uzun farlar sürekli yanıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

uzun farlar sürekli yanıyor

İleti desemon » 27 Şub 2011, 17:35

geçen akşam yağmurda arabayı dik yukarı bıraktım 1 saat sonra arabanın uzun farları yanarken gördüm ama bir türlü söndüremedim bende kutup başını çıkardım sabah tekrar kutup başını taktığımda yine uzun farlar yanıyor 2 saat sonra yine denedim bu sefer sigortalardan tııııııııııırrrrrrrr diye ses gelmeye başladı siğortalar atmış değiştirdim yine kontağı açtığımda uzun farlar yine yanıyor şu an kutup başını çıkarıp bıraktım herhalde şaşe yapıyor ama bunu nasıl çöze bilirim uzun farların siğortası çıkık dursa bir sorun olurmu

desemon
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ö.Desem
Nereden: Bursa
Arabanız: 93 favorit 135L

İleti alpino » 27 Şub 2011, 17:40

sigortaları sökerek şimdilik yanmasına engel olabilirsin ama bu sorunun neyden kaynaklandığını bulup yaptırman lazım. şayet kısa devre aracın şasesi üzerine akıyorsa akünün bitmesine neden olabilir.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti abdullahe » 27 Şub 2011, 19:03

Buna benzer bir sorunla bende karşılaştım.
Benimkiler yanıp sönüyordu ustaya gördük sinyal kolundan dedi ne alaka dedim şimdi görürsün dedi sinyal kolunda bildiğiniz üzere selektör de var orası oksitlenme gibi birşey yapmış oksit desem değil su desem değil neyse değiştirdik pır pırlama olayı kesildi belki sizin sorununuzda buna benzer bir sorundur bilginiz olsun diye yazdım kesin olarak emin değilim ama bir baktırmakta fayda var.
Kullanıcı avatarı
abdullahe
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: abdullah
Nereden: Aksaray
Arabanız: 1993 favorit sportline glx

İleti forman37 » 27 Şub 2011, 20:34

bunun sebebı sınyal kolu değiştirirsenız sorununuzortadan kalkar 20 lıra gıbı bı fıyatı var
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti abdullahe » 27 Şub 2011, 20:47

Evet sinyal kolunu ben 25 taktırmıştım ama nette 15tl ye bile ama orjinal olup olmadığını bilemem aracınızda orjinal parça kullanmaya özen gösterin pahalı da olsa...
Kullanıcı avatarı
abdullahe
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: abdullah
Nereden: Aksaray
Arabanız: 1993 favorit sportline glx

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: style ve 18 misafir