Hız gösterge çözülemeyen bilmece

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Hız gösterge çözülemeyen bilmece

İleti ozantavsan » 28 Şub 2011, 17:57

Hız göstergem eksik gösteriyor.Aracımın eski sahibi beni bu konuda uyarmıştı.Radar ve hız limitleri konusunda yanılma eksik gösteriyor ,10 km demişti.

30 km sabit hızda elektronik hız göstergeleri 40 gösteriyor.
40 km sabit hızda farklı 55 km'ye yakın.

Hemen lastik ebadı ,jant ölçüsü diyeceksiniz.Ama değil.Jantlarım aracımın orjinal ebad jantı.
Lastiklerim 75 70 R13.(sadece yanak genişliği fark)

Bunun dışında gösterge panelinden kaynaklanabilirmi?
Gerçek hızı nasıl ölçeriz. (Navigasyon cihazı olur sanırım veya sanayide cihazla ,ama sanayi demeyin alerjim var benim.Usta demeyin düşer bayılırım)
Gösterge ibremiz elektronik bir devre sayesindemi hızı gösteriyor.İçindeki mekanizmadamı sorun vardır.
Bunuda çözmezsem içim rahat etmeyecek.

Çoğu şeyi yaza o güzelim sıcak havalara bırakacağım.O zamn ilgileneceğim favomla.Kışın hiç isteğim yok.Donuyorummm...

SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti AhmetH » 28 Şub 2011, 18:39

dönen zımbırtılar var içinde :D
yaylar şunlar bunlar
bence bişey gösteriyorsa ellemeye değmez :)

hani sabit bir eksik yada fazla gösterme varsa kurcalanırda kalibrasyonu kaçtıysa zor iş yaylı bişey var içinde zira (en azından öyle umut ediyorum felicia da öyleydi)
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti salihsefa » 01 Mar 2011, 20:31

şanzumandan gelen tel,km göstergesine giriyor ve içerisinde dönerek yaylı mekanizmayı hareket ettiriyor. göstergeden kaynaklanıyordur ama tamir edilebilir birşey olduğunu sanmıyorum. eğer ibre kırıldıda yapıştırdıysanız veya farklı bi ibre takılı ise gramajı farklı olduğundanda bu sorun ortaya çıkabilir.bir ihtimal daha var oda şanzuman tarafındaki dişlinin laşkalaşması.. (60 tl kmciye veripte yine kendim tamir edince bayaa öğrendim :D)
Kullanıcı avatarı
salihsefa
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit 135LX

İleti Uludag » 15 Nis 2011, 23:06

sorunu çözebildiniz mi? bende de aynı sorun var bu gün 50 km hızla giderken trafik uyarı göstergesinde hızınız 60 km yazıyordu. daha önce km sayacının plastik ufak dişlisinin kırıldığını ve yaptırıldığını biliyorum sadece eğer alakası varsa.
Uludag
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Batuhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Black Line

İleti sufe » 15 Nis 2011, 23:22

Dijital tabelaların coğunun kalibrasyonu bozuk, Onlara inanmayın. Şöyle de kontrol edebilirsiniz, Karayollarında kilometre kontrol tabelaları vardır. Bu tabelaların başlangıcında kilometrenizi sıfırlayın, Tam 5 kilometre sonra bitiş tabelasında sayacı kontrol edin. Eğer fazla gösteriyorsa, fazla gösterdiği oranda hızınızı da fazla gösterir.
Kullanıcı avatarı
sufe
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Suleyman
Nereden: Bursa
Arabanız: SuperB 1.4TSI Elegance

İleti yabani » 15 Nis 2011, 23:55

Elinizde yada bir arkadaşınızda gps varsa onun gösterdiği hıza bakın, ayrıca unutmayınki neredeyse tüm arabaların hız göstergeleri ortalama %10 fazla gösterir.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 28 misafir