufleyın ordan su gelmeye başlayınca yerıne takın aynı işlem yanı bılmem anlata bıldımı
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti jawacı » 25 Şub 2011, 19:42

bu yazı ve fotoğrafı daha önce gördüm gibi :)
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Arabanız: 94 favorit lx

İleti sainz » 28 Şub 2011, 10:23

jawacı yazdı:bu yazı ve fotoğrafı daha önce gördüm gibi :)

Benim hazırladığım ve çok defa paylaştığım yazım. Kopyala-yapıştır yapmış arkadaş.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti HTP » 28 Şub 2011, 14:49

sainz yazdı:
jawacı yazdı:bu yazı ve fotoğrafı daha önce gördüm gibi :)

Benim hazırladığım ve çok defa paylaştığım yazım. Kopyala-yapıştır yapmış arkadaş.

Evet aynen öyle. Arkadaşın bu konuda hassasiyet göstermesi gerekiyor.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir