Favorit için yardım edermisiniz...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorit için yardım edermisiniz...

İleti turabitr » 01 Mar 2011, 11:09

Selamlar...Sonunda Favorit almaya karar verdim...Ama hangi model olmalı bilemiyorum...?
135 mi 136 mı yoksa GLX mi...? Bunlardan hangileri enjeksiyonlu...LPG de karbüratörlü mü yoksa enjeksiyonlu mu daha iyidir...Bunlar hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim...Şimdiden teşekkürler...

turabitr
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: yok...:(

İleti alpino » 01 Mar 2011, 12:36

favorit'te enjeksiyonlu motor yok hocam. hepsi karbüratörlü ve 1.3 motor. felicia düşünmenizi öneririm. favoritler oldukça yaşlandı. hem enjeksiyonlu motor seçeneğiniz de olur.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti 45sardes » 01 Mar 2011, 14:13

gücün yeterse felicia al derim bende..
Kullanıcı avatarı
45sardes
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan kahraman
Nereden: Manisa
Arabanız: FAVORİT

İleti turabitr » 01 Mar 2011, 14:51

Yetse onu alacağımda şimdilik en fazla 5000 ayırabiliyorum o yüzden favorit lere bakıyorum...Peki bu 135-136-GLX var...Bu üçü arasındaki fark nedir...Bir de bunların yanında L-LX gibi harfler oluyor onlar donanım seviyeleri herhalde... En üst donanım seviyesi hangisi oluyor acaba...?
turabitr
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: yok...:(

İleti gkmn » 01 Mar 2011, 21:03

turabitr yazdı:Yetse onu alacağımda şimdilik en fazla 5000 ayırabiliyorum o yüzden favorit lere bakıyorum...Peki bu 135-136-GLX var...Bu üçü arasındaki fark nedir...Bir de bunların yanında L-LX gibi harfler oluyor onlar donanım seviyeleri herhalde... En üst donanım seviyesi hangisi oluyor acaba...?

Ben 9 ay önce 5 500 e bi 94 favorit 135 GLX aldım çok menunum GLX in farkı kotuklarının kadife ve yanlardan destekli yani bi parça daha rahat olması.

Motor hepsi aynı diye biliyorum hatta felicalardada favo motoru varmış.
gkmn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gökmen
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Favorit GLX

İleti bozkurt_51 » 01 Mar 2011, 22:34

hocam 135 ve 136 L modellerinin kapı kolları falan eski tip.ama GLX silver line - black line modelleri daha donanımlı araçlar.motor olarak hepsi aynı ama bildiğim kadarıyla 136 L modelleri ile GLX modelleri arasında motor soğutma sistemi arasında fark var.ama şunu söyleyim favorit alırken mutlaka motoruna dikkkat et.özellikle araç kapak contası yakmış mı daha önce veya kronik hararet sorunu var mı ona bak.motor yağ yakıyormu vs. araştır kaportada çürük vs. çoksa sakın alma aracı.çünkü kaporta boya çok para yiyor.adam akıllı bir kaporta boya yaptırsan nerdeyse 3 milyar gidiyor.araç çok maliyetli oluyor.uyduruktan idareten bir kaporta boya yaptırsan bu seferde en geç 1 yıl sonra macunlar çatlıyor tekrardan kaporta dağılıyor.bu sebeple iyi bak öyle al.ben geçen sene 136 L aldım vadeli aldım ayda 400 tl taksitle 2500 liraya aldım.ama araç iki kez kapak contası yakmıştı.yatalak durumdaydı.ama kaportası iyiydi orjinaldi.komple motor yaptırdım rektifiye vs. baskı balata değişim ön düzen rot rotil salıncak teker bilyeleri şanzıman ve motor keçeleri değişimi lpg beyni değişimi falan derken 1700 tl falan para gitti hepsine toplamda.ama motor saat gibi oldu.aracı istanbul içinde kullanıyorum.ama geçtiğimiz sene yazın 3 kez istanbul kırıkkale arası gidip geldim.çok harika bir yolculuk oldu.malum bu arabalar sonuçta 20 yaşına girmiş araçlar.ama arabaya ne kadar .çok bakarsan sana o kadar çok hizmet eder.bu bir gerçek.ben taksitle ve bu fiyata olmasaydı bu arabayı almazdım.ama iyiki almışım yanıma kar kaldı.hiç satmayı düşünmüyorum.sonuçta parçası pek pahalı değil.bakımı diğer araclar gibi fazla tutmuyor.anlıyacağın gariban arabası.o sebeple alacağın arabanın öncelikle klaportasına iyi bak çürük vs. fazla olmasın.sonrada motoruna baktır öyle al.
Her lafa verilecek bir cevabım vardır.Lakin ; bir lafa bakarım ,laf mı diye? Birde adama bakarım , adam mı diye ?
Kullanıcı avatarı
bozkurt_51
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: alpaslan baba
Arabanız: favorit 136L

İleti felicia_3437 » 01 Mar 2011, 22:42

ala bılırsenız silverline yada beleck line alın atlarından beli black sıyah silver gırı dır blckda mesala fabrıkasyn sanruf da var kaportası cok kötü olmasın motor da sıze hemen masrtaf acacak şekilde olmasın 93 94 modelere bakmanısı tavsıye ederım sonucta 20 li yaşlarda bır araba bakıyorus fazlada bırşey beklemeyın camlaı manueldır kapılarıa öle belki sayıplerı ötomatıhe cevırmış ola bılır yanı
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

İleti oguz001973 » 05 Nis 2011, 15:18

sana kesinlikle 94 favorit öneririm.glx olursa daha iyi olur.24 tl taşıt vergisi var.daha ne olsun.motor suyuna bakmanı öneririm almadan önce.çünkü uzun süre antifirizsiz çalışan motor içten çürüyor ve büyük sorunlar çıkarıyor.
oguz001973
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: oğuz kalaycıoğlu
Nereden: İzmir
Arabanız: 1994 favorit

İleti firarim19 » 05 Nis 2011, 16:43

silverline , black line bulursanız alın. L donanımda kapı döşemeleri farklı orta konsol yok (sonradan takılabilir.) lx glxlerde döşeme daah güzel koltuklar ortopedik , sis farı vs var.

93 üzeri olsun en azından aracınız.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir